Červen 2017

Láhev MY BOTTLE - AliExpress.com

29. června 2017 v 18:00 | LadySilvi |  Nákupy z AliExpressu
Další věcí, na kterou jsem se mega těšila je MY BOTTLE láhev.

Objednávala jsem ji 31.5.2017 a dorazila mi 21.6.2017, takže je to stejné, jako s kosmetickou taštičkou. Flaška přišla 3 týdny po objednávce. S doručovacím časem jsem v pohodě.

Nejdřív bych vám chtěla říct, proč jsem se rozhodla koupit si MY BOTTLE. Nebaví mě pořád tahat nebo si kupovat nové a nové flašky s vodou, ať je to jakékoliv velikosti. Dlouho jsem nemohla žádnou dobrou flašku na pití sehnat. Hrozně se mi líbily flašky od vody VOSS, jenže u toho mi vadilo, že je mají prakticky všichni. Líbil se mi ten minimalismus. No a po několika měsíčním pátrání jsem náhodou narazila na láhve MY BOTTLE. Okamžitě jsem si řekla, že to je ono!Smějící se (Znáte to, když něco tak strašně moc chcete a potřebujete, ale nemůžete to najít a pak až najednou natrefíte na tu správnou věc) Průhledná láhev, skvělý "pítko", senza zavírání, minimalismus, obyčejné barvy, elegance, jednoduchý nápis. To všechno to splňovalo a dokonce i moji požadovanou "kabelkovou velikost" 0,5l. Samozřejmě by to bylo divný, kdyby to nemělo háček. Nelíbila se mi cena - vůbec, a k tomu samozřejmě i doprava ještě. Odkaz na stránky, kde jsem se poprvé setkala s MY BOTTLE je zde.
Pak mě napadlo, že když už objednávám na AliExpress.com, tak, že bych tam zkusila najít i tuhle láhlev (Na AliExpressu prodávají přece všechno - sice hodně věcí "fejkových", ale stejně to většinou nikdy nikdo nepozná) a já jsem ji fakt našla.

Odkaz na láhev z AliExpressu je zde.

Můžete si všimnout, že k láhvi se prodávají i takové roztomilé pytlíčky (za příplatek - samozřejmě), ale mě to přišlo zbytečný, takže jsem si ji objednala bez pytlíčku. Mám asi tu nejobyčejnější a nejelegantnější láhev v jednom a to láhev s černým víčkem a nápisem (myslím si, že pokud si někdo čas odčasu chce MY BOTTLE s obsahem vyfotit, tak i černá varianta je na fotky nejlepšíSmějící se).
Láhev splňuje všechny moje požadavky.

Jen pro představu, kolik se platí za jednu takovou půllitrovou láhev bez pytlíku:
Cena z AliExpress.com - cca 68Kč s dopravou zdarma
Cena v ČR - 210 Kč bez dopravy
Rozdíl je poměrně značný, když si připočtete i dopravu a já sama nepoznám, jestli moje láhev, která mi přišla z AliExpressu je fejková nebo není. Za 1) ji nemám s čím porovnat a za 2) láhev, která mi přišla má všechny náležitosti, jako láhev z českého e-shopu.
Jinak je tedy láhev plastová a ještě mi ani jednou nespadla - až spadne, dám vědět, co se s ní staloSmějící se.

Za mě dávám láhvi 100%.

Vaše

LadySilvi

Kosmetická taštička - AliExpress.com

27. června 2017 v 18:00 | LadySilvi |  Nákupy z AliExpressu
Kosmetickou taštičku jsem objednávala 31.5.2017 a dorazila mi 21.6.2017, takže přesně za 3 týdny od objednání. Doba dodání je tedy v pohodě.

Odkaz na tašku je zde. Objednávala jsem si tedu tu tmavě modrou s kytičkama.

Taštička mě vyšla na, v přepočtu, nějakých 92 Kč, což ve věcech, které jsem si objednávala já, je má druhá nejdražší položkaSmějící se (to zní docela směšněSmějící se). Neříkám, že se za tuto cenu nedá sehnat nějaká taška na kosmetiku i tady v ČR, ale pořád si myslím, že je to solidní cena. No ne?

Taška došla v pořádku, je stejně hezká, jako na obrázku, což jsem příjemně překvapená a mám z ní fakticky velkou radostSmějící se.
Pokud byste chtěli vědět, jak vypadá, tak mi napište na messenger nebo na instagram a já vám pošlu video, jak skutečně vypadá. Stejně tak to bude i s ostatními věcmiSmějící se.

Taška je na zip, který se dá zapnout z obou stran, má několik míst, kam se dají dát věci, aby vám nevypadly a tašku odděluje takový "přídavný" malý oddělovač, který je na suchý zip, do kterého se dají dát věci, které nechcete, aby vám vypadly nebo nějak se zbytečně po taštičce pohybovaly. (Jak se sakra popisuje taková poměrně normální kosmetická taštička?Smějící se)

Můj první dojem byl - kromě nadšení - ten, že jsem si řekla, že ta taška je docela malá, tak abych to uvedla na pravou míru..Sice se zdá být malá, ale všechnu dekorativní kosmetiku + nějaké věci do vlasů + hřeben + kartáček a pastu na zuby jsem tam v pohodě dala. Taška byla plná, ale ne přeplněná tak, že bych ji nezapla. Samozřejmě taková taštička není na to, abyste si do ní dali sprcháč a šampon v normální velikosti, ale v té cestovní variantě se do toho i se všemi vašimi věcmi vejdou.

Jedinné, co mě zarazilo je jedna větší, pevnější nit, která je nějak divně propojená a napojená z venku tašky až dovnitř tašky a tak nějak jsem se rozhodla, že ji radši střihat zatím nebudu, ale to je tak jedinná věc, která mě zarazila. Materiál tašky se mi zdá být taky v pohodě.

Za mě má taška 89%Smějící se.

Vaše

LadySilviTvrzená skla z AliExpressu

25. června 2017 v 18:00 | LadySilvi |  Nákupy z AliExpressu
Říkám ANO.

(odkaz na skla nepřidávám, protože každé bylo objednané z jiné stránky a na jiný typ mobilu)

Tvrzené sklo pro mamku jsem objednávala 31.5.2017 a sklo přišlo 12.6.2017 - takže celková doba dodání byla 12 dní - původní doba dodání 22-40 dnů. Tahle doba mi přijde naprosto senzačníSmějící se!! Mamky sklo stálo 1,19 dolarů tj. cca 29 Kč (když počítám dolar za 24 Kč). A teď mi řekněte, není tohle super? Je, to šíleně dobrá cena. Když si vzpomenu na to, že mamky sklo, které bylo koupené tady v ČR stálo 300Kč, tak se mi protáčí panenky.

Moje tvrzené sklo jsem objednávala taky 31.5.2017 a přišlo mi o den později 13.6.2017 - celková doba dodání 13 dní - původně napsaná doba dodání 22-40 dnů. Moje sklo bylo asi snad jen za dolar, takže za nějakých zhruba 24 Kč. V Čechách jsem ho kupovala za 250 Kč + k tomu ještě 90 Kč doprava.

