Březen 2017

Logan

30. března 2017 v 20:00 | Teri |  Recenze
Jak jsem slíbila, tak jsem zpět s další recenzí Smějící se. Tentokrát je to film, o kterém jsem se už v předešlé recenzi (Zpívej) zmínila, a tak trochu jsem naznačila, že bych na něj chtěla jít. Jde o marvelovku Logan: Wolverin.

Jedná se o adaptaci inspirovanou komiksem s názvem "Old man Logan" a jak už název naznačuje, s Loganem to už nevypadá zrovna nejlíp - postupně ztrácí svou schopnost regenerace, a navíc už je na něm vidět, že není zrovna nejmladší. K tomu všemu je na všechno sám - z X-menů totiž přežil už jen on a Charles Xavier.
Otrávený životem a bez jakékoliv vůle pokračovat ve svém bytí, se mu do života dostává mladá dívka Laura, jejíž schopnosti jsou až podezřele podobné těm Loganovým. Po Lauře ale pátrá vytrvalý nepřítel, a tak Logan souhlasí, že ji pomůže. Stávají se tak štvanci na útěku a Logan sbírá už jen poslední zbytky sil k tomu, aby ochránil nejen profesora, ale i mladou Lauru, se kterou se postupně sbližuje a začíná ji mít rád.
Nebudu vám lhát, byla jsem z toho naprosto hotová (i slzička ukáplaSmějící se). Čekala jsem sice, že to bude síla, ale tohle bylo vážně něco. Jak už Marvel naznačoval, tak tenhle poslední díl se po vzoru Deadpoola řadí do ratingu R, což znamená mládeži nepřístupno. Od ostatních filmů se liší především tím, že jsou v něm trochu drsnější záběry a bitvy, než jaké jsme byli u X-menů zvyklí. Kdybych to tedy měla zhodnotit:
Příběh: Celým filmem se nese velmi ponurá a skličující atmosféra, ze které se divákovi (jako třeba měSmějící se) nebude úplně nejpříjemněji, a kdybych to měla říct lidově, prostě z celého toho dění cítíte, že to jde všechno tak nějak do kytekSmějící se. Pro mě jako fanynku X-menů a hlavně tedy Logana to bylo velmi emotivní a byla jsem velmi smutná z toho, že tohle bylo Jackmanovo poslední ztvárnění Wolverina (během 17 let celkem 9krát ztvárnil postavu Wolverina).

Celkový dojem: Jak už jsem výše psala, film se mi líbil, ale kvůli tomu víru emocí, který ve mě tento snímek vyvolal, budu další shlédnutí ještě zvažovat. Vidět totiž silného a neporazitelného Logana, jako starého zlomeného muže mi láme srdceZamračený. Ale určitě doporučuji shlédnout a musím podotknout, že pro fanoušky X-menů je tenhle závěrečný a vše ukončující snímek povinností. Hodnotím tedy 85%.


Tak to je ode mě zatím všechno. Byla jsem v kině ještě na jednom filmu, ale to vám zatím nebudu prozrazovat - nechte se překvapit v další recenzi (ke které mě Silvi donutíSmějící se).

Teri


Popovídáníčko

26. března 2017 v 20:16 | LadySilvi |  All
Nastal čas, abychom si zase po nějaké době popovídali. Nenazývám to už jako ask, protože ask.fm jsem zrušila, a vysvětlení vlastně najdete v následujících minutách.
Jsem strašně ráda za veškerou podporu a radost, co mi rozdáváte, děkuju vám.

 • Co tě v poslední době potěšilo? Potěšilo mě toho teď strašně mocSmějící se. Dávám si teď nějak život do pohody, abych byla nějak v klidu před maturitou, co se týká psychiky a mohla se soustředit jen na to. Strašně moc lidí teď z mého okolí odešlo pryč a jsem za to strašně ráda, protože takhle to má prostě být, i když jsem tím hodně strádala. Pak mě strašně před nějakou dobou potěšila slečna, která jela do Londýna pracovat do stejné práce, jako jsem byla já a napsala mi o tom, takže to jsem byla strašně moc ráda.
 • Proč píšeš jenom recenze? Je pravda, že poslední dobou žádný jiný články v podstatě nejsou. Je to proto, že jsem se v recenzích našla a zkouším spoustu věcí, dívám se na různé filmy, čtu různé knížky apod., takže pak mám radost, že se s vámi můžu podělit o můj názor. Já třeba před tím, než si něco koupím, tak hodně koukám po recenzích a podle toho se rozhoduji, jestli do té dané věci půjdu nebo ne, takže vám tímhle způsobem chci i nějak pomoct a baví mě to.
 • Kdo je Teri a proč sem nepřidává víc článků? Teri je moje spolužačka. Krásně maluje a hodně často chodí do kina. Proč nepřidává články nevím, ale prý nemá moc času. Já třeba na článcích většinou dělám v noci a vydávám je v průběhu následujícího dne.
 • Čaj/kafe? V poslední době rozhodně čaj. Hodně piju sypaný zelený čaj a většinou mám takový "rituál", že si každý večer k učení udělám nějaký takový čaj, protože to je jediný čas za den, kdy si můžu čaj vypít v klidu a v pohodě. Samozřejmě to má své nevýhody a to převážně takové, že v noci jdete tak 100x na záchod, ale noSmějící se. Všechno má své pro a proti.
 • Proč sis zrušila ask? Ask mi přišel strašně neosobní a hlavně mi tam občas někteří lidé psali divné věci a to mě prostě otravovalo a znepokojovalo.
 • Dokážeš si představit, že by se vaši rozvedli? Jak vnímáš rozvod? Naši rozvedení jsou, takže vím jaké to je. Rozvod vnímám stejně jako rozchod. Je jedno jestli spolu jenom 10 let chodíte, máte děti a bydlíte spolu nebo jestli jste 10 let manželé, máte dítě a taky spolu bydlíte. Je tu ta možnost, že se prostě rozejdete a jednou je to bez papírů a soudů a jednou je to se soudy, zkrátka jestli spolu někdo nemá být, tak spolu prostě nebude a je jedno, jestli jsou ti lidé manželé nebo jestli spolu jenom chodí. V obou případech to bude stejné. Jasně, je tu otázka majetku apod....Všechno se dá ošéfovat předem a soudit se můžete také o cokoliv, takže rozvod beru jako běžnou součást života.
 • Co plánuješ po maturitě? Pravdou je, že nad touhle otázkou jsem se zastavila a fakt jsem o ní přemýšlela a došla jsem ke dvěma odpovědím. Buďto bych mohla odpovědět, že NEVÍM a nebo, že toho CHCI STRAŠNĚ MOC. Obě dvě odpovědi jsou stejné, protože, když to všechno vyjmenuju, tak zjistím, že to prostě nemůžu zvládnout a není to reálný, takže vlastně nevím, co chci. Takže jenom řeknu, že chci zkusit vysokou..
 • Uděláš někdy seznam tvých oblíbených filmů a seriálů? Zajímalo by mě to. Určitě. Tohle je moc dobrý nápad a určitě to někdy ráda napíšu.
 • Vyhrála jsi někdy něco? NeSmějící se. Vlastně jo, kecám. Vyhrála jsem 50Kč ze stíracího losu. To byla moje největší výhra.
 • Vážně ta větvička na čištění zubů funguje? Nebo jakoby neděláš reklamu, ale ve skutečnosti to reklama je? Reklamu nikomu nedělám a YONI zubní kartáček fakt funguje. Bylo mi trapné, jak jsem to pořád vychvalovala, ale s tí nejde dělat nic jiného. Vážně je skvělý a určitě ho doporučuji.
 • Co si myslíš o iPhonech? Myslím si, že to je zbytečně předražené spotřební zboží - stojím si za tím, že mobily jsou spotřební zboží totiž. Ale to nic nemění na faktu, že ho strašně chci a jednou si ho koupímSmějící se.
 • Úžasně měníš vzhled blogu, ale nechtěla bys ho někdy zastabilizovat? O stabilizaci vzhledu jsem také už přemýšlela, ale zatím to u mě funguje podle ročního období. Momentálně se mi tenhle vzhled líbí nejvíc ze všech, takže kdo ví, třeba mi to zůstaneSmějící se.
Pro dnešek by to zase stačiloSmějící se. Jsem hrozně ráda, že se ptáte a zajímáte, takže jen tak dál a někdy si zase pokecámeSmějící se.

Vaše

LadySilvi

YONI přírodní zubní kartáček

23. března 2017 v 19:36 | LadySilvi |  Recenze
Dnes jsem si pro vás připravila recenzi na naprosto dokonalou věc.
Pokud jste ještě neslyšeli o YONI PŘÍRODNÍM ZUBNÍM KARTÁČKU, tak jste o hodně přišli.

K téhle úžasné věci jsem se dostala přes kamarádku, která si objednala přesně tenhle kartáček z blogu YONILIFE.COM a strašně si ho vychvalovala, tak jsem si řekla, že do toho půjdu taky. Napsala jsem kamarádkám, jestli to nezkusí a najednou jsme objednávali balení po 10 ks. Samostatný kartáček stojí 69Kč a nás vyšel tuším na 59, když jsme si kupovali to větší balení, takže vás to nezruinuje, když se rozhodnete to jen vyzkoušet.
Ještě pořád ani nevíte, jak vypadá, takže tadááá..
(fotku jsem ukradla přímo z jejich bloguNevinný, mou fotku můžete nají na mém instagramu)

