Únor 2017

Milevské maškary

25. února 2017 v 20:30 | LadySilvi |  Recenze
Ještě dnes se s vámi musím podělit o jedinečný zážitek z Milevských maškar, protože to je něco tak úžasnéhoSmějící se.

Dnes 25. února 2017 proběhl slavnostní průvod masek neboli MASOPUST v Milevsku. Podle mě jste o něm už museli určitě slyšet, protože Milevsko je těmito průvody vážně proslavené. Mají tradici více než 150 let a za tu dobu se hodně rozrostly.

Loni chodila v průvodu jen má teta, ale letos se přidala i sestřenice s bratrancem, takže jsme prostě vážně nesměli chybětSmějící se. Nejenom, že se krásně vydařilo počasí, ale také lidí bylo opět mraky a nešlo se tam pomalu ani hnout.

Co se týká masek, tak ty byly opravdu různorodé. Já osobně jsem nejvíc paf byla z Pirátů z Karibiku (teda spíš z Jacka Sparrowa, ale nechtěla jsem to říkat napřímoSmějící se), protože ti měli opravdu hezké masky. Dále naprosto úžasné to měli lidé převlečení za Skoty, dětská taneční skupina, dostali mě Simpsonovi a hodně mě překvapil Krampus z Tábora. Jinak tam bylo snad vše, na co jste si vzpomněli. Princezny, doktoři, Mash, včelky, Hurvínek s Máničkou a Spejblem, rybáři, Ferdové mravenci, kteří z valníku házeli kůru no publika, drak, gynekologie, všelijaká zvířata a úplně neidentifikovatelná stvoření. Masek bylo fakt hodně. Samozřejmě nechyběly tradiční milevské masky jako jso: Bába s nůší, Dlouhán, Párkař, Holiči, Medvědář a Slepičí farma.

Nedalo si nevšimnout několika aut nebo skupin lidí, kteří si dělali srandu z Babiše. Nevyhnuli se ani tomu veleslavnému projevu, který vidíte a slyšíte snad na každém rohu "SORRY JAKO". Další, co mě překvapilo byla skupina lidí, kteří se jmenovali ČERNOŠI. Byli oblečení jako Smrtky (myslím) a vezli rakev a v ní černocha, takže tohle bylo pojato tak nějak lehce rasisticky.Smějící se.
Ono, málo kdo ví, co mají vlastně maškary za poslání nebo, co vyjadřují. Zrovna právě tyhle dvě věci jsou teď docela aktuální: Babiš nebo černoši (uprchlíci).. Maškary mají vztah k problémům doby nebo k různý časovým událostem.

Ale zvláštní obdiv a snad i potlesk patří jednomu pánovi, který byl převlečený jako zdravotní sestřička a celou tu dost dlouhou, pomalou cestu zvládnul jít na DÁMSKÝCH LODIČKÁCH. Vážně jsem ho obdivovala. A pozor, šel na tom tak, jak na tom chodíme my (když zrovna netrpíme bolestí), úplně normálně.

Jenom ještě taková poznámka a to, že v roce 2014 se maškarního průvodu v Milevsku zúčastnilo celkem 663 masek, což je nový český rekord v počtu masek shromážděných na jednom místě.

Protože Milevské maškary mají velký úspěch, dočkaly se i vlastního muzea masek a v něm jsme dnes také byly. Všechny masky jsou ručně vyráběné, dokonale propracované a i dost známé, takže až budete mít někdy cestu do Milevska nebo okolo, tak se tam určitě stavte, zabere vám to tak maximálně půl hodinky a bude se vám to určitě líbit.

Dlouho jsem nebyla z něčeho tak nadšená, jako z dnešního dne.

Některé mé zážitky jste mohli vidět i na mých instastories.

Vaše

LadySilvi


Tejpování

18. února 2017 v 19:35 | LadySilvi |  Rady a tipy
Tenhle článek bude asi trošku divný, protože já nejsem sportovec a budu psát o tejpech, které má většina z vás (i já jsem měla) zafixované jen se sportovciSmějící se.

