Jak si zvyknout na (velkou) změnu dioptrií

12. srpna 2017 v 18:00 | LadySilvi |  Rady a tipy
Tohle pokládám za svůj osobní, ale velký úspěch.

Bohužel vám neporadím, jak si zvyknout na brýle, což pokládám taky za dost důležité, ale snad vám aspoň tohle pomůže.

Brýle mám už víc než 3 roky, ale nosila jsem je jenom na řízení. Měla jsem slabé dioptrie. Nedávno jsem změnila oční a ta mi naměřila, pro mě, nepředstavitelné číslo. Naměřila mi 1.5 a 3.5 dioptrií. Nemohla jsem tomu uvěřit ani v tom okamžiku, kdy jsem je měla poprvé na sobě (taky nechápu, co si ta optička myslela. Jestli si myslela, že jakmile se je tam u nich v optice nasadím, tak uvidím? Blbost!).
Doktorka mě varovala, že to bude boj, že mě bude bolet hlava, že mě budou oči a v neposlední řadě mi bude i blbě. No...NELHALA! Všechno, před čím mě varovala mi trvalo 9 neuvěřitelně divných/hrozných/nezvyklích dní, než jsem je dokázala na sobě mít celý den a viděla jsem fakt líp a neměla jsem žádné "vedlejší účinky".
Popravdě jsem si po těch 9 dní připadala, jako idiot, protože jsem chodila jako opilá (ze strany na stranu), do všeho jsem bourala (a přesně takhle vznikla spousta mých vtipně trapných historek), než jsem si uvědomila, jak daleko to vlastně je. Moje oči spolu nekomunikovaly a ze začátku to dost trvalo, než spolu nějakým způsobem začaly vycházet. Prvních pár dní jsem s brýlemi poměrně viděla (spíš jsem moc neviděla, než poměrně viděla) jenom, když jsem seděla a na vzdálenost ne větší než 10 metrů, pak se všechno mlžilo. Dokonce jsem už i psala ze zoufalosti Teri, jestli je to normální Smějící se, ale chtělo to jen čas a vytrvalost, co se trénování týče.
Minimálně dvakrát jsem si řekla, že vlastně brýle vůbec nepotřebuju, protože bez nich vidím, dobře, tak na co bych se měla učit na tohle, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala. Nejsem ten nejtrpělivější a nejvytrvalejší člověk totižSmějící se. Teď vidím, že se mi ten trénink vyplatil a jsem na to děsně pyšná. Je pravda, že stále ještě trochu bojuju s nočním viděním (při řízení) a s prostorovým viděním, protože se ještě trochu bojím třeba při couvání, že to neodhadnu (ne, nemáme v autě takový to pípátko, které vám různou intenzitou dává najevo, jak daleko od daného subjektu, do kterého to můžete napálit, jsteSmějící se).

No a co se brýlí týká, není to pro mě úplná novinka, i když si pořád zvykám na to je nosit celý den. Snažím se přesvědčit samu sebe, že je to jenom modní doplněk a dokonce mi i spousta lidí říká (nevychloubám se!), že mi to v brýlích sluší (ačkoliv jsem přesvědčená o opaku). Ještě pořád chci jít určitě do čoček, ale to všechno ukáže asi až čas, jak to bude. Hlavní je, abych si na to na 100% zvykla.

To, co jsem vám tímhle chtěla sdělit je: DEJTE TOMU ČAS, BUĎTE VYTRVALÍ, BUĎTE TRPĚLIVÍ A TRÉNUJTE DENNĚ! Uvidíte, že za pár dní se to zlepší a bude to den ode dne lepší. Počítejte s tím, že budete pár dní jako v bublině, že se budete trochu snad i bát, že vám bude zle nebo, že vám bude pomalu praskat hlava bolestí, ale všechno přejde.

POZOR! Mluvila jsem jen o brýlích na dálku a běžné nošení, nemám ponětí, jak je to s brýlemi na blízko a pouze jsem vám sdělila mojí zkušenost a to, co by vám mělo zabrat. Jestli se s dioptriemi nesrovnáte do 14 dní (to mi poradila Teri, asi je to nějaká zvykací hraniceSmějící se), tak si zajděte ke své oční lékařce, ať na vás jde pomaleji a sníží vám dioptrie. Třeba se vám pak bude zvykat lépe.

Pozn.: Tady máte, jako bonus, jeden můj panickej a vtipnej příběh, který jsem zažila s brýlemi při zvykačce. Jeli jsme s rodinou na výlet a při zpáteční cestě jsme zastavili na parkovišti před obchoďákem. Seděla jsem vzadu a mamka zastavila mězi dvěma autama (logickySmějící se). Já jsem začala otevírat opatrně dveře (měla jsem brýle na sobě) a najednou jsem totálně zpanikařila. Přišlo mi, že se takhle nemůžu dostat nikdy ven, že to prostě neodhadnu a nejdnou nebudu nic vidět, takže jsem ty brýle sundala a v klidu jsem vyšla bez nichSmějící se.

Vaše

LadySilvi

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

2 windows product key windows product key | E-mail | Web | 20. června 2018 v 11:17 | Reagovat

Bohužel vám neporadím, jak si zvyknout na brýle, což pokládám taky za dost důležité, ale snad vám aspoň tohle pomůže.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama