Květen 2016

Co jsme ochutnali - Jídlo, pití

29. května 2016 v 19:51 | LadySilvi |  Londýn
V rodině, ve které jsme byli ubytované jsme měli snídani a večeři.
Jak už jsem zmiňovala v článku Rodina a ubytování v Londýně , tak k snídani jsme měli vždy cereálie (dokonalé medové lupínky, ale lepší lupínky jsem fakt ještě nejedla, to bylo tak dobrýSmějící se) s mlékem (mléko mají v Anglii docela jiné než to, na co jsme zvyklí. Jsem obrovským milovníkem mléka a mléčných výrobkůSmějící se. Jsem přesně ten člověk, pro kterého představuje mléko naprosto nepostradatelnou část na jídelníčku a proto jsem ho ochutnala samotné. Docela jsem se ušklíbla, protože mi to moc nechutnalo, ale jakmile jsme si do toho dali ty medové lupínky, tak to pááni, to bylo něco jinýhoSmějící se) a nebo toastový chléb (ale to je jednou taková velikost jednoho plátku než máme u nás a je fakt výborný a měkký i třetí denSmějící se) s máslem (to mají také úplně jiné, takové zláštní, ale pokud nebylo samotné na tousťáku, tak to bylo v pohoděSmějící se) a nutelou nebo marmeládou.
Oni mají naprosto jinej životní styl a s tím souvisí i jejich stravování a tak u nich je docela normální, že večeře je třeba v osm nebo v i v deset hodin večer. K večeři jsme měli pořád tortelíny nebo pizzu a také se nám párkrát povedlo ochutnat něco, co pravděpodobně opravdu vařili a pak třeba špagety, které byly koupené a akorát ohřáté. Jak říkám, mají to tam trošku jinakSmějící se.

Ale abych skočila zpátky k tomu, co jsme ochutnali.
K obědu jsme si ze začátku kupovali ty jejich "veleslavné" sandwiche, saláty a tortily. Sandwiche se dali jíst asi tak 3 dny za sebouSmějící se, pak už mi to všechno chutnalo naprosto stejně, přišlo mi to jako houba pak už a začala jsem z toho vyndavat rajčata, ačkoliv je mám normálně rádaSmějící se. Jako ano, jsou dobré, ale občasSmějící se. Salát jsem vyzkoušela jenom jednou a byl v pohoděSmějící se. A zase, myslela jsem si, že nejsem až tak vybíravá, ale na tomhle jídle mi vadila strašná spousta uměle chutnající kukuřiceSmějící se. A tortilu jsem měla taky jednou a ta kromě toho, že byla taková ochucená neochucená, tak byla dobráSmějící se. Pak už jsme si začali kupovat samostatně toastový chléb, šunku a sýr a v práci jsme si to zapékali v mikrovlnceSmějící se. Vyšlo to levněji a chutnalo to lépeSmějící se.

Když už jsme tam byli, tak jsme si řekli, že ochutnáme typické anglické pivoSmějící se. Jeden večer jsme se sešli s klukama (já jsem bydlela s Kačkou a pracovala jsem s Gregim a Gregi bydlel s Jardou a ten pracoval s Kačkou, takže jsme to měli vlastně takhle jenom prohozenýSmějící se a v téhle sestavě jsme šli) a šli jsme do jedné hospůdky ochutnat místní pivo (všem nám bylo 18 a vždy, při koupi nějakého alkoholu KDEKOLIV, tak jsme předkládali doklad, že nám skutečně 18 je). Vypadalo to tam hezky a útulně. No, nakonec jsme si koupili typické irské pivo, jak jsme se dozvěděli potomSmějící se, ale bylo dobré.
Když jsme u toho alkoholu, tak jsme ochutnali i například tohle a to bylo obrovsky dobréSmějící se. A vlastně jsme ochutnali ještě jedno pivo - v plechovce a to se jmenovalo AmstelSmějící se. Opravdu nejsme alkoholici a nebo jsme neměli potřebu se opít (a udělat ostudu nebo udělat nějaké problémy), prostě, když už jsme tam byli, tak jsme chtěli ochutnat něco novéhoSmějící se.

Když zůstanu ještě u pití, tak jsme tam s Kačkou měli obě dvě naše první StarbucksSmějící se. Byli jsme rádi, že jsme to ochutnali až o víkendu (přelom prvního a druhého týdne), protože bysme neochutnali asi už jiné kafe. První týden jsme ochutnali kafe z různých míst a chutnalo různě, ceny se tak nějak všude pohybovaly stejně. Nejlevnější kafe bylo v Subway, ale tam jsem byla jednou a objednala jsem si něco (už nevim, co..ale asi Caffe Laté) a oni mi řekli, že nemají mléko, tak že mi udělají normální kafe a dám si do toho jenom ta mlíčka (víte jaký myslímSmějící se) a víckrát jsem tam už nebylaSmějící se. Vyzkoušeli jsme třeba Caffé Nero, Costu, pak nějaké malé kavárničky, které měly krkolomné názvy a právě Starbucks. Všechny ceny byly srovnatelné, ale Starbucks mi chutnal nejvícSmějící se.
(Na druhé fotce je obrovská prasečinka, která byla i ohromně sladkáSmějící se. To něco, co vypadá jako lízátko jsou marshmallowny obalené v čokoláděSmějící se. To bylo ještě v Pinneru, pár hodin před tím než jsme odjížděli k ADC - poslední denSmějící se)

Jídla v Anglii, jsou buď extrémně sladká nebo (pro mě) extrémně páliváSmějící se. A pak je tu prostředek a to jsou jídla, která jsou taková neslanná-nemastná a pak jídla, která jsou dobráSmějící se. Pila jsem tam jenom obyčejnou vodu z kohoutku, v práci zelený čaj (Byla jsem v Anglii a NEOCHUTNALA jsem černý čaj s mlékem. Nějak jsem na to úplně zapomnělaSmějící se.) a 2x jsem si koupila sladkou, bublinkovou vodu.

Co mají v Anglii výborné, jsou ČOKOLÁDY. Čokolády mají prostě přepychovéSmějící se.
(spoustu z věcí, které vám tu budu představovat nám doporučila P.Uč. na angličtinu)

Tak tohle byla úplně první čokoládová věc (AERO BUBBLES), kterou jsme zkusili. To bylo tak dobrýSmějící se a ještě jak to bylo takhle vy pytlíčku a byly to kuličky, tak jsme si to vzali do parku, koupili jsme si kafe a udělali jsme si hezký zbytek odpoledne. Myslím, že tohle jsme si koupili asi hned v neděli, jak jsme přiletěliSmějící se.

Tuhle čokoládu (GALAXY - SMOOTH MILK) jsem vezla domů a ochutnali jsme ji až společně a budu se opakovat, ale je naproto výborná, takže pokud pojedete někdy do Anglie nebo nebudete vědět, co máte koupit jako dárek nebo ochutnávku domů, tak určitě vezměte tuhle čokoláduSmějící se.

WISPA je podle mě jedna z nejslabších čokoládových věcí, co jsme ochutnali (doma taky zrovna moc nezaujala). Je dobrá, ale například s Galaxy se nedá vůbec srovnatSmějící se
O téhle čokoládě asi nemá vůbec cenu mluvit, protože je výborná a to, jak je taková kroucená-tahaná tak tomu ještě přidá. Takže další naprosto výborná věcSmějící se. Vezla jsem jich celé balení domů, v kufru a ani jedna čokoládová tyčinka se mi nerozlomilaSmějící se.

Tak tohle!!!!!!! TOHLE JE NEJLEPŠÍ VĚC NA SVĚTĚSmějící se. Nejlepší, nejdokonalejší čokoláda! Do doby, než jsem ochutnala YORKIE, tak jsem byla věrná naší Milce (Milka je podle mě nejlepší čokoláda v ČR) a pořád jsem si myslela, že je zkrátka nejlepší, ale jakmile jsem ochutnala YORKIE, tak jsem přehodnotila svůj názorSmějící se. Yorkie je nejlepší čokoláda na světě (nebo je alespoň nejlepší, které jsem za celý svůj život ochutnala)Smějící se!!


Ochutnali jsme i třeba brambůrky. Naše P.uč. angličtiny nám, mimo spousty dalších věcí, doporučila i Walkers brambůrky, že jsou asi nejlepší v UK a tak jsme je zkusiliSmějící se. Kromě octových, které nemusím byly všechny dobréSmějící se.