Ano, je to prostě klacík/větvička.
Abych vám řekla něco o kartáčku..
 • Kartáček je čistě přírodní
 • Naprosto splňuje potřeby a požadavky k ústní hygieně
 • Je měkký - mě vyhovuje 100krát víc, než normální zubní kartáček s pastou, protože mi strašně krvácely dásně apod., i když jsem měla měkké kartáčky
 • Pochází přímo ze stromu SALVADORY PERSKÉ, která představuje vyváženou kombinaci struktury i složení silice
 • Obyčejně se silice přidává do normálních zubních past díky jejím účinkům, ale v tomto případě je všelijak upravená, takže je zbavená velké spousty účinků
 • Kartáček je z drobných vlákem, která velmi efektivně odstraňují zubní plak anižby narušovaly sklovinu nebo dáseň
 • NEPOTŘEBUJETE VODU ANI ZUBNÍ PASTU!!!
 • Kartáček je šťavnatý právě díky silici
 • Silice neutralizuje pH v ústech a spouští v ústech chemickou reakci, při které se vylučují látky obnovující sklovinu a přirozenou vitalitu zubů
 • Polykání silice zlepšuje trávení a je prevencí proti rakovině tlustého střeva
 • Obsahuje například fluorid, kyselinu tříselnou, síru, vitamín C, kyselinu salicylovou, saponiny, flavonoidy ve vyváženém poměru
Co nám tedy má kartáček přinést?
 • vybělení zubů - což po týdnu používání můžu s klidem potvrdit, protože to vážně a 100% bělící účinky má a to to používám jen týden 2-3x denně
 • odstranění pigmentu
 • vyhubení bakterií způsobující kazy
 • neutralizace špatného dechu - to je taky naprosto super
 • efekt vyleštěných zubů - téměř hned viditelný
 • léčba i prevence paradentózy, aftů, herpesu
 • vyrovnání Ph v ústech - pravdou je, že mám celkově v puse mnohem lepší pocit, příjemnější, hygieničtější a zdravější
 • spuštění přirozené remineralizace
 • prevence zubního kazu a kamene
 • možnost čistit si zuby za jakékoli situace - to naprosto oceňuji, protože se netvoří žádný odpad a nic k tomu nepotřebuji, prostě si čistím zuby, třeba, když se učím
Takže mé celkové shrnutí již po týdnu je, že jsem naprosto spokojená a nadšená, že tak skvěle účinkuje. Zubní plak se mi téměř nedělá, v puse mám mnohem lepší pocit, bělí mi to zuby atd. Vážně naprosto skvělá věc.
Jediné, co může někomu vadit je snad příchuť/vůně - mě to voní trošku jako křen, ale jen decentně a žádný problém mě ani nikomu v mém okolí nedělá, jen z některých recenzí a videí vím, že to někomu vadilo.

A co na to říká Teri? Je to dobrý, má to všechny pozitivní účinky, co se slibuje. Někomu jen může vadit ta trochu štiplavá vůně. Navíc mám pocit čistějších zubů, než když jsem si zuby čistila tou nej nej pastou. Zatím spokojenost.

Je vidět, že u obou z nás určitě kartáček nějakou dobu zůstane, protože je vážně skvělý. Ovšem, musím říct, že při prvních třech čištění jsem si připadala jako křovák, protože děláte zvláštní pohyby pusou, než přijdete na ten styl.

Článek není nijak sponzorován.
Vaše

LadySilvi

Silikonová kosmetická labutěnka

20. března 2017 v 20:14 | LadySilvi |  Recenze
Prostě nevím jak se tomu říká "SILIKONOVÁ VĚC NA NANÁŠENÍ MAKE-UPU"?!Smějící se

Však víte určitě, je toho plný instagram, "stojí to pár kaček, je to nejlepší na makeup, šetří to peníze, už nikdy bych to nevymněnila, nejlepší na světě" (teď trošku přeháním) apod.

NE!

Ono to na instagamu vypadá strašně dobře, že se to skvěle aplikuje a je to bezvadné, ale buď to neumím nebo je to vážně úplně k ničemu.
Kupovaly jsme si to s kamarádkou a i s dopravou nás to pro jednu vyšlo nějakých 77,-, ale myslim, že samotné to stojí okolo 50ti korun asi.

Já používám na nanášení makeupu už jenom houbičku, nevymněnila bych jí zatím za nic. Je pravda, že velkou nevýhodou houbičky je, že "žere make-up" a to tak, že dost. Není úplně levná a při čištění a desinfikování se dost ničí, ale zase naopak vypadá hezky a hlavně je příjemná na obličeji a dostanu se s ní kamkoliv, nejsem flekatá a vše je tak jak má být. Až na tu cenu a spotřebu makeupu, ale to jsem zase odbočila od tématu.

Asi to zhodnotím v pár bodech rovnou:

+ cena (řekly jsme si, že to vyzkoušíme a vzhledem k ceně to nebude taková rána pro naši peněženku, když to bude stát za nic)
+ design (jak je to průhledné, tak to vypadá sterilněji)
+ bezproblémová omývatelnost (jelikož je to celé gelové, tak to stačí otřít vlhčeným hadříkem a je to)
+ až o 50% menší spotřeba make-upu

- roztírání make-upu (na poprvé jsem si dala o trošku méně make-upu, než jsem byla zvyklá si dávat na houbičku a bylo to něco strašného. To, co jsem si dala na tuhle silikonovou věc mi vystačilo na celou jednu tvář, čelo i nos. Když jsem to zkoušela na podruhé, tak to bylo už lepší, ale stejně make-up nedostanete třeba do záhybů u nosu nebo si s tím pěkně nerozetřete make-up pod očima apod. Přijde mi, že jsem byla flekatá a měla jsem na sobě tunu make-upu, celé jsem to stejně pro jistotu dodělávala ještě houbičkou)
- na obličeji působí nepřirozeně (co si budeme povídat, matlat si silikon po obličeji není nic moc)
- nevoní (silikon je silikon)
- tvoří spíše povrchovou vrstvu make-upu a vytváří umělý vzhled (přirozenost ta tam)

Takže celkově má tohle silikonové cosi u mě tak 30% a i přes větší spotřebu jsem se vrátila zpátky k houbičce. Jsem na druhou stranu strašně ráda, že jsem to vyzkoušela. Aspoň vím, že to není tak easy, jako všechno na instagramových videích. Pokud někdo uvažujete o koupi, tak to určitě zkuste, třeba zrovna vám to půjde. Domluvte se s kamarádkami, ať neplatíte zbytečně drahé poštovné a vyzkoušejte.

Myslela jsem si, že to bude jednodušší a, že je to nějaký mega zázrak, ale je to spíš jen takový tahák, jako ledacos dneska, a co říkala Deny, tak s tím také nebyla úplně spokojena.

Vaše

LadySilvi


Chapstick Candy Cane

16. března 2017 v 12:00 | LadySilvi |  Recenze
Lepší "tyčinku" na rty jsem asi neměla. Kam se na to hrabou jiné umělé luje, které slibují hory doly, ale kde nic, tu nic.

Každý rok nám od známých z USA chodí na Vánoce nějaké dárky a letos mezi nimi byl i luj na rty od značky ChapStick.
(Jo, já vím, že už je pěkně dávno po Vánocích, ale jednak ten balíček přišel až někdy skoro v půlce ledna, protože prostě nevím proč, ale dřív jsem se k tomu nedostala)
Luj je z nějaké limitované edice CANDY CANE. Jsem zvyklá maximálně na nějaké ovocné vůně/příchutě lujů a všelijakých jiných tyčinek na rty, ale tohle mě zarazilo právě proto, že luj voněl mentolově. Mamka si myslela, že je to taková ta věc pod nos, aby vás nepálil nebo tak něcoSmějící se, ale já zkušeně jsem to vzala a namazala jsem si s tím rty, jenže zrovna v tu dobu jsem je měla v mega šíleném stavu ve smyslu: popraskané, suché apod., takže jakmile jsem si s tím rty namazala, tak jsem v první moment mohla vyskočit z kůže, protože to příšerně pálilo. Než jsem se ale stihla vzpamatovat, tak pálení přestalo a luj příjemně přilnul na rty.

Takže až potom jsem si zjišťovala, co to vlastně pořádně je a k čemu to je. Musím říct, že jsem s tím nadmíru spokojená, protože strašně dlouho vydrží na rtech, nesmyje se při jídle ani pití, neslíbe se, zkrátka nic. Nechápu, jak ze rtů pak zmizí, ale vydrží fakt strašně dlouho. Co se týká té pálivosti, tak na tu jsem si musela zvyknout, ale netrvalo to dlouho, ve finále je to docela příjemné, když tedy zrovna nemám zdevastované rty, ale tak jako tak to po chvíli pálit přestane.

S cenou si nejsem jistá, ale, co jsem koukala, tak stojí něco okolo $1-$2 (takže 25 - 50 Kč), takže to je v podstatě za pakatel oproti tomu, co se prodává tady u nás a hlavně tady u tohoto luje jsem si jistá v tom, co si mažu na rty a je to skutečně účelové. Rty jsou plnější, kvalitnější, zdravější... Teď jsem koukala na stránky ChapStick, a když si objednáte nad $15 (tzn, cca nad 375,-, což je jak nic, když kupujete dárky), tak máte dopravu zdarma.
Myslím si, že je to určitě skvělý i zábavný dárek pro přátele, rodinu nebo i pro učitele. Mají širokou nabídků podobných věcí. Jednak tyto věci roztomile vypadají, mají hezký design, ale víte, že si nekupujete jen značku, ale kvalitu.

Vaše

LadySilvi

Gabriella Salvete lak ANGELS ENAMEL

14. března 2017 v 19:59 | LadySilvi |  Recenze
Dnes budu recenzovat lak na nehty od Gabriella Salvete a to konkrétně z kolekce ANGELS ENAMEL.

Lak jsem si koupila někdy po Vánocích v drogerii Teta a myslím, že stál něco v rozmezí 60-75 Kč. Takže taková klasická cena laku. Lak jsem uklidila mezi ostatní laky a po sundání gelovek jsem nehty nechávala delší dobu odpočinout, jenže protože po gelovkách jsou nehty slabé a nekvalitní. Sice používám různé laky na zesílení apod., ale než se dají dohromady, tak to trvá strašně dlouho. Nicméně jsem sáhla právě po tomhle laku a byla jsem úplně překvapená, že ho vůbec námSmějící se. Doslova a do písmene jsem na něj zapomněla.
Po natření prvních dvou nehtů jsem si všimla něčeho divného. Lak mi tvořil takovou divnou strukturu, něco jako, když si na normální lak obtisknete kapesník nebo tak něco, tak přesně takovou texturu to mělo, ale lakovala jsem dál. Jak vidíte, tak jsem vůbec netušila, co jsem si koupilaSmějící se.

Lak je jeden z kolekce ANGELS ENAMEL a já mám odstín 04 Space Storm. Zmíněná textura laku je divná jen na první pohled, pak si na to zvyknete a asi svým způobem se mi to i začalo líbit. Co se týká barvy, tak Space Storm je taková tmavší tělovka, bez třpytu. Barva patřící rozhodně do podzimu. Výrobci slibují výdrž 7 dní a rychlé schnutí. Se schnutím s nimi mohu souhlasit, ale co se týče výdrže, tak to ani náhodou. Lak mám teď druhý den a už se začíná odlupovat.

Abych to shrnula
+ sytá, podzimní barva
+ zajímavá textura

- cena neodpovídá kvalitě
- lak vydrží krátce

Vlastně...já jsem z toho žádný závěr nevyvodilaSmějící se. Zkrátka je to na vás, ale znovu bych si ho nekoupila.

Pozn.: Během dvou týdnů určitě čekejte větší recenzi na takovou podivnou věc, kterou budeme s Teri a dalšíma spolužačkama zkoušet.

Vaše

LadySilvi


Sing / Zpívej

8. března 2017 v 12:00 | Teri |  Recenze
Ahoj všem,
jak jistě víte, tak poslední dobou moc nepřispívám a ani Silvi nemá tolik času. Přece jen se blíží maturita, takže na ostatní věci opravdu moc času nezbývá. ALE! Se Silvi jsme se shodli (ona mě přemluvila), že rozšíříme pole působnosti i do jiných oborů, než jste byli doteď zvyklí zde najít. O jaké se bude jednat zatím neprozradíme...a nebo...néé, nechte se překvapit.
No a dnes uděláme první krůček v této nové éřeSmějící se. Silvi tenhle styl článků už nakousla...jedná se o recenze filmů, popřípadě na co zajít do kina nebo na co se těšit.
Já jsem pro svou první filmovou recenzi vybrala to, na čem jsem byla v kině naposled a jelikož rok 2017 sotva začal, stihla jsem toho opravdu málo. Nebudu to protahovat, film, který budu dnes hodnotit je ZPÍVEJ (SING).
Jednoduše rečeno, je to kreslený film od studia Illumination, které stojí například za snímky jako je Já padouch, nebo z novějších Tajný život mazlíčků. V kině to bylo bohužel dabované (přece jen je to pro děti), ale jak můžete na plakátu vidět, obsazení dabérů je velmi pestré - přes Matthewa McConaugheyho až po Scarlett Johansson.
Příběh:
Podnikavý koalí chlapík jménem Buster Moon má poslední šanci zachránit divadlo, které zdědil po svém otci. Všechno vsadí na jednu kartu, na velkolepou talentovou pěveckou soutěž, jakou svět ještě neviděl. A stejně jako pestré složení zvířecích soutěžících, je pestrý i jejich repertoár, který se rozpíná od Franka Sinatry až po Lady Gaga. Mezi snílky lze najít očividné talenty, ale i nejisté začátečníky, jimiž ve hvězdné kariéře dosud bránil osud. V případě opičáka Johnnyho - má podobu jeho otce, proslulého gangstera, který synův zpěv neuznává, protože banka se s ním vykrást nedá. Rosita je zase tak zaměstaná řáděním malých prasátek, že si může zpívat maximálně v kuchyni u dřezu, a hlasově dokonalá slonice Mína ze sebe před lidmi nedokáže vydat ani hlásek.
No a jak to celé dopadne, to se nechte překvapitSmějící se.

Hodnocení:
Příběh: Musíme mít na paměti, že se jedná o snímek určený pro mladší diváky, takže příběh není nic složitého. I přes to, však příběh Zpívej mezi ostatními pohádkami vyniká několika novými a svěžími nápady. Humor se zde nalézá hojně a musím říct, že některé vtípky byly opravdu povedené. 50%
Animace: Jak už to tak u pohádek v dnešní době bývá, všechny vypadají skvěle a Zpívej není výjimkou. 90%
Hudba: To nejdůležitější, na čem Zpívej především staví, jsou známé písničky a melodie, které díky bohu nebyly předabovány do češtiny (opravdu sem z toho měla totiž obavySmějící se). 80%

Když to tak shrnu, dostane Zpívej celkových 60% - i když je animace a hudba velmi dobrá, přece jen to nezvedne trochu slabší stránku příběhu. Pokud se rozhodnete Zpívej shlédnout, berte to jen jako oddechovkuSmějící se.
Takže tak, a na závěr už bych jen chtěla zmínit několik filmů, na které mám v plánu do kina jít, nebo které si myslím, že by za to stály:
Logan - Marvelovka, ve které Hugh Jackman završí své ztvárnění Wolverina a to ve velkém stylu
Kráska a zvíře - hraná verze známé Disneyho pohádky, kde si Bell zahraje Emma Watson
Ghost in the Shell - inspirováno japonským stejnojmenným anime, hl. role - Scarlett Johansson
Strážci galaxie 2 - pokračování méně oblíbeného snímku opět z dílny Marvel
Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta - v pořadí již pátý film o pirátech a hl. o Jacku Sparrowovi
Thor: Ragnarok - opět pokračování (tentokráte už třetí), Marvel

Očekávám, že určitě budu chtít jít i na jiné filmy, takové ty, od kterých nic nečekáte, ale nakonec překvapíSmějící se, ale tyhle jsou takové profláklejší, a už dlouho se o nich mluvíSmějící se.

Takže to je ode mě všechno a snad zase někdy Smějící se.

Teri

Zajímavosti o 50 Shades

7. března 2017 v 19:33 | LadySilvi |  All
Pokud vnímáte takový ten tlak internetu a zájem, který je soustředěn velmi často a intenzivně na nové 50 Shades Darker, tak jste si nemohli nevšimnout pár zajímavostí, které kolují.
Já jsem si jich pár dokonce i ověřovala na různých stránkách a pár z nich jsem pro vás vybrala.

Je to celkově o tvorbě, vzniku, publikaci, autorce, 50 Shades of Grey a i o 50 Shades Darker.

 1. VEŘEJNÉ PÁLENÍ KNIHY - Jedna charitativní organizace s názvem Wearside Women pro ženy a rodiny v nouzi udělala takvou zajímavou věc a to, že vyzvala lidi, aby jim poslali své výtisky ke spálení. Jenže to nedopadlo asi úplně podle jejich představ. Knihu jim poslalo jen 24 lidí, takže bída a tak ten nic moc oheň museli podporovat toaletním papírem, což mělo být asi také symbolické.
2. BIBLE NEBO FIFTY SHADES? -Všichni jistě víme, že bible je nejprodávanější knihou na světě a tradičně se v některých hotelích dává do nočních stolků, ale majitel sítě hotelů Damson Dene se rozhodl pro netradičnější řešení. Bibli nahradil 50 odstíny a domnívá se, že tato kniha bude u hostů populárnější. No, já vám nevím, asi bych byla určitě překvapena, kdybych otevřela zásuvku na nočním stolku v nějakém hotelu a našla bych tam práve 50 odstínů. Myslím, že bych si začala hned čístSmějící se.

3. PROČ ŠEDÁ? - Určitě jste nad tím někdy přemýšleli. Neříkejte, že ne, protože je to prostě zajímavé. Jasné je, že to není kvůli tomu, že hlavní hrdina se jmenuje GREY. Autorka se nechala slyšet: "Chtěla jsem ukázat, že se nedívám na svět černobíle. A lidi, kteří to dělají, mě spíš děsí..". Tak tohle řekla sama autorka knihy, kterou netřeba víc představovat. Nevím, co mě tenkrát poprvé napadlo při mnou mě položené otázce, proč je to zrovna 50 odstínů šedé, ale určitě ne to, že se autorka nedívá na svět tak a tak.

4. VELKÝ BYZNYS - To je další věc, která asi není ani tak zajímavá, jako spíše už zažitá a všichni jsme se s tím naučili žít. Kolem knih vyrostl obrovský byznys. Začalo se vyrábět a prodávat, kromě různých jiných věcí hlavně oblečení, ale nejen oblečení pro dospělé. Pro batolata vzniklo například oblčení s nápisy jako je "Před devíti měsíci četla moje máma Padesát odstínů..".
5. NEVĚDĚLA O ČEM PÍŠE? - Nikdo by asi neřekl, že samotná autorka E. L. James nikdy nebyla v Seattlu, ani v Portlandu, kde se její příběh odehrává. Otázkou je, jak to tedy mohla takhle napsat, když tam nikde nebyla? Je to sice neuvěřitelné, ale prohlídky měst ji poskytoval třeba Google Street View a jiné moderní technologie. Zvládla to senzačně, protože by to fakt nikdo nepoznal, nebýt autorčina přiznání k této zajímavosti.

6. RADĚJI SI ČTEME - Tento fakt uvedlo 44% žen, které byly dotázány na otázku, jestli upřednostňují čtění 50 odstínů nebo vlastní sex. To je dost procent!! A hlavně je vidět, že tato trilogie zasáhla poměrně dost ložnic úplně opačným způsobem, než tvrdí média.

7. SKUTEČNÝ SEX PŘED KAMEROU - Ne, tak ten nebylSmějící se. Ačkoliv se zdají některé scény sebevíc autentické, na věc skutečně nedošlo. Sice byli, jak Jamie, tak Dakota, nazí před celým štábem (hlavně Dakota, co si budem), na věc nedošlo. Sami herci to okomentovali svými slovy
Dakota Johnson: "Celou dobu jsem to byla já, nebylo to tělo nikoho jiného. Skutečný sex se samozřejmě neodehrál, ale bylo to velmi těžké, stresující a vyčerpávající dělat, že něco děláme. Zvlášť, když to někdy trvalo až 7 hodin denně."
Jamie Dornan: "Ne, skutečný sex nebyl (smích). Ono by to ani nešlo před tolika lidmi (smích)."
Takže, jak můžete sami vidět, podle slov hlavních hrdinů, k ničemu skutečně nedošlo. Dakota je sice nezadaná, ale Jamie má spokojenou rodinu a tím vyvrátili i hodně debatované "PŘESKOČENÍ JISKRY" mezi Dakotou a Jamiem. Někdy se stává, že při natáčení herci povolí uzdu svým citům a najednou boom a nový vztah je venku. Přesně tohle se v tomto případě ale nekoná.