VÝHODY
 • skla přišly dříve, než původně psaná doba dodání
 • dodání do ČR je zdarma (pro ty z vás, kteří neví jak to poznat, tak u všeho, kde se neplatí doprava je napsání FREE SHIPPING TO CZECH REPUBLIC...)
 • velmi důkladně byla skla zabalená (moje sklo bylo v krabičce z neidentifikovatelného materiáluSmějící se a mamky sklo bylo v něčem, co vypadalo jako knížka s pevnou vazbou, ve které je vyhloubený otvor a v něm sklo - neumím to popsat, oboje vypadalo zvláštně a bohužel jsem vám to zapomněla vyfotit)
 • v každém z balení byly patřičné hadříky na pohodlnější aplikaci a nějaké samolepky, ale netuším na co byly, protože nápisy byly čínsky
 • přijde mi, že obě skla jsou pevnější než skla zakoupená v ČR
NEVÝHODY
 • žádné nevýhody jsem nenašlaSmějící se
Nákupu tvrzených skel z AliExpressu dávám za mě určitě 100%.
Samozřejmě to berte tak, že když mě to přišlo všechno v pořádku a geniálně zabalené tak, že to ani Česká pošta nerozbila, tak že takhle vám to přijít nemusí . Vím, že to zní asi divně, ale pořád v tom máte riziko, že vám sklo nebude na mobil - tablet a nevím, co ještě, sedět. Nebo, že nepřijde poničené. Stát se může ledacos, ale i kdyby sklo přišlo špatné, tak víte, že jste utratili jenom 30 Kč a ne 300 Kč tady v ČR.

Každopádně, za mě spokojenost a vám doporučuji, ať to zkusíte a pak mi dejte vědětSmějící se.

Vaše

LadySilvi

O rubrice

22. června 2017 v 18:00 | LadySilvi |  Nákupy z AliExpressu
Ráda bych vám řekla, proč jsem tuhle rubriku založila jako samostatnou a nebudu vkládat články normálně do recenzí, i když to recenze svým způsobem budouSmějící se.

Objednala jsem si z AliExpressu něco okolo 30 věcí (možná jich bylo vícSmějící se) s tím, že ne všechno tedy pro mě.

Přijde mi dobré, abyste věděli (pokud s tím nemáte ještě zkušenost), jak to chodí a jestli to chodí v pořádku.

Tím základním důvodem, proč jsem se rozhodla navštívit AliExpress je, že jsme potřebovali nová tvrzená skla na mobily a také zadní kryty a jak je (asi) všem známo, tak na této stránce jsou tyto věci mega levné, takže jsem všechno objednala a k tomu ještě další spoustu věcí. Postupně vám sem budu dávat články s mou zkušeností a doporučením, co si z AliExpressu objednat a co ne. Ke všemu budu přidávat i odkazy, ale ceny a funkčnost odkazů se může postupem času změnit.

Co se týká samotných nákupů z AliExpressu, tak já osobně mám zkušenosti s placením kartou online. Podle mě je to asi nejjednodušší a nejrychlejší platební metoda - ostatní jsem po pravdě ani nijak nestudovala.
 1. Do AliExpressu jsem se zaregistrovala.
 2. Zaktivovala jsem si platbu kartou online v mém internetovém bankovnictví. (Berte v potaz, že když si jeden den kartu zaktivujete, tak funkční bude až další den a to samé při deaktivaci platby kartou) Já jsem si pak tuto možnost hned po nákupu deaktivovala, protože náhoda je blbec a kartu můžu někde nechat a hned ji může někdo zneužít.
 3. Různě jsem několik dní brouzdala po AliExpressu a hledala, co potřebuji, porovnávala jsem ceny a všechno jsem dávala do "koše", když už jsem si byla jistá, že mám všechno (ne, vlastně to bylo tak, že jsem si řekla, že už musím přestat, jinak utratím všechny peníze které mámSmějící se), tak jsem to objednala. Přímý popis sem dávat nebudu, protože takových návodů, jak platit na AliExpressu kartou online je spousta a zvládnete to i bez tohoSmějící se.
 4. A vlastně, to bylo všechno, co jsem udělala. Napsala jsem si to všechno na papír, abych měla lepší přehled. U všeho jsem uvedla ceny a datum objednání a teď už si to jen odškrtávám.
 5. Platbu kartou jsem vlastně ještě okamžitě deaktivovala.
Myslím, že jsem objednávala věci z mnoha různých odvětví, takže bych vám teoreticky měla nastínit, jakou zkušenost mám s kosmetikou, štětcem, zadním krytem na mobil apod...

Ještě k té platbě kartou online...Nemusíte mít obavy, že vy to zaplatíte a zboží vám nepřijde (Samozřejmě stát se to může, ale pořád lepší ztratit 30 Kč za věc, která vám nepřijde, než ztratit 300Kč za věc, která vám tady v ČR sice přijde, ale je špatná). Tady to funguje na principu tak, že vy posíláte peníze AliExpressu a až potom (vždycky, když vám zboží přijde, tak byste měli jít na vaší listinu objednávek a zakliknout, že zboží dorazilo), co vám zboží přijde, posílá AliExpress peníze těm mnoho obchodníkům, od kterých jste zboží nakupovali.
Další věc je ta, že byste měli říct vaší pošťačce, že v průběhu dvou měsíců vám bude chodit asi 30 balíčků zřejmě po jednom a postupně, aby z toho chudák nebyla vyplesklá, jako byla ta naše pošťačka (Když jsem jí tohle vysvětlovala, tak si myslím, že jsem ji nalomila k tomu, aby si taky šla něco nakoupit z AliExpressuSmějící se).

Vaše

LadySilvi

Tření stehen o sebe aneb letní muka spousty žen

19. června 2017 v 18:00 | LadySilvi |  Rady a tipy
Holky, myslím, že tohle je jeden z takových těch TOP věcí, které poměrně dobře fungují a myslím si, že vám mohou pomoct a hlavně teď v létěSmějící se.

Určitě se to děje spoustě z vás, že se vám zkrátka třou stehna o sebe (já to mám samozřejmě také) a tak třeba prošoupané džíny nejsou žádnou výjimkou. Jenže, pak přijde léto a období sukní a šatů a nám začnou muka.
Jeden den v sukni je docela v pohodě, ale druhý den už po poledni trpíme. Vím moc dobře o čem mluvím.
Pak, když se svléknete do plavek, tak to není moc pěkný pohled a hlavně se vám i blbě chodí, jak to bolí.

Určitě jste o tom už několikrát četli, ale na štěstí jsou tu takové "vymakané" věci, které minimalizují bolest a hlavně pomáhají. Já jsem se rozhodla vyzkoušet DĚTSKÝ ZÁSYP. Koupila jsem si ho v drogerii Teta a stál mě necelých 30 KčSmějící se
Strašně ráda nosím sukně i šaty a nesnáším silonky, jsou mi nepříjemné, neustále se zatrhávají a vůbec, zkrátka nejsou mi příjemné.
Nejdřív jsem nemohla vychytat okamžik, kdy ten dětský pudr/zásyp mám použít. Zkoušela jsem to:
1) hned jakmile jsem si oblékla sukni a někam jsem vyrazila - asi bez efektu
2) když stehna byly v pohodě - jak jinak než bez efektu
3) jako prevence - bez efektu
a až na konec jsem si řekla, jak jsem mohla být tak blbá a používat to takhle, když je to jednoduchý jako facka. Pudr si beru všude s sebou a jakmile se mi stehna začnou více potit a už cítím, že chůze není bez bolesti, tak uteču někam na toaletu, napudruji si stehna a vesele razím dál. Na konci dne, před tím než jdu spát, tak si "odřeniny" (nevím, jak to mám nazývat) napudruji naposledy a další den jsem takřka v pohodě.
Tyhle dětské serepetičky jsou geniální, protože je můžete používat jak často budete chtít/potřebovat, protože, když si to převedete na malá mimča, tak ty se přebalují také každou chvíli a většinou je pořád maminky něčím mažou a nebo právě pudrují a hlavně zásyp/pudr je proti opruzeninám, což je pro nás geniální.

Asi je jedno, jaký pudr zvolíte, ale chtěla bych vám dát už jen dvě poslední rady a to
1. Když se pudrujete třeba doma v koupelně nebo v pokoji (nebo kdekoliv jinde, to je jedno), tak si nezapoměňte po sobě uklidit podlahu, aby na vás někdo nevyrukoval s tím, že jste na drogáchSmějící se. Já i Teri máme také takové zkušenostiSmějící se.
a za 2. Jelikož pudr/zásyp budete nosit pravděpodobně pořád s sebou, tak si pořiďte nějakou malinkou uzavíratelnou nádobu, ve které to budete nosit. Já jsem si koupila zásyp, který je v pytlíku, a i když jsem to nastřihla jen na rohu, sem tam mám naprášeno v kosmetické taštičce, ve které mám svoje pomocníky v průběhu dne. Já jsem si ještě žádnou nádobku nepořídila a pořád se za to proklínámSmějící se.

Vaše

LadySilvi


My, sex a podpatky / My, sex a aférky

16. června 2017 v 18:00 | LadySilvi |  Recenze
Po dlouhé době je tu recenze na knihy, které mi půjčila jedna trenérka od nás z fitka.
Pokud sledujete můj instagram, tak víte, že jsem tam několikrát říkala, že se v práci nudím, takže prakticky neustále čtu a tyhle dvě knížky jsou fakt super. Ono, už jen ten název je při nejmenším velmi lákavýSmějící se, a když se mě spousta lidí ptala na to, jak se kniha jmenuje, tak mi nevěřili, že to není nějaká kniha alá Padesát odstínů, ale, že jsou to zkrátka příběhy ze života, které jsou sem tam nevšední, ale především vtipné. Při první kapitole prvního dílu jsem se fakt celou dobu smála, pak už jsem se nesmála tolik, ale smích mi zůstal do konce prvního dílu - pak následovala dojemná chvilka, ale druhý díl to zase vynahrazoval.
Nejsou to knihy, do kterých se opravdu začtete a ponoříte natolik, že nevnímáte okolí. Tohle jsou knížky, kde si čtete vyprávění které se odehrává (dohromady i s druhým dílem) během cca 5ti let.

Tady je přímo anotace z knihy (My, sex a podpatky):
Inteligentní a lehce potrhlá rozvodová právnička Klára a úspěšná veterinářka s nebezpečně prořízlou pusou Anna jsou nejlepší kamarádky. Anna je chodící magnet na průšvihy a její život plný zmatků představuje dokonalý protiklad spořádané a vyrovnané Kláry žijící v poklidném a fungujícím manželství. Přesto si tyhle ženy byly souzeny. Spojují je roky skvělého přátelství, peripetie v lásce i sexu, botník plný krásných lodiček na jehlových podpatcích a také jejich dva kamarádi: něžně hysterický gay Jára (ten je podle mě tak dokonale zpracovaný, fakt si ho hned zamilujeteSmějící se) a Ivana - Casanova mezi holkami, co jsou na holky (Ivanu budete v duchu přemlouvat, aby udělala to, co si myslíte, že by měla udělat a nakonec vás solidně překvapí).
Kniha My, sex a podpatky zachycuje zhruba dva roky jejich života (a kniha My, sex a aférky jsou další 3 nebo 4 roky), kdy se toho vážně hodně stalo. Každý z hrdinů něco hledá a každý se to pokouší najít svým vlastním, leckdy tragikomickým způsobem (to teda joSmějící se). Anně schází alespoň trochu "normální" chlap (Roberta začnete okamžitě nesnášet), Kláře dítě a alespoň trochu "normální" kamarádka, Ivana bojuje s finanční krizí a Jára se potýká s pološíleným otcem a až příliš dokonalým přítelem (Járově příteli říkají holky Zoban, protože je až příliš zazobanýSmějící se-tak jo, teď to není tak vtipný, jako v knížce). Všichni se snaží urvat ze života to své, vzájemně se podporují a zachraňují. Autorky vsadily na břitký a ironický humor, lehký jazyk a spousty úsměvných příběhů. Popisují život, jaký skutečně je. Těžký a složitý, ale také neskutečně vtipný a tak krásný!

Snad vás anotace alespoň trošku nahlodala, abyste běželi do knihkupectví a koupili si tyto dvě knížky. Patří tedy do klasické, české beletrie. Není to nic těžkého na čtení, normálně se tam mluví, používají se v knize typické české sprosté výrazy, což hodně oceňuju, protože v knihách, které jsou přeložené z angličtiny (nebo z kteréhokoliv jiného jazyka) buď sprostá slova nejsou nebo jich je tam pár těch nejjemnějších, každopádně (moc české knihy nečtu) jsem v knihách viděla krásnou rozmanitost českého jazyka - jako takového. Něco jiného je, když mluvíte česky a něco jiného, když čtete českou knížku (nejsem odborník, ale tohle mi přišlo fascinujícíSmějící se). Moc dobře se to četlo a obě knihy jsem měla přečtené za 4 dny. Každá kniha má cca 230 stran.

Fakt moc doporučuji.

Jinak, knihu napsaly autorky Lucie Müllerová a Kamila Tomsová.

POZN.: A garantuji vám, že budete mít neutuchající touhu jít někam do obchodu a koupit si ty nejhezčí boty na podpatku, které tam mají, i když víte, že v nich vydržíte stejně jenom chvíli.

Vaše

LadySilvi


YONI přírodní zubní kartáček - jak dlouho mi to vydrželo

13. června 2017 v 18:00 | LadySilvi |  All
Občas mi někteří z vás píšete, jak často si čistím zuby tímto zubním kartáčkem...jak mi to funguje...apod.

YONI kartáček jsem recenzovala asi před 3 měsíci (na recenzi se můžete podívat zde ) a od té doby se působení tohoto kartáčku u mě docela změnilo.

Samozřejmě si stále stojím za tím, že je to naprostá pecka a vážně úžasná věc - na tom nic neměním, ale teď ho nebudu po druhé recenzovat.

Dřív jsem si YONI kartáčkem čistila zuby každý den - 2 až 3 krát denně, někdy i 4 krát (záleželo to na tom, jak se mi chtělo nebo jak jsem ho měla po ruce) a pak jsem zuby dočišťovala zubní nití. Jenže problém u mě nastal právě s tou zubní nití a to, že nevím, jestli jsem to dělala správně (podle mě ano, i podle toho, co jsem si nakoukávala), ale pokaždé mi dásně strašně krvácely. Zuby mám téměř úplně rovné, takže, že by se mi nit zahákla mezi zuby a nešla vyndat, to nehrozilo. Každopádně po nějakém měsíci - možná více, mě to přestalo bavit a začalo mi to čím dál tím více vadit. Samozřejmě "štětinky" (jak to jen nazvat) nebo kousky "větvičky" sem tam mezi zuby zůstanou. To jsem začala řešit jen párátkem a nebo jsem to vyndala klasicky jazykem. Po čase jsem se naučila s YONI tak dobře pracovat, že zubní nit ani párátko jsem nepotřebovala a zuby byly perfektně vyčištěné. Dokonce jsem se naučila si čistit zuby na veřejnosti - když jsem byla v parku, když jsem byla v práci a dala jsem si kafe, když jsem stála někde..apod.
Nicméně, občas, když jsem někde byla, tak jsem neměla po ruce nůžky nebo nůž, abych si kartáček upravila a byl opět jako nový - říkala jsem vám, že se to dá i odkousnout, ale mě to nešlo. Postupně jsem tedy začala přecházet zpět na klasický umělohmotný zubní kartáček a YONI jsem vytěsnala. Pak mi opět nastal problém a to, že jsem měla citlivé zuby, krvácející dásně apod. - zase, to jsem vám říkala už v recenzi.
Nedávno jsem šla k doktorce na výtěry z ústní dutiny a sestra (od doktorky) mi řekla, že si nesmím vyčistit zuby, nesmím nic jíst apod. To byl těžký kámen úrazu. Nesnáším mít nevyčištěné zuby, pro mě je to fakt hrob. Něco mě osvítilo (Smějící se) a řekla jsem si: "jo holka, vždyť ty máš YONI. Nebudeš si čistit zuby jinak celé dopoledne a žvýkačka? No, známe, jak fngují žvýkačky, tak si ho vem s sebou". Poslechla jsem se a hodila si do kabelky YONI kartáček. Neuvěřitelně jsem za to byla šťastná, když jsem pak čekala na autobus. Nemohla jsem se ani vidět - byla jsem sama odporná sobě a to "jen" kvůli zubům. Vytáhla jsem na autobusovém nádraží (nádraží? říká se tomu tak? prostě jsem stála na AUTOBUSÁKU), kde bylo zrovna v tu dobu, spousta lidí a normálně jsem si vyčistila zuby. Fakt jsem za to byla vděčná a bylo mi (asi z předchozího zvyku) jedno, že na mě někdo může koukat a říct si: "Co to tam dělá? To si strká do pusy větev?". Byla jsem spokojená a tak jsem YONI vzala zase zpátky.
Teď už má "práce" s YONI není tak intenzivní jako dříve, ale udělala jsem takový jakoby kompromis. Ráno si čistím zuby klasickým kartáčkem, YONI si hodím vždy do kabelky do práce. Když si v práci vzpomenu, tak si po obědě vyčistím zuby YONI kartáčkem a večer, protože přijíždím pozdě, si po sprše lehnu do postele a vyčistím si zuby YONI. Někdy si tedy vyndavám nepotřebné věci z kabelky nebo čekuju instagram a bůhví co ještě, ale to není podstatné.
Takže, abych vám odpověděla, tak ano...měla jsem krizovku, kdy jsem YONI úplně vytěsnala, ale potom jsem děkovala sama sobě, že jsem si tenkrát koupila dva (jeden jsem totiž vypotřebovala pravidelným užíváním a ten druhý jsem načnula až nedávno).
Možná to bylo dobré, že jsem si dala takovouhle pauzu, protože jsem alespoň zjistila, že mám YONI opravdu ráda.


Takže dnes byl po dlouhé době konečně kecací článekSmějící se a takové rozbití té série recenzíSmějící se. Úplně jsem zapomněla, jaké to je psát zase normální kecací články - to je totiž tím, že jsem si rozdělila články do několika rubrikSmějící se.
Pokud byste měli třeba nějaké další otázky nebo nějaký nápad na kecací článek, tak sem s tím.

Vaše

LadySilvi

Suchý šampon Batiste - Cherry

9. června 2017 v 18:00 | LadySilvi |  Recenze
Dnes dělám další (měla by to být už druhá recenze, ale je to už sakra dlouho zpátky, takže ta ztará je ztracená někde v archivuSmějící se-teda, myslím) recenzi na suchý šampon od značky Batise. Tentokrát je to: Cherry - Fruity & Cheeky.

Zkoušela jsem několik šamponů, ale posledním byl suchý šampon od Aussie
S tím jsem byla spokojena tak na půl - pamatuji si, že mě nijak moc nenadchl, ale stačil.

Teď se podrobněji podíváme na tenhle.
Ze začátku používání jsem byla totálně zklamaná, ale teď musím říct, že super. Šampon se hodí na normální a mastné vlasy (přesně s tímhle problémem já bojuji. Vlasy si umývám každý den, když nemám suchý šampon, protože se mi strašně rychle mastí. Vlasy si myju vždy večer, spát chodím se suchými vlasy a jakmile je další den třeba už poledne, tak mám vlasy už mastné. Možná je to tím, že jsem si to už vsugerovala, ale mastné to zkrátka je. Jakmile si už ráno dám vlasy do culíků, tak večer jsou mastné totálně.) . Šampon je jako většina ostatních také ve spreji, což zaručuje jednoduchou aplikaci.