Ochutnali jsme i tyhle brambůrky a ty až tak dobré nebyly nebo spíš mi přišly dost podobné jako v ČR.Další věc, co mě na jídle v Anglii překvapila bylo to, že všechno prodávají ve velkém balení, ve kterém je Xmalých baleníSmějící se. Například brambůrky (viz. obrázek výše). Koupili jsme si jeden pytlík, ve kterém bylo 6 malých pytlíků a 3 příchutě - druhy brambůrek (každý druh měl dva pytlíky). Dělají to přesně v takové té svačinové velikosti.
Podobné je to u sladkostí. Dělají balení a v tom balení jsou třeba tři nebo čtyři čokoládové tyčinky. To mi přišlo takové zajímavéSmějící se.

Dala jsem vám sem nějaké doporučení a recenze, takže už víte, co ochutnat nebo přivézt domůSmějící se.

Vaše

LadySilviVýlety - part 3

26. května 2016 v 23:02 | LadySilvi |  Londýn
Tento článek je poslední díl (nebo by alespoň měl býtSmějící se) našeho výletění. Fotek mám spousty a spousty, ale zkrátka nejde, aby se sem všechno vešlo a taky, jak všichni znáte, všechny nejsou úplně zveřejnitelněnéSmějící se

ROYAL COURT OF JUSTICE
Aneb Královský soudní dvůr. Je to tak, tohle není fotka z pohádkového zámkuSmějící se. Naprosto nádherná, dokonalá budova, která fakt vypadá jako, kdyby ji stvořili v Disney je doopravdy Královský soudní dvůr. Přesně tohle je budova, která mě svou krásou upoutala nejvíce ze všeho, co jsem viděla. Je to opravdu nádhernéSmějící se.

OXFORD STREET
Vůbec nechápu, proč jsem Oxford Street nezmínila hned na začátku, protože o ní pořád mluvím, ale nějak mi to vůbec nedošloSmějící se. Normálněší fotku nemám a myslím, že zrovna tahle fotka byla pořízena v den, kdy jsme byli na Oxford Street poprvéSmějící se. Je to velká, rušná ulice, kde jsou desítky obchodů se vším, na co si jen vzpomente. Jsou tu obchody od Primarku, přes Bershku, Adidas, Claire's, až po restaurace a ochody, kde se prodávají suvenýrySmějící se. A lidí jsou tam mraky. Člověk se chvílemi bál, aby nedošlo k nějakému úrazu, ale kdepak, oni to mají všechno zmáknuté a navíc celé tempo procházení se v Oxford Street je v rychlochůziSmějící se.

BRITISH MUSEUM
Zase, krásná, obrovská budova se spoustou lidíSmějící se. Šli jsme se tam podívat, ale jelikož toho o Britské historii víme strašně málo, tak nás to tam upřímně nebavilo. Kdybychom o té historii možná něco věděli nebo alespoň se o ní zajímali, tak si myslím, že je to naprosto super, ale takhle ani ne. Jak jsem říkala, tak je to obrovská budova se spoustou pater a místností, které jsou přecpaná exponátySmějící se. Řekla bych, že by se úplně v klidu dal v tomto muzeu strávit celý den, protože něco tak velkého nemůže být prošlé za dvě hodinySmějící se.
Jednou z věcí, která mě v tomto muzeu zaujala bylo to, že když jsme byli v nějakém tom "Islámském oddělení" (nevím jak to říct), tak jsme viděli muslimskou ženu, jak klečí v rohu na koberci a modlí se. Nesčetněkrát jsem slyšela o tom, že muslimové se několikrát za den modlí směrem k Mekce, že všeho nechají a začnou se modlit, ale nikdy jsem to neviděla na živo. Přislo mi to takové svým způsobem strašně divné (teď nechci někoho nařknout nebo se někoho dotknout), nevím jak jinak bych to řekla. Přišlo mi to najednou takové moc reálně a věřila jsem tomu, co jsem nesčetněkrát slyšela. Nebo alespoň teď jsem tomu věřila na 100%.
Byl to určitě zážitekUsmívající se.

PICCADILLY CIRCUS
Asi se divíte, proč zrovna jsem sem z Piccadilly Circus dala tuhle fotku a ne tu fotku, kde jsou na barácích billboardySmějící se. Je to jenom proto, že v Anglii jsou na každém roku takoví ti "pouliční umělci". Jasně, u nás jsou také třeba na Karláku, ale nemyslím si, že jich je u nás v Čechách tolik. A právě na tyhle dva kluky jsme narazili na Piccadilly Circus a udělali skvělou show plnou hudby, tance a zábavy. Zaujalo mě to a proto sem přidávám zrovna tuhle fotku. Na Trafalgar Square jsme například viděli, jak lidé malují celý den křídami po chodníku a vytvářejí portréty či malují vlajky. Úplně jsem si neujasnila, co si o těchto lidech myslím. Jestli jim věřím nebo ne (asi vám připadám divná, že moc věcem nevěřím nebo na nějaké věci nemám ucelený a jednoznačný názor, ale opravdu se teď více nad vším zamýšlím a přemýšlím o tom). Jasné je, že pokud se člověk chce nějak uživit, tak zkrátka musí něco umět a to, co umí musí pak dobře prodat. Nezáleží na tom, jak je ten člověk starý, záleží na tom, jak dobře to umí předvézt a svým způsobem si to obhájit. Ten člověk nesmí mít strach a musí v tom být opravdu dobrý, protože v jeho okolí je další 5, 10 lidí, kteří dělají to samé, co on.

WEMBLEY STADIUMV sobotu dopoledne jsme jeli na náš poslední výlet v Anglii. S Kačkou a s klukama jsme sedli na vlak a jeli jsme do Wembley. Jelikož jsme ještě s Kačkou stadion neviděli, a klukům nijak evidentně nevadilo, že tam jdou po několikáté, tak nás tam vzaliSmějící se. Ze začátku jsem na tom nic moc neviděla, ale pak jsme vyšli úplně nahoru a nebo stačilo vlastně přijít blíže a něco na mě zase dýchlo a začalo se mi to líbit. V tu sobotu se někdy odpoledne hrál na Webley nějaký důležitý fotbalový zápas, úplně nevím jaký, protože tomu moc nerozumím, ale už takhle brzy dopoledne se tam scházeli fanoušci a začalo tam být poměrně dost lidí. To si nedokážu představit, jak to tam vypadalo hodinu před tím, než zápas začalSmějící se.
Každopádně, jak jsme si procházeli ten stadion, tak jsem si všimla, že je tam vystavená fotografie Emila Zátopka (Byl to československý atlet a čtyřnásobný olympijský vítěz ve vytrvalostním běhu), to mě hodně zaujalo a v tu chvíli jsem byla tak trošku znatelně pyšná na to, že jsem z ČR. Tímto výletem v den odletu jsme zakončili celé naše dva týdny v Anglii.


Takže tímto bych ukončila moje články o výletechSmějící se.

Vaše

LadySilvi

Výlety - part 2

25. května 2016 v 22:42 | LadySilvi |  Londýn
Jak jsem říkala v minulém článku, tak jsme navštívili spoustu dalších míst. (není to rozdělené do dnů, ve kterých jsme tyto památky-zajímavosti navštívili)

BUCKINGHAM PALACE
Nádherný park, nádherná budova a všechno okolo. Cítila jsem se celkově tak nějak velkolepě, protože jsem přeci jenom vidět na živo Buckinghamský palác a celou tu nádherou okolo. Vědět, že tam někde chodí královna a celá královská rodina, tak důležití lidé..Ale prostě královnaSmějící se. U nás mi to tak nepřijde, když vidím Pražský hrad, ale to bude tím, že my máme prezidenta, že je to něco na co jsem zvyklá, ale ve VB je K-R-Á-L-O-V-N-ASmějící se. Ne, fakt jsem se cítila tak nějak jinak, nepřišlo mi to možná tak skutečné (že jsem v zemi, kde je královna), dýchalo to tam na mě určitě strašně zajímavou atmosférouNevinný

TRAFALGAR SQUARE
Tak přesně tak přesně tady, na tom místě, kde sedí ti lidé, jsme seděli a jedli jsme naše buritoSmějící se. Je to docela rušné místo, se spoustou turistů (ale tak, které takhle zajímavé místo není turisticky rušné coSmějící se)Smějící se. Celé to obcházel jeden policista a jakmile někdo seděl na některém z těch lvů, tak už pískal a hulákal, aby z toho slezli (ne, nerozuměla jsem tomu, co říkal, protože hlučelo strašně moc lidí, ale z jeho gest se to dalo pochopit)Smějící se.

