Love story - příběh jedné lásky /Erich Segal

14. srpna 2017 v 18:00 | LadySilvi |  Recenze
Kniha není žádnou novinkou (ostatně jako většina knih, které čtu) a její název LOVE STORY mě nijak neupoutal. Přišel mi spíš takový triviální nebo nijaký, ale dost o názvu.
Přes to, že se mi do čtení moc nechtělo...nelituju. Kniha má slabých 100 stránek, takže ji máte za 2 hodinky přečtenou a není nijak složitě napsaná.

Ale teď už k ději.
Jak to tak býv, tak se stane, že se seznámí dva mladí lidé, kteří by se snad ani jinak než náhodou nikdy nepotkali. Mluvím o Oliveru Barretovi IV. (ano, je už IV. a jeho rodina je úzce spjata s Harvardem, na které studovali už všichni Oliverové Barettové přes několik generací a samozřejmě náš Oliver Barret IV. na ní studuje také. Je vášnivým a úspěšným sportovce-hokejistou) a o italsko-americké slečně Jenny Cavilleriové (maminka jí umřela, když byla malá a studuje na Racdlifu hudbu). Jenny je odrzlá a má velmi zvláštní formu humoru (který vás po chvíli začne bavit). Oliver B. IV. neřekne svému otci jinak, než kretén, protože úplně nejsou naladěni na stejnou vlnu-decentně řečenoSmějící se. Samozřejmě, že za to od Jenny sklízí nadávky.
Jejich vztah se dostal až ke svatbě. Neměli moc peněz (ačkoliv je Oliver B. IV. součástí bohatého klanu Barretů-nesmíme zapomenout, že nevychází s kreténem) a to pochopitelně hrálo roli i na jejich psychiku, což je zcela pochopitelné. Nakonec Oliver B. IV. dostudoval práva a začal pracovat pro jednu velmi významnou a dobrou právnickou firmu. Najednou měli peněz dost a všechno bylo dobré, až do chvíle, než se nechali vyšetřit, jestli mohou mít dítě.
Chyba byla u Jenny, které onemocněla leukémií a bohužel už to moc dlouho netrvalo...

Musím říct, že závěř je fantasticky napsaný a i teď, když vám o tom vyprávím, tak mám husí kůži.
Zdánlivě to vypadá, že se v těch několika málo stránkách nedozvíte tolik informací, ale víte toho až dost.

Knihu bych doporučila asi většině z vás a dávám jí 89%. Jednak mi přijde krátká (jsem zvyklá na ty 500 stránkové) a hlavně dávám tolik procent za název.

Usilovně pracuji na přečtení druhého dílu, který je jen o Oliverovi B. IV. - pochopitelněSmějící se.

Mimochodem, v této knize hraje i docela velkou roli Jennin táta Phil, kterého mají oba rádi.

Vaše

LadySilvi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 run 3 unblocked run 3 unblocked | E-mail | Web | 26. května 2018 v 6:24 | Reagovat

The article you shared here is great. This is really interesting information for me. Thank you for sharing!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama