Červenec 2016

ZEPTEJ SE

31. července 2016 v 20:03 | LadySilvi |  All
Jestli se chceš dozvědět něco o mě, o mém blogu nebo mi chceš dát námět na nové téma článku...chceš si o něco napsat, chceš mi něco vytknout apod.
Neváhej, napiš mi svojí otázku, recenzi nebo reakci na Ask.fm
Na otázky veřejně neodpovídám, pouze jednou za čas odpovím na nejčastější z nich zde, na mém blogu.
Neváhej a ZEPTEJ SE!

Vaše

LadySilvi

Co nemám ráda v/na létě

31. července 2016 v 20:00 | LadySilvi |  All
Jelikož je léto v plném proudu, tak píšu tenhle článek docela pozdě, ale léto přece ještě je ne? Tak cožSmějící se.

1) ROZPUŠTĚNÉ VLASY
Hlavní věcí, kterou v létě fakt nemám ráda, jsou rozpuštěné vlasy. Vadí mi, jak se všude pletou a lepí a vadí mi zkrátka celkově, když je mám rozpuštěné. Vadí mi na tom úplně všechno a hlavně je to strašně nepraktické. Přeci jenom je horko, člověk se potí a samozřejmě ty vlasy se lepí všude apod. Takže skoro celé lěto nosím culiky, copánky a drdoly.

2) LIDI ZAPÁCHAJÍCÍ POTEM
Každý se potíme, o tom není žádné pochyby a taky není za co se stydět, ale myslím si, že všechno má své hranice. Někdo se potí méně, někdo více, to je v pořádku. Proto přeci existuje voda/sprcha. Tak se člověk vysprchuje (když má tu možnost) třeba třikrát denně, vždyť o nic nejde a je přeci léto. Pokud nemá někdo možnost se jít jen tak vysprchovat nebo omýt, tak lidé vymysleli něco, co se nazývá DEODORANT. To je spolehlivý pomocník právě v těchto situacích, když už je někdo tak zpocený, že opravdu zapáchá. Jednak je to pro okolí nepříjemné a jedna si myslím, že i pro toho dotyčného. Ale jak říkám, každý se potíme, není za co se stydět, ale měla by se proti nějakým takovým nepříjemnostem dělat nějaká opatření.

3) OBROVSKÉ NEDÝCHATELNO/BEZVĚTŘÍ/NESKUTEČNÉ MNOŽSTVÍ SLUNÍČKA
Sluníčko miluju. Miluju opalování se, miluju bytí na sluníčku, ale jsou dny, kdy naprosto nefoukne žádný větřík a je (jak tomu říkám já) absolutní nedýchatelno. To jsem pak celá taková trošku podrážděná, protože to už nevím, co mám dělat, aby bylo lepší. Jediným řešením je bazén, ale občas ani to nezabíráSmějící se.

4) VELKÉ MNOŽSTVÍ LIDÍ PŘI SOBĚ
Nemám ráda se někde mačkat všeobecně, ani nemusím být na místech, kde je moc lidí pohromadě. V létě přesně tohle nemám ráda v obchodech. Ačkoliv by to člověk neřekl, tak lidi nakupují skoro nonstop a my máme takové štěstí, že ať přijedeme, kdy přijedeme, pokaždé chytneme snad to největší množství lidí v obchodě. Takže je tam hrozný vzduch, lidi jsou podráždění, já jsem podrážděná a tak všechno je podrážděnéSmějící se.

5) MALOVÁNÍ SE
Přesně tohle mám o všechtřech ročních období ráda, kromě léta. V létě fakt nesnáším se malovat. Už jenom pomyšlení na make-up je nepříjemné. Proto v létě používám úplně minimum věcí na pleť. Jenom to nejnutnější a pak samozřejmě, abych nějak vypadala, když jdu do práce, ale jakmile přijdu domů, tak se odlíčím a tfujkySmějící se. To samé i nějaké moc výrazné vůně, takové těžké a aromatické. To také nemám ráda.

6) BÝT VE MĚSTĚ
Nejspíš je to tím, že jsem z vesnice, tak proto utíkám (asi) z města a zdržuju se tam minimálně a hlavně v létě. Nemám to ráda. Pořád človék musí být upravený a v létě mě to prostě nebaví. Je tam děsné horko a žádný klid.

7) SPANÍ BEZ PEŘINY
Jo, je to tak..Já jsem přesně ten druh člověka, který se i při třiceti stupních přikreje dekou a je spokojenej. Nevím, bez deky bych asi neusnula a je mi to příjemné. Nechápu, jak někdo může spát bez peřinySmějící se.

8) PŘÍLIŠ MNOHO KLIMATIZACE
Jo, dobře. Klimatizace je v létě potřeba, ale jenom s mírou. Když je někdo vyloženě překlimatizováno a je teplota uvnitř o hodně nižší, než je venku, tak pak hned nastydnu nebo mě bolí hlava nebo tak něco. Není to dobře, to takhle dělat, ale stále se potkávám s lidmi nebo místy, kde je takhle příliš překlimatizováno.

9) CROCSY
To je ta nejhorší obuv na léto, fakt že jo. Neustále spocené nohy. Není to zdravé. Není to příjemné, nemám to ráda..fakt, že ne. Nebo, když se ty boty uvnitř namočí (třeba při zalévání), tak než uschnou apod. TfujkyKřičící.

10) LÍTACÍ/KOUSACÍ/ŽRACÍ/OTRAVNOU/ODPORNOU/NECHUTNOU HAVĚŤ
Nedílnou součástí léta jsou samozřejmě komáři a další taková havěť, která mě akorát dostává do otáček. Každou chvíli nějaký štípanec od komára nebo každou chvíli mě provokuje moucha, útočí na mě a ne a ne ji sejmout. Grr. To taky ne-e.

Momentálně jsem si vzpomněla právě na těhle 10 věcí, které vyloženě nesnáším nebo nemám ráda v létěSmějící se. Určitě nejsem jediná, kdo to takhle máSmějící se.

Vaše

LadySilvi


11. jízda / Za týden mám závěrečky

29. července 2016 v 21:41 | LadySilvi |  Autoškola
Tak jo...

Už mám definitivní termín, kdy mám závěrečky. Dneska jsem se dozvěděla, že už jsem přihlášená, ačkoliv mám ještě 3 jízdy před sebou.
Když jsem se dozvěděla, že mám záverečky za týden, docela se mi zvedl žaludek. Nepřišlo mi, že jsem na to dost připravená, ale tak...mám ještě 3 jízdy a nijak zvlášť výrazně nechybuju, a když, tak jsou to takové ty běžné chyby, co se občas stanou každému. Každému se určitě už stalo, že mu auto chcíplo třeba na křižovatce. Za to se u zkoušek nevyhazuje, to se zkrátka stane i v běžném životě, takže pohodička.

Dnešní jízda byla superSmějící se. Asi třikrát jsem parkovala a pokaždé úplně v pohodě. Byla jsem spokojená já i učitel.

Vzpomínám si, když jsem měla první jízdu. Byla jsem úplně vyklepaná a nevěděla jsem pořádně co a jak a trošku jsem se i bála. Teď už si sednu normálně v pohodě do auta a nebojim se ničehoSmějící se. V dešti jsem se taky už projela..no..v dešti...to byl sakra slejvák a jela jsem taky pěkně opatrně, ale dala jsem toSmějící se. Nic jiného stejně nezbývalo, jelikož budu jezdit v daleko horších podmínkáchSmějící se.

Každopádně jsem na jednu stranu ráda, že už to budu mít za sebou a pokud testy dopadnou v pohodě, v co teda doufám, tak budu ohromně rádaSmějící se.

A jestli test dopadne takhle, tak se uklidním a jízdy budou v pohoděSmějící se. Věřim tomuSmějící se.

Vaše

LadySilvi

10. jízda

27. července 2016 v 19:53 | LadySilvi |  Autoškola
Dnešní lekcí začaly přípravy na zkoušky. A to doslova.


Učitel v autoškole mě bere na místa, kam s radostí bere komisař při zkouškách a zkouším si, jak se na ta místa jezdí, jak se tam chovat apod.

Kromě toho, že mi to dneska jednou chcíplo, to byla jízda v pohodě. Další jízdu mám v pátek. Páááni, už mi zbývají jenom 4.

Nevím, co o tom mám víc psát, protože to je pořád stejné a tak, a tak, a takSmějící se. Bavili jsme se, že bych možná mohla dělat záverečky už příští týden ve čtvrtek, což je brutální. Vůbec si nepřijdu připravená na to, že už bych měla končit s autoškolou. Tak, pravdou je, že mám před sebou ještě 4 jízdy, ale stejně.

Dneska jsem jezdila v obrovském slejváku. Jela jsem tak nějak stále okolo těch padesáti kilometrů za hodinu, protože jsem se docela bála a nepřišla jsem si natolik sebevědomá, že bych zvládla jezdit třeba 70 km/hSmějící se. Ale dobré, zvládla jsem toSmějící se.

Uteklo to strašně rychleSmějící se.

Vaše

LadySilvi

9. jízda

25. července 2016 v 19:43 | LadySilvi |  Autoškola
Je to čím dál, tím blíž.

Zbývá mi už jenom 5 jízd, takže ještě nějaké dva týdny a zkouškyKřičící.

Dneska jsem neudělala naprosto vůbec nic, za co by mě u zkoušek vylili. Dnešní jízda byla super. Vlastně...Jednou se mi podařilo špatně zařadit, ale za to by mě prý nevyhodil a, když jsem parkovala, tak jsem to ne úplně srovnala, ale že prý to by se taky dalo, takže dneska bych u zkoušek prospělaSmějící se.

A dnešní den se u mě zapsal do historie, protože jsem několikrát za sebou udělala písemný testy (na mdcr.cz). Jindy se mi to taky povedlo, ale to byly spíš jenom náhody. Dneska už jsem udělala všechny testy, takže hurááSmějící se.

Mám obrovskou radost.


Vaše

LadySilvi

Primark haul

24. července 2016 v 19:00 | LadySilvi |  Haul (etc.)
Moje myslící chvilka: U tohoto článku si pořádně nejsem jistá, do jaké rubriky patří. Protože haul to je, sice mini, ale je..ale zase jsou to věci z Londýna a tak nevím, jestli to spadá do rubriky Londýn a nebo Haul. Neskutečný dilema, to mi věřte.


Ale zpááátky. Je to už děsná doba, co jsme byli v Anglii a teď jsem zjistila, že si nepamatuju vůbec, co všechno jsem si koupila. Jenže asi jsem si toho fakt moc nekoupila, protože většinu peněz jsem utratila za jídlo a pití a nebo dárky domůSmějící se. Domů jsem toho vezla víc, než jsem si já koupilaKřičící.

Tenhle haul je tedy zaměřený na PRIMARK. Primark už jsem jednou recenzovala, ale řeknu to ještě jednou. Myslím si, že Primark je něco, jak u nás New Yorker, akorát několikanásobně větší. Kvalitou jsou si tak nějak fifty fifty.

1. PARKA
Koupila jsem si rovnou dvě tyhle super bundo-kabátky. Jeden v černém a druhý v takové rybářské-vojenské zelené. Ty bundy úplně miluju, protože jsou pohodlné. Když je chladno, tak mi v ní není zima a naopak, když je teplo, tak je, jako kdybych ji neměla vůbec na sobě. A navíc, hodí se naprosto ke všemuSmějící se. Můžu si takhle vyhrnout rukávy a nebo je nechat klasicky spuštěné.
Jedna tahle budna mě vyšla, v přepočtu, na zhruba 300,- , což je super cena. Takovéhle budny jsem nikde v ČR neviděla a myslím, že jestli by tady někde byly, tak by byly dražší. Jsem si nimi strašně spokojená a pozoor! Tahle bundička je tak vymakaná, že jedna kapsa se zapíná jenom na cvoček a druhá na cvoček a zip. Důvod je naprosto jednoduchý, proč to tak je...Ta budna se dá v klidu celá složit do té jedné kapsy a zapnout na zip, což znamená, že je i skladná a vejde se do lecjaké kabelky. Tohle je pro mě další plus. Fakt ty bundy mám ráda a doporučuji jeSmějící se.

2. MARVEL TRIČKO
Tohle je kousek, nad kterým jsem hodně dlouho váhalaSmějící se. Pořád jsem přemýšlela, jestli si mám to tričko koupit nebo ne a vždy, když jsme byli v Primarku, tak jsem po něčem takovém pokukovala. Kačka mi nakonec řekla, ať si to prostě už koupimSmějící se. Zase, v ČR na takovéhle věci moc nenarážím, a když, tak to jsou pánské věci. Tam toho bylo mrakySmějící se. Jak víte, tak Marvel zbožňuju, takže tohle tričko je pro mě takový něco jako "klenot" a mám ho hrozně ráda. Je z takového materiálu, že se zdá, že se vytlemí, ale není to tak. Je to úplně v pohodě a zase...Tohle tričko mě vyšlo asi na 300Kč. Možná spíše něco přes, už si to přesně nepamatuji.


3. MARVEL TAŠKA
Další věc, kterou miluju, je tahle supr čupr hadrová taška. Jak jinak, než s motivem Marvel superheroes. Je to normální klasická hadrová taška, do které narvete samozřejmě všechno a ona to vydržíSmějící se. Jediný mínus a to ten, že se strašně rychle ušpiní.
Stála mě, v přepočtu, něco málo přes 100Kč.
4. HOUBIČKY NA MAKE-UP
V balení byly dvě, jedna klasická a druhá takhle zvláštní. Koupila jsem si je proto, že jsem je chtěla vyzkoušet, protože ať vidím kohokoliv se malovat (myslím kohokoliv na YT), tak právě tyhle houbičky používá. Ze začátku jsem jim moc nevěřila, ale pak, když jsem zjistila, jak jsou super, tak je používám pořád. Bála jsem se, aby nedělaly moc velké vrstvy nebo, aby se s nimi třeba make-up dobře rozetřel a zjistila jsem, že obavy byly zbytečné. Všechno v pohodě.
Co jsou koukala na ceny v ČR (je to asi možná i záležitost kvality - nevím), tak tady jsou docela drahé - jak které tedy a mě, tyhle dvě v Primarku vyšly na 1Libru, takže v přepočtu asi nějakých 35Kč (nevím, jak je kurz nyní). Na zkoušku je to super cena a jsem fakt spokojenáSmějící se.

Dále jsem si koupila spodní prádlo, to si myslím, že netřeba ukazovat a klasické, obyčejné (lehce průsvitné s výstřihem), černé tričko - s tím tričkem nejsem zas tak extra spokojená, je to tedy spíše o kvalitě.

Zbytek věcí, co jsem v Primarku koupila jsem vezla pro rodinuSmějící se.

Takže konečně jsem splnila, po straašně dlouhé době, to, co jsem vám líbila hned po AngliiNevinný.

Vaše

LadySilvi

8. jízda

22. července 2016 v 19:38 | LadySilvi |  Autoškola
Tak už jsem definitivně za půlkouSmějící se. Obrovsky to letí.

Nutno podotkout, že oproti včerejšku to bylo o 90% lepší. Byla jsem v klidu, nikam jsem nepospíchala, ale přeci jenom jsem udělala chybu, za kterou bych u zkoušek vylítla. Najížděla do kopce (ostřejší zatáčka) a trošku jsem přejela plnou čáru. Za to bych letěla.

Dneska jsem jela 2x po dálnici a už i na pětku. Docela mi to dneska i uteklo.
Dvakrát jsem i parkovala. Jednou na parkovišti u obchodu, takže mezi auta a podruhé na téměř prázdném parkovišti (bylo na něm jedno auto). Zaparkovala jsem teda dál, než bylo třeba (na otevření dveří), ale dobrý.

Takže dneska docela spokojenostSmějící se.

Vaše

LadySilvi

7. jízda

21. července 2016 v 20:15 | LadySilvi |  Autoškola
Dnešní den byl celkově na nic, vlastně už od noci, to bylo na nic (více se dočtete zde).

Nějak jsem byla dneska hotová a unavená. Ze začátku mi to ani nešlo v autoškole. Když jsem řadila, tak mi to pořád nějak divně znělo a cukalo, to se mi stalo poprvé a učitel va autoškole mi i sám říkal, že mi to nějak nejde.
Tak jsem mu vysvětlila, že zamilovaná nejsem, že jsem jenom unavená. To, že se nemůžu nějak soustředit jsem mu radši neřekla, všechno zase vědět nemusíSmějící se.

Já už ani nevím, co mám psát, protože je to každou jízdu trošku podobné nebo dokonce stejné. Spíš jenom jde o ty mé chyby.
  • Nekoukala jsem se na řadičku
  • Dávala jsem přednost, jak měla být
  • Zaparkovala jsem na pána a ještě líp jsem vycouvala
  • Na dálnici jsem to tachtila na 100km/h (víc radši ne)
  • Mimo město 80-90km/h (spíš těch 80km/h, na 90km/h si ještě nevěřim)
  • Neprojela jsem všechny kanály a díry (ale něco přeci jenom)
  • Neudělala jsem žádnou zásadní chybu, u které by mě u zkoušek vyhodili
  • Dodržovala jsem rychlost
Takže to tak nějak šloSmějící se.

Vaše

LadySilvi

Úplňková noc a celodenní šílenství

21. července 2016 v 20:13 | LadySilvi |  All
S-T-R-A-Š-N-Ý! D-Ě-S-I-V-Ý! Z-A-J-Í-M-A-V-Ý! N-E-N-O-R-M-Á-L-N-Í!

Asi takhle nějak bych popsala noc ze včerejška na dnešek, kdy byl úplněk, a celý dnešní den.

NOC
Usnula jsem normálně, nepocítila jsem nic. Žádnou změnu a ani mi nějak úplněk nevadil (normálně mi vadí a nemůžu spát). Najednou jsem se probudila uprostřed noci, ležela jsem na zádech (to je první divná věc, protože spím jenom na břiše, nikdy jinak) a na posteli, vedle polštáře mám obrovského růžového králíka a nad postelí mám dlouhou poličku, na které mám zavěšená světýlka - hvězdičky. To není nic divného - kromě toho, že jsem ležela na zádech a byl úplněk a z okna jsem viděla rudej měsíc. Jak jsem se tak najednou probudila, tak jsem uviděla mého velkého králíka, oběšenýho na těch světýlkách, respektive - část ze světýlek byla odtržená a jinak byl zamotaný-obmotaný v části, která vede od toho svítivého až k zásuvce (normálně to měl obmotané okolo krku). Bylo to dost divný, ale vymotala jsem ho (ani nevím jak), dala jsem kabel za postel a králíka na své místo a usnula jsem, jakoby nic. Nechápu, proč jsem se zrovna probudila, ale je to tak.
Ráno jsem se s mamkou potkala v koupelně a ta mi řekla, že se v noci najednou probudila, naproti očím ji svítil rudej měsíc, podívala se a usnula, jakoby nic.
No, byla jsem z toho celá jelen, protože to jsou tak divný věci, že to vypadá jako vymyšlené, ale fakt, když se nad tím zamyslím, tak to není normální, je to děsivý a zároveň zajímavý. GrrrKřičící.


DEN
Už od rána mě děsně bolela hlava. Dojela jsem autobusem do města a nestíhala jsem, takže jsem běžela do práce, abych tam byla v čas. Přišlala jsem tam bylo zkrátka šílenství. Mraky nervozních, roztěkaných, protivných lidí s mega moc věcmi. My brigádníci i zaměstanci jsme z toho byli taky celí na palici. Nedalo se to. Smozřejmě, jak byli nervozní lidé, tak nám tu práci jenom ztěžovali, protože nám to nešlo. Buď udělali něco špatně oni, nebo většinou spíš my. Takže pořád zvonil zvonek na vystornování. Nešlo mezi regály projít, bylo to fakt šílený. Zjistili jsme, že jeden obchod na městě nejede, protože jim nejde proud a druhý obchod téměř vedle nás taky nejede, protože tam také nešel proud, takže všichni lidé, z celého města se sešli u nás na krámě a proto vypukalo to davové šílenství. Neskutečné. Pak tam nějací frajeři vylijí kolu na celé prosklené dveře (ty samootevírací)+ samozřejmě na zem. Začnou být drzí i na ochranku a pak si odejdou a nezajímá je to, že by si měli uklidit. Ať už je dnešek za mnou.
Po práci jsem pro změnu zase utíkala na autobus.
Doma jsem si dala oběd, stihla jsem říct mamce, co se dělo v práci a ta mi řekla, že v krámě, kde byla ona to bylo naprosto stejný, taky mega moc nervních lidí (a to byla v jiném městě) a šla jsem do autoškoly.

Jsem z toho celá taková divá. Vážně to bylo divné. Nějaké erupce nebo což.

Vaše

LadySilvi


6. jízda

19. července 2016 v 19:30 | LadySilvi |  Autoškola
Dneska to bylo hroznýKřičící.

Autoškolu jsem měla hned po brigádě a na brigádu vstávám brzy ráno a fakt jsem dneska úplně K.O. Jednak divný počasí, nesoutředila jsem se, bylo mi tak nějak divně a proto mi to nešlo.

Nebo jako, nebylo to zas tak hrozný, ale pro mě.... Víte jak to myslimSmějící se. A dneska jsem udělala mega chybu a to tu, že jsem nedala přednost - nevšimla jsem si totiž značky, že jsem na vedlejší a bylo to v objížďce - ve městě - mezi baráky a normálně jsem s klidem jela dál. To je samozřejmě špatně a u zkoušek NAZDAR, KONČÍŠ!
Moje další chyba, ale nesmějte se joŠlápnul vedle, jela jsem do zatáčky na...na čtyřku. Úplně jsem si zapomněla přeřadit a normálně jsem si přibrzdila a prostě, nebylo mi to nijak divný. Až po chvíli teda. Takže to taky nebylo nic moc.

Jsem ráda, že už nic nemusím, že už mám teď klidSmějící se. Jinak jsem jela parkovat na parkoviště, kam bere komisař a parkování a i následný vycouvání bylo v pohodě. Na řadičku se už vůbec nekoukám a rychlost taky v pohodě a pozor!..Dneska jsem ani nechybovala v zrcátkách, hezky jsem se do nich pořád koukalaSmějící se.

To je pro dnešek asi všechno, co bych vám mohla říct.

Jinak, místo povinné četby čtu jednu knížku a už se těším, až ji dočtu a budu vám o ni moci říct. Je to úplně jiný styl - něco jiného, než čtu normálněNevinný.

Vaše

LadySilvi