+krásně voní
+ matuje
+ osvěžuje
+ vlasy pak nejsou splihlé
+ oproti jiným suchým šamponům mohu nechat vlasy rozpuštěné a nepřijdou mi stále mastné
+ dalším plusem by měla být péče a revitalizace, ale to nemohu tak dobře posoudit
+ splňuje očekávání
+ roztomilé balení

- je šíleně bílý (a na mě, jakožto na blondýně, nechává fakt šílené býle stopy), ale tak je za potřebí dát si větší práci s promasírováním a vyčesáváním


Každopádně, cena se pohybuje klasicky okolo 100Kč, záleží na prodejně. Já jsem ho kupovala v DM.

Šampon vám tedy určitě doporučuji, jen si brunetky opravdu dejte pozor na ty bílé stopy.

Vaše

LadySilvi

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

5. června 2017 v 18:00 | Teri |  Recenze
Tak, jak jsem slíbila, jsem zpátky s další recenzí. Tentokrát to budou noví piráti, v pořadí tedy již pátý díl této série.
Hned ze začátku se přiznám, že pro mě byl tento film velkým zklamáním. Sice jsem nic úžasného a zářného nečekala, ale tohl byl pro mě prostě naprostý šok. Bylo zde vidět, že tvůrci asi úplně neřešili nějaké ty souvislosti s předchozími díly, a chtěli prostě jen něco sesmolit a doufali, že si toho divák buď nevšimne nebo, že mu to bude prostě jedno.
Chyb tam bylo totiž opravdu dost a teď nemluvím o chybách typu v jednom záběru má ruku tady a v dalším zase tady, byly to chyby do oka bijící. Každý, kdo viděl předchozí díly, si jistě vzpomene, jak ve druhém dílu Tia Dalma vysvětluje, jak Jack přišel ke kompasu. Zde to tvůrci popřeli a vymysleli úplně jinou situaci, jak Jack dostal kompas proto, aby se jim to hodilo do scénáře.
Dalším velkým problémem je Jack sám. To, co z něj tvůrci v pětce udělali...to byla hrůza. Už to není ten starý dobrý Jack, který se ze všeho vylže nebo si probojuje cestu k útěku, zde je z něj už jenom opilec, který se snad kromě trapných vtípků na nic nezmůže.
Stárnutí postav je další věc. Hned ze začátku, když se zde objeví Will, jsou na něm vidět trochu vrásky a nějaké to stárnutí. Naopak, když se na konci setká s Elizabeth, tak ta vrásky nemá žádné, naopak to vypadá, že si skočila z natáčení trojky rovnou do pětky a cestou to vzala přes nějaké roští, což by vysvětlovalo její nový "starší" účes.
Nové postavy nedostaly příliš prostoru, což si myslím, že je škoda. Bohužel celkově to na mě působilo, že zde ty vztahy mezi postavami moc nefungují.

Upřímně nechápu, jak to lidé na ČSFD mohou hodnotit jako nejlepší díl z této série, pro mě byl naopak nejhorší - scénař byl tak trochu vykradený z jedničky, Jack byl za imbecila, většina akčních scén byla ve tmě a o těch souvislostech snad ani nemluvě. Hodnotím 40% a to jen kvůli tomu, že mám pirátskou sérii ráda.

Omlouvám se, že je tahle recenze úplně jiná, než jakou ji obvykle dělám, ale jsem opravdu naštvaná z toho, jak to dopadlo, a i když se noví piráti někomu líbili, berte prosím, že tohle je pouze můj názor a nikomu jeho případné nadšení z toho filmu nechci kazit. Přece jen sto lidí, sto názorů.
To je asi všechno a já pouze doufám, že další filmy naplánované na tento rok budou lepší. Tak zas někdy příště.

Teri