HYDE PARK
Tenhle park je nedaleko Oxford Street a je fakt nádherný a obrovský. Byla jsem strašně překvapená z toho, jak mají všechny parky nádherně upravené, čisté, posekanou trávu, upravené lavičky...zkrátka jak mají všechny parky fakt krásnéSmějící se. Ideální místo na procházky nebo jen tak chillování takhle hezky u vody. Pravdou je, že jsem byla docela překvapená z toho, že lidé sedí úplně všude na zemi. Na vlakáči seděli studentky (studenti) normálně na zemi, měli na zemi položené notebooky, tady také všichni seděli na zemi (když zrovna ne na lavičce). To mě docela překvapilo, protože třeba tady by si asi nikdo na zem moc nesedl. Mají to tam jinak, to je pravda, ale třeba v tom parku se mi to líbiloSmějící se, na vlakáči úplně nevím, jestli bych si sedla na zem a ještě na zem položila notebook, to si myslím, že bych neudělala, ale tak proč neSmějící se. A zase jsem byla překvapená - i když jsem o tom věděla (celou Anglii jsem byla něčím překvapená), že veverky jsou tak přátelské, že by vám skoro i podaly packu. Vůbec se nebojí lidí a je jich tam opravdu hodněSmějící se.

LONDON EYE
Tak bez toho, anižbych viděla London eye jsem také nemohla odjet z LondýnaSmějící se. To je tak profláklá a známá věc, že nešlo ji vynechatSmějící se. Na London Eye jsme nebyli (jak jsem říkala, tak jediná placená věc-prohlídka, kde jsme byli, tak bylo Museum Madame Tussauds), stáli jsme na druhém přehu řeky u Big Bena a kochali jsme seSmějící se.

Další místa, která jsme navštívili vyjdou v dalším článkuSmějící se.

Vaše

LadySilvi


Výlety - Museum Madame Tussauds

24. května 2016 v 20:26 | LadySilvi |  Londýn
Nedílnou součástí našeho pobytu v Anglii byly výlety.
O víkendu jsme toho stihli poměrně hodně a jsem za to strašně ráda, protože, když už jsme tam byli a já jsem tam byla poprvé, tak jsme zkrátka chtěli něco vidět. Byly jsme na spoustě místech, ale řekla jsem si, že Museum Madame Tussauds nechám jako samostatný článek, protože to byl fakt zážitekSmějící se.

Ze začátku jsme teda ani nevěděli, kudy tam máme vejít, protože tam jsou asi tři vstupy a každej je pro někoho jinýho, ale pak jsme našli ten správný vstup a vystáli jsme si docela dlouhou frontu i přes to, že jsme tam byli poměrně brzy. Vstup byl docela dost drahý, takže, pokud tam chcete jít, tak si připravte větší obnos peněz. V přepočtu na koruny to bylo přes 1000,--. Já těch peněz rozhodně tedy nelituju, protože to byl fakt úžasná zážitek.

Kolikrát jsme ani nevěděli, jestli je to živý člověk nebo figurína, protože lidi, které jsme neznali nás matliSmějící se. Máme fotky snad ze všemi známými lidmi a tak vám sem nějaké alespoň dámSmějící se.

Nemohla jsem si nechat ujít příležitost mít fotku s Leonardem DiCapriem, protože konečně po tolika letech dostál ocenění a navíc, je to fakt frajerSmějící se

A ani jsem se nemohla připravit o fotku s mým (asi nejoblíbenějším) hercem Robertem Downeym Jr.Nevinný. Já ho mám fakt ráda a ještě radši ho mám jako Iron Mana (to je jasný), ale jako Sherloc Holmes je taky k ukoukáníNevinný.

Tuhle fotku Kačenky mám asi nejvíc ráda, je naprosto úžasnáNevinný.

A tahle fotka je taky naprosto úžasnáSmějící se

Co vám budu povídat, celou dobu jsem se ale těšila na Marvel oddělení a taky jsem se ho na konci pak dočkala. Byla jsem překvapená, že je jich tam tak málo ale. Chyběl mi tam například Iron ManKřičící. Kdybych neměla jeho fotku z Disney obchodu (k tomu se dostanu v dalších článcích), tak jsem ho vůbec v životní velikosti nevidělaSmějící se. Byl tam například Hulk, Captain America nebo Spiderman a v neposlední řadě také Wolverine.
Projížděli (jeli jsme v takových taxících na kolejích a ten se otáčel a mluvilo to na nás anglicky - jo, nerozuměli jsmeSmějící se) jsme i něco jako historickým centrem Anglie (vše uděláno, jako voskové figuríny) a to bylo také zajímavé. Fakt jsem s celou prohlídkou strašně spokojená a to muzeum je opravdu velké, ale zase je pravda, že jsem toho čekala asi možná víc. Procházeli jsme to asi tak dvě hodiny a to jsme se se spoustou figurín i fotili. Jsem ale spokojená, je to určitě skvělý zážitekUsmívající se, takže pokud máte tu možnost, tak tam jděteSmějící se.
Tohle byla vlastně jediná placená prohlídka, kterou jsme v Lodnýně navštívili, ale o dalších místech už v dalších článcích.

Vaše

LadySilvi

Práce a veřejná doprava v Londýně

23. května 2016 v 20:41 | LadySilvi |  Londýn
VEŘEJNÁ DOPRAVA
Byla jsem fakt silně zmatená, protože to, že v Anglii jezdí "v protisměru" bylo víc než extrémně matoucí, takže hledat vlaky a metra podle toho a pak zastávky autobusuSmějící se... Každopádně, já jsem každé ráno cestovala jenom vlakem a autobusem vlastně takySmějící se. Po chvilce jsme se v tom naučili orientovat se, ale ze začátku to pro nás bylo fakt hard. Ani jednou jsme se neztratili nebo něco tomu podobného (potlesk prosím). Vždycky jsme našli cestu k domovuSmějící se. Fakt to nebylo téžkýNevinný.


PRÁCE
Pracovali jsme s Gregim v místě zvaném Rickmansworth (přesně tahle část vypadala jako vesnice) v charitativním obchodě (RSPCA Shop) Smějící se. Lepší místo jsme nemohli, podle mě, vychytat a lepší šéfovou taky neNevinný.
Hned první den, co jsme tam přišli, nás roztrhli. Mě si vzal Phill (starší černoch, kterému jsem nerozuměla ani slovoSmějící se-mluvil ohromně rychle) a Gregiho si vzala Gina (šéfová). Já jsem šla dozadu steamovat (=napařovat-žehlit / pořád používám slovo steamovat, protože mi to česky přes pusu prostě nejde), přebírat a taggovat( dávání etiketek, na které se napíše velikost a cena) oblečení. Gregi šel s Ginou rovnou do krámu a za kasu. Ze začátku - pár dní - jsem mu docela záviděla, že to má tak easy, ale ve finále jsem si tu mojí činnost docela oblíbila. Gregi u toho dělal ještě jiné věci (já teda taky, ale ne tak, protože jsem steamovalaSmějící se).
(Tuhle fotku a spoustu dalších můžete vidět na mém instagramu)

Abych nezapoměla, tak v tomhle obchodě se prodává snad úplně všechno - CD, DVD, knihy, oblečení, elektronická zařízení, klobouky, bižuterie apod. Zkrátka všechnoSmějící se.
Kolektiv byl naprosto úžasný, takže si bylo s kým povídatSmějící se.
Gina je strašně funny a zároveň z ní jde i hrůza (svým způsobem), ale prostě nejúžasnější šéfovou jsme chytli. První týden v pátek nám hned koupila pizzu a pak na konci - poslední den - nám dala obálku a v ní "dopis" a v něm 20liber, nechtěli jsme si to vzít, protože to je strašně blbý a neměla nám nic dávat a tak, ale museli jsmeUsmívající se.

Abych taky přidala nějaké moje trapasy, tak kromě steamování, taggování a přebírání oblečení jsem taky párkrát zkusila být za kasou a řeknu vám, to bylo fakt strašnýSmějící se. Teorii jsem znala (Namačkat, kolik ta věc stojí - zmáčknout tlačítko, pod které ta věc spadá - zmáčknout "sub total" - napsat, kolik mi ten člověk dal - zmáčknout "cash"), ale vždycky jsem zapomínala napsat tam, kolik peněz mi ten člověk dal a ona mi ta kasa vždycky začala pípat, takže v tu chvíli jsem nevěděla co mám dělat a volala jsem Gregiho, protože to uměl ovládatSmějící se.

Nebo každou chvíli se ze steamovací místnosti (tak jsem tomu řikala jáSmějící se) ozývalo slovo ku°va (omlouvám se za ten výraz), protože každou chvíli jsem se spálila o steamovač a nebo jsem se bodla do prstu tou zbraní na taggováníSmějící se a potom, ke konci těch dvou týdnů nějak, Gina začala používat slovo ku°va (když jsme se s ní bavili), takže ve mě docela hrklo, že ví, co to znamenáSmějící se.

Dělalo mi problém ze začátku třeba normální běžný časování, třeba was/wereSmějící se. To jsem tam střílela jak jsem chtěla a pak jsem si vždycky uvědomila, že jsem to měla říct obráceně, ale důležitý bylo, že jsme si se všemi rozuměliSmějící se. Ruce a nohy jsem ani nějak, při vysvětlování nebo domlování se, nepoužívala, protože jsem slovíčka víceméně mělaSmějící se. Začátek byl teda strašnej, to nebudu kecat...fakt jsem jim moc neruzuměla a říkala jsem si, že jsme se v tý škole naučili úplný kulový. Po chvíli jsem zjistila, že vůbec nepoužívají takový složitý věty a časování, jaký se učíme ve škole. Používají naprosto jednoduchý časy nebo alespoň takový, který se mi zdály být jednoduchýSmějící se.

V Rickmansworthu jsme měli i nádhernej park s rybníky. Byl fakt naprosto úžasnejNevinný. Spousta míst pro rybáře, krásná cesta okolo rybníků, fakt super. Gracija (kolegyně - původem z Polska - pro mě nejvíc úžasný člověk v práci, protože mi nejvíc pomohla apod.) nám o něm řekla teda až ten druhej týden, ale to nevadí. Byli jsme tam asi 4xSmějící se, fakt nádherný a klidný místo.

Takže práci a místo, kde jsme pracovali bych taky zhodnotila jenom a jenom kladněSmějící se. Uričtě jsem zapoměla na milion věcí, ale to vyplave na povrch asi pozdějiSmějící se

Vaše

LadySilvi

Rodina a ubytování v Londýně

22. května 2016 v 22:32 | LadySilvi |  Londýn
O půlnoci jsme přiletěli zpátky do Čech a tak mám konečně už čas pořádně vám o všem napsatSmějící se.