Chtěla bych vám jen z kraje nastínit, co to tejpy vlastně jsou, na co se používají, jak se používají atd. Většinu těch informací jsem si zjišťovala přímo od fyzioterapeuta.

Takže, co to je tejpování obecně a na co se používá?
Jak jsem říkala, tak tejpování se úplně nejvíce využívá pro sportovní účely. Jednak pro to, aby se ulevilo od bolesti a i proto, aby se sportovcům zlepšil jejich výkon. Dříve se používaly takové ty pevné pásky (jestli někdo chodíte častěji na ortopedii, jako já, tak vám určitě někdy fačovali třeba ruku a přelepovali ji takovou pevnou bílou páskou..tak jestli už víte, tak to je přesně ono) a tyhle pásky sloužily ke zpěvnění kloubů při nějakých lehčích zraněních, ale nebylo to pořád nic platné na poranění svalů.
V součané době byly vyvinuty elastické tejpy neboli kineziotejpy, které jsou pružné, a především neomezují funkci krevního oběhu nebo nervových drah. Abych to shrnula, tak tejp je vlastně permanentní masáž, která působí na kůži, podkoží, svaly atd.

Jak se tejp aplikuje?
Určitě bych to na poprvé, možná ani na podruhé, neaplikovala doma sama. Doporučovala bych zajít si někam k fyzioterapeutovi nebo ještě lépe, jako první si zajít k ortopedovi, sdělit mu vaše potíže a nějakým způsobem se s doktorem domluvit. Já jsem doktora úplně obešla, takže jsem šla rovnou za fyzioterapeutem a vše jsem mu podrobně vylíčila, řekla jsem mu, jaké mám potíže, kdy nastaly a co jim předcházelo.
Je důležité, aby tohle všechno fyzioterapeut věděl, protože podle toho určí, jak tejp aplikovat, jak moc ho natáhnout, jakým směrem ho dát, kde je začátek nebo konec apod. Všechno tohle je důležité a záleží na tom funkčnost tejpu.
Až tohle všechno budete vědět, fyzioterapeut vám vše předvede a popíše, pak bych to zkusila doma, ale i tak. Je jistější si vždy zajít pro odbornou radu.

Stane se něco nebezpečného, když si tejp aplikujete sami?
Toho jsem se také bála, ale bylo mi vysvětleno, že se určitě nic nestane, jen vám to zkrátka vůbec nepomůže a bude to vlastně jenom jako "ozdoba" na vašem těle. Určitě si nedávejte tejpy, když máte poškozenou nebo podrážděnou kůži nebo, když i máte nějak zahnisanou nebo na ni máte otevřenou ránu.

Liší se funkčnost tejpu podle barev?
Neliší. Všechny barvy a vzory působí a fungují naprosto stejně, to je jen takový bonus pro vás, že se vám to může i líbit.

Jak dlouho vydrží tejp nalepený?
No asi do té doby, dokud se vám sám neodlepí. Mě průměrně tejp vydrží nalepení asi tak 3 dny.

Jak dlouho se můžou tejpy nosit?
Měli byste je mít 4-5 dnů a potom ho sundat a poradit se s lékařem nebo s fyzioterapeutem, jak jste na tom, jak se zlepšila bolest, pohyblivost apod. Poté by se místo, které jste měli zatejpované mělo nechat 2-3 dny odpočinout, aby kůže nebyla nějak podrážděna a zastabilizovala se zpět do normálu a popřípadě můžete nalepit další tejp. Samozřejmě, pokud se tejp používá na zpevnění vazů, tak se může nechat působit 2-3 týdny, ale to musí rozhodnout odborník.

Můžou tejpy vyvolat alergii?
Můžou. Jsou sice protialergické, ale na každého působí jinak.

Můžu se s tejpy koupat?
100%. Tejpy používají i plavci, jen poté při utírání je důležité, abyste ten tejp nedřeli. Mohl by se odlepit.

Kam všude se mohou tejpy lepit?
Tak to všechno nevím, ale v podstatě od krku až po prsty na nohou. Prakticky všude a dokonce, holky...pomáhají prý ulevit i od menstruačních bolestí. To jsem ještě po pravdě nezkoušela, ale docela tomu věřím.