8. KAMARÁDSTVÍ MEZI POTTEREM A GREYEM? - Ani omylem. Postavy se spolu přátelit opravdu nemohou, ale evidentně ani autorky těchto hrdinůSmějící se. J. K. Rowlingová se zařekla, že si knihu nikdy nepřečte a ani na film se nepodívá. Nechápu sice proč, ale jistě k tomu měla svůj nezištný a pádný důvod, když už to rozšířila do světa.
9. NENÁVIST NEBO PŘÁTELSTVÍ? - Mnoho z nás žilo v domění, že Dakota si s Jamiem nemůže přijít na jméno, ale i přes to spolu natáčí erotický film. Ve skutečnosti je to tak, že herci mezi sebou mají přátelský vztah a pokaždé, po natočení postelové scény, Jamie vždy ohleduplně partnerku přikryl dekou.

10. CHODÍŠ ŠPATNĚ- Jamieho Dornana učili chodit tak, jak chodí Christian Grey - méně po špičkách, víc po patách. Nedokážu si představit se učit jinak chodit, ale musela to být sranda. Viděla jsem dokonce i video, kde byl Jamie a předváděl, jak chodí normálně a, jak chodí jako Mr. Grey.

11. MÉNĚ SEXU, NEŽ BY MĚLO BÝT - V prvním díle slavné trilogie 50 odstínů mělo na konci být mnohem více sexu, ale scénáristka to muse vyškrtat kvůli přístupnosti. To hned poznáte, že v Padesáti odstínech šedi není úplně to, co tam mělo býtSmějící se.

Vaše

LadySilviFifty shades darker / Padesát odstínů temnoty

1. března 2017 v 13:45 | LadySilvi |  Recenze
Fifty shades darker - filmová podoba.

Jsou to dva roky zpátky, co jsem recenzovala Fifty shades of grey a musím říci, že jsem se při té své recenzi docela nasmálaSmějící se. Pořád si stojím za tím, co jsem tam napsala, to zase jo, ale zaímavě jsem to formulovala. To je tak pozoruhodné, jak se styl psaní postupně měníSmějící se. Recenzi na 50S of grey si můžete přečíst zde.

Nicméně, zpátky k filmu. Padesát odstínů šedé mě nijak zvlášť neoslovilo, bylo to spíš takové K.O. pro ty, kteří už měli tuto trilogii přečtenou. Ze začátku jsem ani nebyla spokojená s hereckým obsazením Christiana a Anastasie, ale nějak jsem si zvykla. Nicméně, Padesát odstínů temnoty to otočilo o 80%. Byla jsem překvapená!
Co si budeme povídat, Jamie Dornan je prostě kus chlapa a ještě, když ho tam vidíte víc než půlku filmu polonahého nebo nahého, tak si ho možná ještě více oblíbíte. Dakota Johnson, jako Anastasie, se už konečně začala pořádně projevovat a vystoupila z také nevinnosti a naivity, kterou měla celý první díl (Mluvím o filmu, jenom o filmu. S knihou to nelze porovnávat). Přestala být nudná, cudná a přestala se držet tak zpátky. Teď už v ní poznáte ženu, dívku nechala v prvním díle a teď už se chová jako žena. Nejenom na Dakotě jsou vidět změny, ale i na Jamiem, je mnohem svalnatější, mužnější a vypadá to, že si nacvičil ten hodně "deep" pohled, který měl mít už v prvním díle, ale neměl ho. Teď už ale tenhle "deep" pohled zas tak moc nepotřebuje, protože se dostal do takové situace, že si skutečně uvědomí, že Anu miluje.
Porovnání Fifty shades of grey a druhá fotka: Fifty shades darker
První díl skončil tím, že Anastasie od Christiana odešla, protože přestala hrát podle jeho pravidel. A ve druhém díle to skvěle navázalo. Ana nastoupila do vydavatelství, takže dělá práci, kterou si přála. Kate si užívá na dovolené s Christianovým bratrem. Anin kamarád, fotograf José má svou první výstavu, kde kromě jiných fotek je asi 6 dalších, na kterých je Ana. Následně se Ana dozví, že někdo, konkrétně jen jeden člověk, koupil všechny obrazy - kdo to asi bylSmějící se. Christian přijde za Anou a tak to postupně dávají dohromady. Ukazuje se Christianova lidská a taková normální stránka, ze které budete fakt pryč, protože budete určitě na jednu stranu spokojené, ale na druhou stranu se zase budete bát, že se tam nebude nic dít. Nebojte, děje se tam ještě spousta dalších věcí.
Například se v tomto díle ukáže Christianova bláznivá ex sub a půjde po Aně. Do toho začnete hodně nenávidět paní "Robinsonovou", protože je to vážně mrcha, která také tak truchu dost jde po Aně + se k té vší nenávisti ještě přidá Anin šéf, který po ní také jde, ale potom poznáte -v posledním díle, že nejde ani tak po Aně.
Christian byl, po tom, co ho Ana opustila, takřka na dně a, protože chce Anu zpět, miluje ji, tak je ochotný se vzdát toho všeho, co se skrývá za zdmi "herny". Ana tomu nemůže uvěřit a je tak šťastná, jenže ví, že to je to, co Christian miluje a tak mu to nijak neodpírá a sama si řekne, že chce jít do herny a něco zkusit. Christianova rodina je šťastná, protože se díky Aně dal Christian zase dohromady.
Myslím si, že Padesát odstínů temnoty je spíše o ději, než JEN o sexu. Je o Christianovi, o jeho životě, o jeho změnách, o jeho citech, o jeho minulosti a o tom, jak už to všechno začíná dávat smysl.
Určitě si pamatujete, že Ana nesměla sahat na jakousi Christianovu "temnou zonu" (tak jsem si to pojmenovala) na jeho těle -hrudi, ale protože Anu miluje, tak se jí otevře a nechá ji na něj sahat. Mimojiné také Anu požádá - nabídne ji, aby se k němu nastěhovala. Asi v tuhle chvíli budete nejšťastnější, ale přijde ještě něco, kdy budete o 100% šťastnější, než teď. Christian má zlé sny a jednu noc právě takový sen měl. Ana ho konejšila, že už je u něj a všechno je dobré, jenže v tomhle mezičase právě Christian požádal Anu o ruku. WOHOU! Ana mu řekne, že sní a oba usnou. Další den ráno najde Ana Christiana v posilovně, v jeho soukromé, domácí posilovně, a taktně se ho vyptává, jestli nemá zlé sny a, jestli spal celou noc. Christian si z ní chvíli utahuje a pak je znovu řekne, že chce, aby si ho vzala. Ana mu ale neodpoví.
Takže, jestli si už teď myslíte, že se nemůže nic stát, tak zase omyl. Christian musel na nějaké pracovní jednání se svou kolegyní odletět do Portlandu. Letěl svým soukromým vrtulníkem a něco se stalo, takže šli s vrtulníkem k zemi. Ana byla zrovna s Josém, Elliotem a Kate v baru, když Elliotovi zavolala Mia a dozvěděl se, co se stalo Christianovi. Okamžitě jeli ke Christianovi domů, kde se sešli se zbytkem rodiny.
Naštěstí všechno dobře dopadlo. Ana, ještě před tím, než Christian odletěl, mu dala zabalený dárek k narozeninám, který měl otevřít až v den narozenin, kde byla klíčenka a na ní velkými písmenu YES. Takže Christian nosil celou dobu odpověď na jeho otázku u sebe. No, není to romantické. Christian je štěstím bez sebe.
Všechno skončí tím, že jsou u Greyových na Christianově oslavě narozenin. Christian oznámí jejich zasnoubení hezky pěkně veřejně, z čehož se nemůže paní Robinsonová vzpamatovat. Nakonec se omylem matka Christiana dozví o tom, že Christian musel spát s její nejlepší kamarádkou a vyhodí ji z oslavy a vlastně celkově ji oba dva, jak Christianova matka, tak i on, vytěsní ze svých životů.
Christian vzal Anu do loděnice, která byla nádherně vyzdobena. Samé květiny a srdíčka, což navazuje na první díl, kdy Christian přesně v loděnici (nebo před loděnicí) řekl Aně, že tohle on neumí. Když se Ana otočí, tak před ní klečí Christian s prstenem a pokládá ji ještě jednou stejnou otázku a tentokrát Ana hned řekne ANO.
Romantika.

A zase, jestli si myslíte, že třetí díl bude o ničem, tak se zase pletete. Bude to krásný zakončení všeho. Všimnete si toho, jak ten od začátku nasazený "hardcore", "bad face" a "deep pohled" postupně v těch dílech začal po málech mizet a začaly se projevovat city.
Myslím, že kdybych celou trilogii několikrát nečetla a koukala na tohle všechno poprvé, tak při tomhle díle určitě brečím, ale protože jsem věděla jak to bude dál, tak jsem byla upřímně jen tak rozněžněná a na měkko.
Nesmíme ani zapomínat na hudbu. V prvním díle mě osobně nejvíc oslovilo Love me like you do a Crazy in love. I teď jsem si našla své největší favority a je to Helium od Sii a I don't wanna live forever (mimochodem si myslím, že by se tahle písnička hodila na jiný místo, než ji dali, ale co už) od Zayna a Taylor Swift. Jinak celkově jsou písničky hodně dobré, ale asi nejvýraznější jsou právě tyhle dvě.

Máte se na co těšit a, jestli jste neviděli ještě PADESÁT ODSTÍNŮ TEMNOTY, tak se na to určitě koukněte.

Vaše

LadySilvi