Leden 2017

Jak se vhodně obléci na maturák / ples

26. ledna 2017 v 18:10 | LadySilvi |  Maturitní ples 2017
Vzhledem k tomu, že už jsem tak nějak vyčerpala ty důležité organizační věci ohledně maturáku, tak jsem se dostala až k oblečeníSmějící se.
Pokud by někdo z vás potřeboval pomoci s plesem nebo se chtěl na něco zeptat, nebo by chtěl vědět jak je to s programem apod., klidně mi napište. Můžete sem na blog nebo na instagram, který mám v menu. Klidně se zeptejte, poradím nebo řeknu svůj názorNevinný.
To byla jenom taková "reklamní" vsuvkaSmějící se.

Takže, abych se dostala k tomu oblečení. Začnu asi chlapama maturantama, protože, co si budem, kuci to mají o 80% jednodušší. Nečekejte, že vám tady budu vykládat nějaký dress code nebo tak něco. Jenom vám řeknu svůj názor.
 • Umyjte se, učešte se, oholte se, navoňte seSmějící se
 • Předpokládám, že kluci budou mít klasický černý/šedý oblek. Moc se mi nelíbí a přijde mi, že se to k takové události nehodí, takové ty vzorované obleky, které jsou tak jako "neviditelně" pruhované těmi slabými proužky apod.
 • Taková zásadní věc je, že k barvě vašeho obleku mějte ponožky ve stejné barvě (k černému obleku vždy černé ponožky) - vysoké, ne kotníčkové.
 • Většinou kluci volí kravatu, protože se v ní cítí líp, ale samozřejmě motýlek je taky fajn - ten mi přijde více slavnostnější, ale osobně jsem taky radši pro kravatu
 • Když jsme u té kravaty, tak nejklasičtější je černá, to asi nikdy neomrzí, ale pokud tancujete (třeba na předtančení) se slečnou, tak vypadá vážně hezky, když máte kravatu v barvě jejích šatů (slečna má modré šaty, tak jednobarevná modrá kravata). Já jsem zastáncem barev, takže jestli se na to cítíte, tak bych vzala jednobarevnou (klidně i vzorovanou - já preferuji jednobarevné) kravatu - červenou, růžovou, modrou, žlutou, jak chcete. Je to nápaditější a klukům to slušíSmějící se.
 • Jenom ještě takový detail, týkající se kravaty, pokud jste chodili do tanečních, tak to asi víte, ale radši to zopakuji. Špička kravaty by měla být těsně na sponě pásku, ne kratší
 • Kdyby jste kluci chtěli být za větší pány, tak si vezměte i kapesníček, ale dejte pozor, aby nebyl ze stejné látky jako je kravata (myslím, že vám tohle ale řeknou mamkySmějící se)
 • Přijde mi zbytečné tohle říkat, ale prevenceSmějící se. Přijďte ve společenské obuvi, ne v teniskách!
 • Pod sako si můžete vzít i vestu, ale připravte se na to, že vám bude na 100% horko a nemůžete si sundat sako a mít na sobě jen vestu. To je nevkusné.
 • Košile je taky nejklasičtější a nejlepší (podle mě) "obyčejná" bílá, bez vzoru, s dlouhým rukávem. Pod košilí byste měli mít i tílko - kvůli pocení samozřejmě.
 • Jsme v době závislé na různých přístrojích, o tom žádná, ale kluci, když máte v kapsách narvaný mobil, peněženku a další, tak to vypadá fakt hrozně.
Holky, u nás je to trošku složitější
 • Určitě bych začala tím, že bych si zarezervovala v půjčovně (koupila, nechala ušít-to mi přijde zbytečné, ale ok) šaty. To je hodně dobrý začátek. Já mám ráda princeznovské šaty (až na zem samozřejmě), takže preferuji ty. Nejsem zastáncem těch šatů, které vypadají jako letní nebo jsou krátkéNerozhodný.
 • Většinou pod šaty z půjčovny nemusíte mít podprsenku, takže s tím si nelamte hlavu. Když už se rozhodnete, že ji prostě budete mít, tak HLAVNĚ NE, GELOVÁ RAMÍNKA!!! Nejsou neviditelná, jsou odporná a hlavně vám pokazí většinu fotek!! Fakt ne, holky. Fakt ne! Podprsenka vám nesmí koukat z šatů. Říkám, neberte si jí, protože pak si hlídáte další věc a je to zbytečné.
 • Boty nechám na vás. Samozřejmě je nejhezčí si vzít lodičky, ale zase no...myslete na sebe. Já jsem celý ples prochodila v balerínách. Původně jsem chtěla přezout se do lodiček jenom na šerpování, ale nějak se to "semlelo", že jsem na to neměla časNevinný. Nohy pak byly v pohodě, teda samozřejmě bolely, ale ne z bot.
 • Je vhodné si vzít psaníčko, ale podle mě, na váš maturák je to naprosto zbytečné. To nebudete potřebovat.
 • Pak byste měly vyřešit i účes a líčení. Je vhodné to také vyřešit za včasu a u účesu, pokud jdete ke kadeřnici, doporučuji zkoušku.
 • Když už budete jako princezny, tak byste se tak měly i chovat. Já vím, že je to váš maturák a vy si to máte užít, ale přeci jenom, zkuste se tam někde neválet a nebo si nepozvracet šaty. To je taky na houby.
 • Choďte narovnané. Pro mě to bylo peklo, takže jsem šla narovnaně jenom, když jsem vyloženě musela, ale měla jsem chodit narovnaná pořád.
 • Můžete si ve třídě říct, jaké budete mít šaty, ale neřekla bych, že je nějaká velká pravděpodobnost, že budete mít stejné šaty. To bych řekla, že je taková pravděpodobnost spíš u účesu.
 • Pokud budete mít šněrovací šaty, tak to chce někoho, kdo vám je buď doma zaváže a pojedete na ples už oblečené (tak jsem to udělala já) a nebo, kdo vám je ušněruje přímo na plese. Já jsem byla ráda, že už jsem je měla z domova, protože pak jsem to měla bez starostí a hlavně vím, že z domova to budu mít vždycky dobře zašněrované.
 • Pokud volíte nějaké doplňky, tak určitě takové, které půjdou k šatům a budou ladit k sobě
 • Určitě je hezké a důležité mít upravené nehty. Nemusíte vyloženě jít si udělat gelovky, ale ať je máte alespoň hezky nalakované
Myslím, že už mě nic jiného nenapadáSmějící se. Tam jde hlavně o to, abyste byli krásní na začátku a v průběhu šerpování, protože to si vás budou všichni fotit a z toho začátku až do konce šerpování je nejvíc fotek, tak aspoň do té doby vydržte, než se totálně zlijete, polijete a tak dálSmějící se.

