Květen 2017

Stop domácímu násilí

30. května 2017 v 19:10 | LadySilvi |  All

!!PROSÍM, VĚNUJTE MI CHVILKU POZORNOSTI!!


Vím, že to bude znít asi šíleně nebo jakkoliv jinak, ale mám v hlavě velký plán, který chci konečně začít dávat na papír.

!! ALE K TOMU, POTŘEBUJI VAŠI POMOC !!

Jedná se o velmi citlivé téma NÁSILÍ. Konkrétně mám na mysli DOMÁCÍ NÁSILÍ. S vaší pomocí by se mi mohlo podařit dát dohromady můj plán. Institucí, brožurek, knih apod. je všude mraky, ale málokdo se se zaobírá na tu cílovou skupinu, kterou mám na mysli já.

POTŘEBOVALA BYCH OD VÁS, ABYSTE MI JAKKOLIV DALI VĚDĚT (e-mail, facebook, instagram..) CO SI O DOMÁCÍM NÁSILÍ MYSLÍTE. ÚPLNĚ NEJSKVĚLEJŠÍ BY BYLO, KDYBY NĚKDO Z VÁS MI NAPSAL PRAVDIVOU HISTORKU/PŘÍBĚH O TOM, CO SE MU DOOPRAVDY STALO - ČEHO BYL SVĚDKEM apod.

Já vím, že je to velmi choulostivé a mnohokrát bolestivé téma, ale když o tom nebudeme mluvit, tak se tím nic nevyřeší. Je třeba s tím začít něco dělat a nenechávat to jen tak.

VŠE, CO MI KDO NAPÍŠE JE ANONYMNÍ.

(nikde se nikdy neobjeví vaše jméno. NIKDY!)

BYLA BYCH STRAŠNĚ VDĚČNÁ ZA VAŠI POMOC.


Vaše

LadySilvi


Černá pleťová maska - XIUZILM mask

30. května 2017 v 18:59 | LadySilvi |  Recenze
Dnes je řeč tedy o slupovací černé masce na pleť. Není to ta "pravá" Pilaten, ale podle mě v tom nebude takový rozdíl. Každopádně, je na stejné bázi.

Masku jsem objednávala na Zbožomat.cz a vyšla asi na 159 Kč.
(moc se omlouvám, ale blbne mi blog, takže vám teď nemůžu přiložit fotku, ale když si klliknete na ty webovky, tak se vám ukáže přímo ta samá maska, kterou mám)

Maska je korejská, takže by se dalo čekat, že bude docela dobráSmějící se. V masce je bambusové uhlí, které je skvělé na pupínky (akné) a černé tečky - proto je maska také černá. Dále například extrakt z aloe vera, glycerin, kolagen, alkohol apod....
Maska slibuje, že většinu těchto nečistot "zničí", ale mě pomáhá "akorát" na černé tečky (a to pouze, když pleť delší dobu nechávám na pokoji. Pravidelným používám se nic nezmněnilo) a odumřelé buňky a všelijaké kůžičky na pleti (celoročně se mi loupe nos, takže alespoň na tohle je super).
Pravdou je, že je potom pleť jemná a vyhlazená, ale to je po téměř každé pleťové masce - nepřijde mi to o nic víc lepší než jakékoliv jiné masky.

Používá se 1-2x týdně a nechává se působit 15-20 minut. Pak se maska sloupne a je to. Já, protože mám mastnou pleť, tak mi nestačí si omýt obličej vodou, ale používám různé odličovací prostředky, abych ji odmastila. Nejčastěji si ji dávám na T-zonu a bradu. Fakt vám nedoporučuji dávat si masku na celý obličej. Mě to také všichni říkali, ale protože já si musím zkusit všechno, tak i tohle jsem vyzkoušela a málem mi ukápla i slzaSmějící se. Fakt to bolí. Nedělejte to!
Jinak...nedávám příliš silnou vrstvu a aby maska opravdu účinkovala, tak se musí krouživými pohyby fakt vmasírovat do porů - ale pozor, rychle zasychá.

Za mě masce dám asi 65%, protože sice je fajn a je zábava to sloupávat ("zábava") a mají ji všichni a jste strašně in, ale nepřijde mi zas tak vyjímečná a jiná oproti ostatním maskám, které jsem vyzkoušela.

Vaše

LadySilvi

Recenze: Kráska a zvíře / Beauty and the beast

23. května 2017 v 19:49 | Teri |  Recenze
Jak jsem slíbila, jsem zpátky s další recenzí, jenom to trvalo déle, než jsem čekalaKřičící, ale aspoň můžu říct (jak už Silvi zmiňovala), že obě máme maturitu za sebou a s jejím dokončením souvisí trochu více času, který teď budeme mít. Abych zase nezdržovala - další snímek, na kterém jsem byla v kině je Kráska a zvíře.


Jedná se o adaptaci původní animované klasiky od studia Disney - Kráska a zvíře, a i když je to už delší dobu, co Disney tento animovaný snímek uvedlo, teď v nové hrané verzi nám připomíná, proč se právě příběh o lásce, která vzkvétá nehledě na vzhledu, stal hitem a jedním z nejůspěšnějších příběhů vůbec.

Podle mě tuto pohádku musí znát každý, ale tak pro jistotu, o čem to tak je:
Příběh je o krásné, bystré a chytré dívce Belle, kterou na svém zámku uvězní děsivé zvíře. I přes svůj strach se s ním, ale i se služebnictvem zakletým do nábytku, spřátelí a uvědomí si, že zvíře vlastně není tak zlé, jak se na první pohled zdá, a tak mezi nimi začne vznikat pouto silnější než přátelství...co na to ale řekne Gaston, který má s Belle naplánovanou jinou budoucnost?

Co se obsazení týče, byla jsem velmi spokojena - v roli Belle Emma Watson (Harry Potter, Kolonie), Gastona si zahrál Luke Evans (Hobit: Bitva pěti armád, Válka bohů), ale si nejvíce mě potěšil v roli LeFoua Josh Gad (Dokonalý svědek, s.r.o., Psí poslání). Samozřejmě tam hraje více herců, ale vybrala jsem ty hlavnější.

Další co musím určitě zmínit je hudba a písně. Dovoluji si říct, že písně z Krásky a zvířete jsou jedny z těch nejhezčích, jaké jsem kdy v pohádkách slyšela - nejsou příliš sladké, ale mají svojí hloubku, která nijak neubírá na jejich pohádkovosti. V kině jsem byla na dabovaném filmu, což mě sice ze začátku trochu mrzelo, ale nakonec ani český dabing nedopadl vůbec špatně, překvapilo mě, že všechny písně byly přezpívány do češtiny a byly velmi povedené. Chystám se kouknout i na originál, protože, co si budem - originál je originál.

Musím se přiznat, že jsem ze začátku měla obavy, aby i Kráska a zvíře nepodlehlo trendu naprostého změnění původní předlohy, a aby se například celý příběh neodehrával místo v kouzelném zámku v galaktické lodi, protože je to teď modernější (ano vím, že trochu přeháním, ale měla jsem prostě obavy). Naštěstí jsem byla velmi mile překvapena - příběh zůstal nezměněn a mě tak krásně oživil původní pohádku mého dětství. Sázelo se zde na skvělou jistotu a proč by také tvůrci měli něco měnit, když měli k dispozici už takhle skvělou předlohu, že?
Takže shrnula bych to tak, že Kráska a zvíře je skvělá podívaná s úžasnou hudbou a skvělým obsazením, ale nesmíme zapomínat, že to není žádná novinka a Disney pouze oživilo svoji původní pohádku. Určitě ale doporučuju všem, kteří se rádi odreagují a zasmějí lehkému humoru. Hodnotím tedy 80%
Nakonec tedy ještě jednou filmy, na které budu určitě recenzovat až na ně půjdu do kina Smějící se

Strážci Galaxie Vol. 2
Loupež ve velkém stylu
Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta
Wonder woman (snad)
Thor: Ragnarok
Transformers 5: Poslední rytíř
+ možná nějaké ta pohádka
Mumie
Psí poslání (bohužel v kině asi ne, protože kdo by chtěl z kina vyjít ubrečený)
Pobřežní hlídka

Maturita

20. května 2017 v 20:08 | LadySilvi |  All
Ahoj,

já vím, že jsem se vám teď fakt dlouho nevěnovala, ale jak už jsem několikrát zmiňovala, tak důvodem bylo mé učení se na maturitu. A jestli někdo z vás sledujete můj instagram a hlavně instastories, tak tam jsem teď hodně aktivní a i v době učení (no dobře, tak to slovo učení berte trošku s rezervou. Zas tak horký to nebylo, ale bála jsem se karmy, tak jsem se snažilaSmějící se) jsem to měla jako hlavní informativní prostředek, takže vás i tímto odkazuji na můj instagram, který se teď stal mou nedílnou součástíSmějící se(ještě víc, než byl do teď teda).

Ale teď už bych vám měla říct, že maturitu mám kompletně za sebou, už od úterý, a důležitý je říct, že jí mám!!! WOHOUUUSmějící se. Teď už jen stačí si příští středu dojít na slavnostní předávání maturitních vysvědčení (kde se mimo jiné dozvím i co vůbec mám za známky, protože si je samozřejmě nepamatujiuSmějící se) a je to.

Doporučuji vám sledovat mé instastories i v dalších dnech a tak celkově, protože vám budu postupně ukazovat i moji "brigádu-práci" a budu vám postupně ukazovat, jak to tam vůbec funguje a co vlastně dělám. Pak mě v červnu čekají dvoje přijímačky rozdělené do tří různých týdnů, takže to by vás také mohlo zajímat (spíš hlavně vás, kteří jste také odmaturovali nebo vás naopak maturita příští rok čeká). Každopádně, kdyby vás zajímalo něco víc ohledně mojí maturity a na jaké škole, tak mi napište - kamkoliv a mohla bych o tom napsat i celý článek, ve kterém bych mohla shrnout mé 4 roky na střední a hlavně poslední rok a maturitu - jak to probíhá, jak to tam vypadá apod. Smějící se Já jsem třeba skoro celé 4 roky žila v jednom omylu, ale o tom když tak příště.

Nastřádala se mi pěkná spousta produktů, na které určitě budu dělat recenzi, takže to bude další téma tady na blogu.

Asi mě teď už nic nenapadá, co bych vám mohla ještě říct, ale nebojte, teď už se vám budu věnovat vícSmějící se, i když teď to vypadá, že budu v jednom kole.

Teri, ta taky nepřidávala nic, protože jsme maturovaly spolu, ale budu se jí snažit překecat, aby zde nějaký ten pohyb také udělala, protože vím, že se vám to také líbilo.

Vaše

LadySilvi