Za jak dlouho tejpy účinkují?
Říká se, že byste úlevu měli pocítit prakticky hned. U mě to tak není, já vždycky pocítím úlevu až druhý den.

Moje zkušenost
Já jsem k tejpům přišla po větších problém s mým kolenem. Nějak se mi koleno stále nemohlo zhojit, i když z doktorského hlediska mu nic nebylo. Mě často pobolívalo a stupňovalo se to. Pátrala jsem po netu, co s tím a právě tehdy jsem našla tejpování. Protože jsem chtěla, aby mi už něco pomohlo, tak jsem se rozhodla zkusit to. No, na poprvé to moc nevyšlo. Byla jsem u nějakého evidentně, co se týká tejpování, nezkušeného fyzioterapeuta a tejpy se mi odlepily hned první den. Když jsem šla k jinému fyzioterapeutovi, tak mi tejpování vůbec nepomohlo, takže jsem v tejpování ztratila nějakou naději a v podstatě jsem tomu nevěřila. Abych to celé uzavřela, nedalo mi to a tak jsem vyzkoušela známého fyzioterapeuta a až tejpování od něj mělo nějaký účinek a skutečně mi pomohlo. Tejpoval to úplně jinak, než předchozí dva, měl jiný způsob a pomohlo to.

Jenom nezapomínejte na to, že tejpy jsou jenom taková "berlička", takže pokud by vám bolesti nějak déle setrvávaly, tak byste si měli zajít k lékaři.

Na závěr bych chtěla říct, že tejpy skutečně nepoužívají jen sportovci, používat je může úplně každý. Lidé, kteří pracují v kanceláři mají velmi často problém se zády, takže ti také v mnoha případech sáhnou po tejpech.

Stačí se toho nebát a fakt, když máte problém, si někam zajít a nechat si pomoct.

Vaše

LadySilvi

Štětec na pudr - Freedom

14. února 2017 v 20:07 | LadySilvi |  Recenze
Dnešní recenze bude o naprosto skvělé věci, kterou je ŠTĚTEC NA PUDR od drogerkovské značky FREEDOM.

Tuhle značku jste mohli začít potkávat a vnímat v drogériích Teta. Je to tedy poměrně nová kosmetická značka, která k nám dorazila z Anglie a dává o sobě docela vědět.

Já osobně jsem ještě nevyzkoušela nic z dekorativní kosmetiky, ale za to jsem si od této značky našla novou, dlouho hledanou lásku a to právě tenhle štětec.
Štetec je vhodný pro nanášení tedy pudrových výrobků, jako jsou samotné pudry, bronzery nebo tvářenky.

Já jsem se štětcem naprosto spokojena, protože jsem konečně našla odpovídající poměr KVALITA/CENA.
Přijde mi zbytečné dávat do štětců třeba 700,- , takže jsem hledala nějaké náhrady apod.

Štětec mě vyšel na 200,-. Na obličeji je příjemný, dobře se s ním pracuje, rukojeť je z plastu a je na ní natištěné logo Freedom.

Další věcí, která mě zaujala bylo to, že ve stojanech kosmetiky Freedom najdete hned i antibakteriální čistič na štětce ve spreji nebo dokonce i antibakteriální koupel na štětce. Přijde mi to velmi zajímavé, ale to je jen taková vsuvkaSmějící se.

Já osobně trpím kritickým nedostatkem štětců, takže určitě i pro další půjdu k této značce. Jednou jedinkrát jsem vyzkoušela štětec od Vietnamců a to bylo, jako kdyby do vás bodaly minijehličky, takže to vám určitě nedoporučuji a štětec od značky Essence vám také nedoporučuji, protože je až příliš umělý, stejně, jako ten od Vietnamců.

Abych to tedy shrnula, tak
+ cena
+ kvalita
+ vzhled
+ údržba
Nenašla jsem nic, co by mi vadilo, proto štěteček jen doporučuji a dejte mi i vy vědět, jak jste s touto drogerkovskou značkou spokojené.

Tento článek není nijak sponzorován.

Vaše

LadySilvi