Počítejte s tím, hlavně vy holky, že vyhodíte strašně moc peněz za pár hodin. Asi vám spíš doporučuji, abyste to už nepočítali, protože by vás ranila mrtvice.

Vaše

LadySilvi

Co vše je potřeba na maturák - 2. část

21. ledna 2017 v 18:40 | LadySilvi |  Maturitní ples 2017
V první části jsem shrnula všechny asi ty nejdůležitější věci, jenže si teď nemyslete, že budu mluvit o věcech, které nesou důležitéSmějící se. Osobně si myslím, že na maturáku je snad důležité všechnoSmějící se.

 1. ČERVENÝ KOBEREC - Asi to je všude zvykem, že na šerpování se chodí po červeném koberci. My jsme měli štěstí, že naše škola červený koberec má, takže jsme si ho nikde nemuseli půjčovat a měli jsme to takřka bez starostí.
 2. PŘEDTANČENÍ - U nás je zvykem mít předtančení na maturáku. To znamená, že třídy/třída maturantů si nacvičí nějaké taneční (většinou taneční) vystoupení, čímž vlastně ples spustí. Tancuje se v šatech a v oblecích, takže většinou každý volí klasiku, jakou je waltz nebo valčík. My jsme si to udělali po svém a měli jsme rychlejší písničku, vypadalo to skvěle a bylo to svým způsobem vyjímečné. Pokud nemáte ve třídě někoho, kdo by vám choreografii vymyslel, tak by bylo lepší najmout si choreografa, ale samozřejmě ten se odvíjí i od vašich peněz. My jsme měli choreografku, která to vymyslela vážně dobřeSmějící se. Je skvělý, že předtančení je právě na začátku plesu, takže všichni - drtivá většina spolužáků bude střízliváNevinný.

 3. PŮLNOČKO - Jak už název napovídá, tak je to překvapení, kdy se všichni před půlnocí převléknou do kostýmů a přesně o půlnoci vystoupí. Je poměrně těžké udělat něco, co by bylo originálního, většinou každý jen tancuje. My jsme měli půlnočko, které mělo příběh a na závěr jsme také tancovali (až bude na YT, hodím vám ho sem). Tady už ale myslete na to, že se také někteří spolužáci díky svému stavu nedostaví na půlnočko a nebo jim to jejich momentální stav nedovolí nepokazit, takže nevymýšlejte nic, kde by každý musel jen tak jemně gestikulovat nebo, kde by byla těžká choreografie. Když budete něco takového vymýšlet, tak aby to vypadalo dobře, tak si nacvičte něco, kde budou lehké pohyby, které nevadí, že se pokazí apod.
 4. PLACHTA NA ZLATÝ DÉŠŤ

 5. VÝZDOBA SÁLU - Balonky, výzdoba stolů apod. To všechno se odvíjí od vašeho tématu plesu. Pokud téma nemáte, tak si vyberte barvu balonků a podle toho všechno dolaďte.
 6. POZVÁNKY PRO UČITELE - Ty jim předáte třeba dva týdny před plesem a nejlépe osobně. Je to slušnost a musíte pozvat všechny učitele včetně ředitele.
 7. SOUPISKA LIDÍ, KTEŘÍ NEPLATÍ VSTUP - Mezi ně se řadí moderátorka, kapela, osvětlovači, učitelé, účinkující apod.
 8. UDÁLOST NA FB - Není od věci si právě něco takového udělat a posdílet. Přeci jenom takhle se o tom dozví i spousta dalších lidí a prodáte další spoustu lístků.
 9. KULTURNÍ VLOŽKA - To je něco, co váš ples oživí. My jsme měli ukázku latinskoamerických tanců a aerobiku.
 10. AFTERPARTY - Zamluvte si místo, kde je prostor, protože, když budete mít dobrý ples, jakože budete, tak budete potřebovat spoustu místa pro spoustu lidí.
 11. DARY PRO UČITELE - My jsme dary předávali po šerpování. Je to většinou květina, šerpa, sklenička (sklenička i kytka i pro ředitelku) a něco k tomu. My jsme dávali naší třídní náramek s přívěškem od Pandory.
 12. PROSLOVY - Někdo od vás ze třídy by měl proslov mít, bývá to zvykem a, jestli se ptáte, co se tam má říkat, tak tam hoďte trošku nostalgie do minulých let a prolněte to do současnosti a dostanete se až k maturitě.
 13. FOTKY - Pokud budete mít vyvěšená plátna, kde se bude promítat třeba přímý přenos od kameramana, tak určitě jim tam hoďte i flešku, kde budou fotky vaší třídy/tříd, které tam poběží v dobu, kdy se zrovna nebude nic dít - volná zábava.

Určitě čekejte další pokračování.

Vaše

LadySilvi

Co vše je potřeba na maturák - 1. část

19. ledna 2017 v 20:24 | LadySilvi |  Maturitní ples 2017

Ahoj všichni, jak jsem slíbila, tak dnes začíná moje série Maturitní ples 2017. V této sérii vám povím něco o organizaci maturáku, o důležitých věcech, ale taky vám ukážu nějaké fotky a řeknu pár zajímavostí a třeba i trapasů z mého maturáku.
Jen chci upozornit na to, že na každé škole - v každém městě - v každém kraji apod. probíhají maturáky úplně jinak. Já vám tady budu popisovat spíše takovou "příbramskou klasiku" nebo zkrátka to, jak to chodí u nás na škole - v Příbrami.

 1. Myslím si, že důležitou věcí je to, aby si hned na začátku všeho vaše třída zvolila pár lidí, kteří nad vším budou držet takovou ochrannou ruku. V našem případě to bylo tak, že asi 6 holek zorganizovalo celý maturák pro dvě třídy, ale bylo to teda hrozný, to vám říkám předem. Vážně hrozný, bylo toho moc.
 2. MÍSTO, kde budete mít maturák si musíte zamluvit alespoň rok dopředu.
 3. DATUM, souvisí většinou s tím místem, kdy tam budou mít volno. My jsme měli nádherný datum pátek 13. 1. 2017.
 4. PENÍZE, jsou nejideálnější vybírat hned od prváku, protože pak je to docela darda, zvlášť, když jste holka. My jsme třeba každý za celé 4 roky dohromady, zaplatili - dali na náš společný třídní účet 4000,- a skvěle to vystačilo.
Tohle jsou takové věci, které chce mít zařízené hooodně dopředu.

Teď budu jmenovat věci, které se zařizují většinou až v maturitním ročníku.
 1. KAPELA, je hodně důležitá věc na maturáku. My jsme si vybrali "místní kapelu", která hraje skvěle a byli jsme nejspokojenější. S kapelou souvisí i OSA (Ochranný Svaz Autorský, kde se platí poplatek za písničky, které hraje kapela. Většinou se to řeší před maturákem, my to řešíme až teď - po maturáku).
 2. MODERÁTOR/KA, to je další důležitá věc. Může to být kdokoliv kdo UMÍ mluvit - jakmile ten dotyčný neumí mluvit, tak je to katastrofa, takže vybírejte pečlivě. Bývalý absolvet vaší školy nebo třeba rodič a v nejklasičtějším případě je to "profi" moderátor/ka. U nás padalo spousta nápadů a návrhů na moderování - dokonce jsme měli málem i Kazmu, ale nějak to nedopadlo kvůli druhé třídě. Zkrátka nakonec jsem se rozhodla, že napíšu Koťákovi ( http://www.imgrum.net/user/ukecanejkotak/1146996511 ), který ale už neměl volno v našem termínu a doporučil nám Báru Dvorskou, kterou jsme si nechaliNevinný ( http://www.imgrum.net/user/baradvorska/276217144 ). Tady by to chtělo také jednoho člověka, který připraví pro moderátora veškeré podklady, které si vyžádá (program, seznam studentů apod.).
 3. FOTOGRAF/KAMERAMAN- Jestli chcete mít hezké vzpomínky a fotky, tak si vybírejte. My jsme měli na plese jednoho hlavního fotografa ( od něj ještě fotky nemáme), který fotil hlavně naši třídu a dva vedleší fotografy (jeden fotil hlavně druhou třídu a třetí vlastně taky, ale oba i pak všechno..jak to popsat sakra). Video z maturáku taky ještě nemáme, ale jakmile bude, tak vám ho sem postnu. Nicméně je dobré mít i video a strašně se na něj těším. Tyto věci je také lepší mít zamluvené více předem. Je dobré mít i fotokoutek, jestli na něj máte prostor.
 4. OSVĚTLENÍ, je strašně důležité (připravte se i na kopu peněz). Osvětlení udělá ten ples takový úplný, útulný a kouzelný. Při výběru osvětlení je důležité vědět, jak chcete, aby váš ples vypadal a nebo podle toho, jaké máte téma (my jsme téma neměli, dělali jsme osvětlení podle barev, kterými jsme měli udělanou výzdobu).
 5. SPONZORSKÉ DARY, na ty si připravte pevné nervy. Pokud chcete mít na plese tombolu, začněte brzy obcházet různé firmy apod, kde by vám eventuelně mohli dát nějaké sponzorské dary do tomboly. Připravte se ale na to, že vás milionkrát vyhodí a řeknou vám, že žádné dary neposkytují. To je prostě naprosto normální, proto nabízejte to, že jim vystavíte reklamu někde v místě, kde budete mít ples nebo jim dáte jejich letáky na stoly apod.
 6. LÍSTKY jsme si dělali - navrhovali sami. Řekli jsme si, že prostě budeme mít Golden ticket, tak jsme měli Golden ticket. Měli jsme i poměrně nadstandartní velikost a zkrátka byly vyjímečné a strašně hezké. Pokud sledujete můj instagram, tak tam vše je.
 7. PÁSKY NA RUKU chtějí objednat rozhodně dopředu a bylo by fajn, kdyby byly ve stejné barvě, jako lístky. Proč je mít? Je to zkrátka praktičtější, vyhazovači mají přehled o tom, kdo už jim lískty dávají a je to hezkýSmějící se.
 8. STUŽKY pokud máte stužkovací večírek (bývá to večer třeba dva-tři měsíce před maturákem, kde se sejde celá třída i s třídním a klidně i dalšími kantory. Dáte si večeři a třídní vás pak ostužkuje a vlastně tím i pasuje na maturanty) - důležitá věc.
 9. ŠERPY jsou důležitější než stužky, ty vám dává třídní na maturáku.
 10. SKLENIČKY na přípitek. Na maturácích bývá zvykem, že vám dá třídní šerpu, kytku a skledničku s pitím na přípitek. Záleží na tom, čím si chcete připíjet. My jsme měli nádherné vysoké šampusky za což jsem hodně ráda, protože mě osobně se nelíbí, když jsou všichni tak nádherně oblečení a drží v ruce whiskovky, nevypadá to hezky. Se skleničkami počítejte dopředu minimálně dva měsíce, protože se musí vybrousit a to opravdu trvá dlouho.
Tohle by byl konec první části a troufám si říct, že jsem tu vyjmenovala všechny nejdůležitější a nejzákladnější věci - dost možná i nejdražší věci.

Vaše

LadySilvi


Maturitní ples

15. ledna 2017 v 13:41 | LadySilvi |  All
Ahoj všichni,

v pátek 13. 1. 2017 jsme už konečně měli náš maturák a bylo to úúúžasnýNevinný.
Fotky, videa apod. budou někdy příští týden, takže s tím určitě počítejte Smějící se.

Ale, co je důležitější je to, že jsem se rozhodla vám do pár článků napsat, co je potřeba mít zařízené apod. na maturák, takže doufám, že by to mohlo pomoci právě vám, kteří to máte ještě před sebou. A vy, co už to máte za pár a už to každým dnem čekáte, chci jen říct: UŽJTE SI TO, JAK NEJLÉPE UMÍTE, PROTOŽE JE TO NEZAPOMENUTELNÉ A V TU CHVÍLI Z VÁS VŠECHNO SPADNE A BUDE VÁM JAK NIKDY V ŽIVOTĚ. MÁTE SE NA CO TĚŠITSmějící se.

Tady je ještě naše maturitní videoSmějící se.


A tady je naše předtančeníSmějící se.

Takže určitě čekejte nějakou sérii Maturák.

Vaše

LadySilvi

Matcha tea

6. ledna 2017 v 14:06 | LadySilvi |  Recenze
Teď vám budu povídat o dalším zázraku zvaném MATCHA TEA.
Asi už jste o něm slyšeli, ale já se k němu dostala až teď.

(Pozn.: Tento článek není reklama!)

Matcha tea jsem poprvé ochutnala někdy minulý rok od kamarádky a přišlo mi to jako jen dobrý čaj, nijak více jsem se o to nezajímala. Teď ke konci roku 2k16 nám ho přivezla teta a nějak mě to chytlo a snažila jsem se o něm zjistit co nejvíce hlavně tehdy, když jsem začala pociťovat jeho účinky.

Abych vám o něm něco řekla, tak vám sem napíšu pár základních věcí, které zajímaly mě:
 • ODKUD MATCHA TEA POCHÁZÍ? Matcha tea pochází z Japonska. Tedy, teď mluvím o kvalitním čaji Matcha. Existuje spousta náhražek z Číny, ale pravý a kvalitní Matcha tea je jen a pouze z Japonska. Na to si dejte při koupi rozhodně pozor!
 • PROČ ZROVNA MATCHA? Matcha je druh zeleného čaje. Z počátku byl užíván převážně buddhistickými mistry a samuraji, až teprve před nedávnem se začal konzumovat i v Evropě. Čerstvé čajové lístky se rozemelou na jemný prášek a výsledkem je opravdu zelená barva s báječnou chutí (přijde mi, že chuť se docela podobá kopřivovému čaji).
 • DÁ SE TOMU VĚŘIT A ČÍM SE TAK LIŠÍ OD OSTATNÍCH ZELENÝCH ČAJŮ? Budu k vám upřímná..Matcha je 100%... Matcha tea je rozemletý na jemný prášek, při jehož výrobě nedochází k fermentaci, nepřidávají se žádná barviva, přísady ani konzervační látky. Pokud pijete čaj Matcha, tak spotřebujete celý čajový list. To je hlavním důvodem, proč je čaj Matcha 10 krát silnější než běžně uvařený šálek zeleného čaje. Při konzumaci čaje Matcha se zrychlí metabolismus o 30-40 %. Takže závěrem ano, věřit se tomu skutečně dá a v některých zemích se používá dokonce i při boji s obezitou.
 • PROČ PÍT MATCHA? Dokonce jeden šálek čaje Matcha denně podstatně zvýší hladinu antioxidantů v krvi. Jeden šálek čaje Matcha vydá až za deset šálků běžného zeleného čaje. Matcha obsahuje 121 mg/1 g katechinů a 66 mg EGCG. Katechiny mají ve zdravotnictví stále větší význam. Čaj Matcha je zároveň užíván jako meditační nástroj, který přináší klid a harmonii. A mě osobně zvyšuje energii, ale na tak, že bych byla nějaká na speedovaná, ale tak, že jsem v pohodě a v klidu, ale dokážu pracovat nebo soustředit se mnohem déle a vytrvale. Ještě ke všemu, já, když vypiju Matcha, tak nemám na nic chuť, nemám hlad a ani nic takového.
 • JE ROZDÍL MEZI MATCHA TEA A KÁVOU? Základním rozdílem mezi Matcha a kávou jsou živiny, které se přirozeně v obou nápojích nacházejí. Káva obsahuje silný stimulant. Matcha obsahuje theofylin a theaniny, stejně jako spoustu minerálů, vitamínů, aminokyselin a antioxidantů. Podstatný rozdíl je v uvolňování energie. U kávy k němu dochází v podstatě okamžitě, ale u čaje Matcha je uvolňování energie vzhledem k dalším látkám, které obsahuje, postupné.
 • KDE MATCHA TEA KOUPIT? Nenašla jsem ho nikde jinde, než ve zdavé víživě a na internetu. Teď jsme si s mamkou objednávali Matcha z téhle stránky (stačí kliknout) http://www.actifit.cz/caje-3/matcha-tea-zeleny-caj-30-x-2-g/ a objednali jsme si rovnou dvě balení. V tom balení je Matcha hezky v malinkých balíčkách a je to super, protože si ho s sebou můžete vzít do práce nebo tak.
 • MATCHA TEA SE PIJE JEN TEPLÝ? Kdepak. Mě osobně teplý nejvíce chutná, ale jako studený nápoj je také výborný. Jenže Matcha tea se nemusí jen pít, dá se přidávat snad do všeho (no dobře, do všecho ne). Dělají se z něj zmzliny, různé rolády, puding apod. Samozřejmě má všechno takovou hezkou zelenou barvu.
(Takhle vypadá to jedno balení, které jsme si s mamkou obednávali z výše jmenované stránky. Jsou zde vidět i ty pytlíčky, o kterých jsem vám říkala.)

Matcha tea bych vám určitě doporučovala. Chutná mi mnohem více než káva (ale kvalitní kávě z mých oblíbených míst stejně snad nikdy nepohrdnu).

Vaše

LadySilvi

Co mě čeká v roce 2k17

2. ledna 2017 v 14:25 | LadySilvi |  All
Pane bože, uteklo to obrovsky rychle. Dala jsem si všechno dohromady a musím říct, že letos je další přecpaný a teď navíc ještě i rozhodující rok.
 1. ZKOUŠKY (na maturák) - Hned první týden musím na zkoušku šatů a zkoušku účesu
 2. ODEVZDÁVÁNÍ PRACÍ DO ŠKOLY - Opět hned první týden máme odevzdat práci na INT a druhý týden EKO (každý ma maturitní otázku, kterou musí mít zpracovanou - v obou dvou předmětech)
 3. MATURÁÁÁKRozpačitý!! To je asi nejradostnější a nejlepší část na mém "seznamu". Maturák máme v pátek 13.1.2k17. Už to máme za pár! Tyhle téměř dva týdny budeme mít hodně rušno, protože budou samé zkoušky - jak předtančení, tak půlnočka a shánění materiálů na maturák apod. Jo a samozřejmě ještě točení videa, to taky ještě nemámeKřičící.
 4. LÍTÁNÍ PO DOKTORECH - Loni jsem se po doktorech nalítala fakt mega moc a tak letos už mě čekají snad jen kontroly.
 5. DOZVĚDĚNÍ SE, JESTLI NÁS PUSTÍ K MATURITĚ - Strašně a oprávněně se bojím. To je takový zásadní bod.
 6. PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY NA VYSOKOU - Já už asi vybráno mám, ale mám jich zatím ještě dost, takže to budu muset nějak probrat a nechat si jen ty, kde bych mohla mít šanci.
 7. ZAČÁTEK MATURITY - Kdyby mě k té maturitě náhodou pustili, tak bych mohla maturovat.
 8. POSLEDNÍ ZVONĚNÍ - Doufám, že bude letos vážně poslední
 9. POKRAČOVÁNÍ MATURITY
 10. ZKOUŠKY NA VŠ
 11. SVAŤÁK
 12. UKONČENÍ MATURITY
 13. OSLAVY (že jsem udělala maturitu a, že jsem se dostala na VŠ - doufám, že nezlstanu jen u snů! Ne, to ne.)
 14. DOVOLENÁ
 15. BRIGÁDY
A dál už raději nepřemýším.

Do toho ještě dělá brácha přijímačky na SŠ - končí základku, mamka jde na operaci apod. Docela sranda letos.

Doufám, že všechno půjde v klidu a hladce tak, jak bych si přála.

Držím vám palce, abyste všechno zvládli, ať je to, co je to.

Vaše

LadySilvi