Bydleli jsme v hezké části Londýna, která se jmenuje Pinner. Bylo to (podle mě) něco jako malé město (potvrdil se fakt, že Lodnýn -jako takový- je fakt jenom centrum a ten zbytek vypadá jako malá městečka nebo vesnice). Hezké místo s nádhernými a obrovskými parky Smějící se.
Bydleli jsme asi 15minut pěšky od vlakového nádraží (stejně jsme se docela často vozili autobusem, protože zastávku jsme měli skoro úplně u baráku), takže v pohoděSmějící se. Domeček byl fakt obrovsky malinkej, bylo to úplně něco jiného, než to, na co jsme zvyklí v ČR. Maličký pokojíček, maličká koupelna...všechno takové malinké. "Náhradními rodiči" byli dva mladí lidé (chtěli jsme mít někoho - jak to říct - "černějšího?!"Smějící se, ale měli jsme normální angličany), se kterými jsme se bavili fakt jenom o tom, kdy bude večeře, jestli večeři chceme nebo ne (když se vrátíme domů pozdě) a o takových věcech. Dali nám ale spoustu příkladů, kam si můžeme zajít na pivo nebo jakými autobusy jezdit apod. Byli milí, tiší a hodní.
Přesně v takovéhle sestavě jsme bydleli. Kačka, já, Richard a SusanUsmívající se. Tuhle fotku jsme fotili včera (to je dost divný říkat, že jsme byli v Anglii VČERAMlčící) před odjezdem k ADC (-don't worry- k tomu se postupně dopracujeme v dalších článcíchSmějící se). Mohli jsme chodit domů, kdy jsme chtěli, ale vždycky jsme jim museli říct, že se zpozdíme nebo tak něco, ale to je prostě samozřejmostí.
V rodině jsme měli snídani a večeři. Snídaně - cereálie s mlékem nebo toustový chléb s máslem, nutelou (ta nám za chvíli došlaSmějící se) nebo marmeládou. Večeře - to bylo pořád dokola torteliny, pizza a sem tam něco jiného (asi tak 3-4x jsme měli něco jinéhoSmějící se). Oni zkrátka tak nějak nevařili nebo, jako jo, vařili, ale žádný extrémní zázraky (a z 98% nám veřeři připravoval Richard). Ke každé večeři jsme měli zeleninu a vodu. Jelikož nemám ráda pálivé, tak jsem asi 3tí jídlo takřka celé vrátila, protože to fakt extrémně pálilo (Kačka to snědla a pak seděla asi 10minut na posteli a vypadala, jako když každou chvílí začne flusat oheňSmějící se) a tu zeleninu vždycky přelévali nějakou kyselo-divnou omáčkou a na to jsem si za boha nemohla první týden vůbec zvyknout, protože to chutnalo tak...já nevim jak..prostě to bylo něco novéhoSmějící se.
Jinak jsem spokojená s tím, co jsme měliSmějící se.
Hned na začátku nám řekli taková ta pravidla nebo takový ty věci, které prostě máme dodržovat a mezi tím vším (moc toho nebylo a to, co tam bylo, bylo samozřejmostí) bylo i to, že nesmíme chodit do koupelny v časovém rozmezí 6:15 - 7:15 hod., takže to pro nás byl docela šok, protože jsme se prostě museli připravovat do práce. Nicméně, pak jsme to vyřešili v pohoděSmějící se. Já vstávala vždycky okolo šestý, abych si šla do koupelny omýt obličej a pak, abych se mohla v klidu v pokoji namalovat zatímco Kačka spala a měla budíka na sedmou. Prostě vždycky jsme to nějak vykoumaliSmějící se.
Nemůžu si odpustit zmínku o našich postelíchSmějící se. Obě -já i Kačka- máme postel lůžko a půl -doma- a teď jsme měli normální postel, ale pozorSmějící se...Ty matrace? To byla tak centimentrová vrstva nějaký látky a pak pružiny, takže jsme si vždycky lehli do postele a ještě půl hodiny jsme se klepali jako želéSmějící se, hrozný zkrátka.
Určitě jste někdo slyšel (nebo zažil), že lidé v UK jsou strašní bordeláři -já jsem o tom taky slyšela- a je to fakt pravda. Tahle rodina si najímá uklízečku, aby uklidila celý barák, ale poslední dny už to bylo fakt strašný. Vůbec to nebylo hezký, omluvitelný nebo tak něco.
Ale jak říkám, mě se u nich docela líbilo, takže tohle není nějak pomlouvání nebo tak, jen vám zkrátka říkám, jak jsem to viděla jáSmějící se.

Myslím si, že jsem vám o rodině a ubytování celkově řekla asi všechnoSmějící se.

Určitě i dál sledujte můj instagram, protože tam ještě pořád chci přidávat fotky z Anglie.

Vaše

LadySilvi

Památky Londýna

16. května 2016 v 20:38 | LadySilvi |  Londýn
Vím, že jsem vám říkala, že se budu tak nějak ozývat, ale jelikož není moc času a my toho chceme stihnout co nejvíce a také ještě trošku odpočívat a užívat si, tak prostě nějak nestíhám psát články. A do toho vlastně chodíme normálně do práce.
Až přiletíme domů, tak vám to dám všechno dohromady a rozkouskuju pěkně článek po článku, protože mám spoustu fotek a zážitků a do jednoho článku bych se nevešlaSmějící se.

Jestli sledujete můj instagram, tak tam pravidelně každý den přidávám fotky a můžete tam vidět pár míst, která jsme navštíviliSmějící se.

Abych vás trošku nahlodala, kde třeba jsme byli, tak je to např.: Buckingham Palace, Big Ben, Trafalgar Square, Oford Street, Hide Park apod. Je toho vážně spoustaSmějící se.

Vaše

LadySilvi


1. den - LONDÝN

8. května 2016 v 18:20 | LadySilvi |  Londýn
Dneska to byl strašně náročnej den a už je skoro u konce.

Vstávala jsem v jednu hodinu ráno, protože jsem prostě nemohla dospat Smějící se. Před čtvrt na čtyři už pro nás (mě a jednoho kluka, který také nastupoval v mé vesnici) byl taxík a jeli jsme na letiště. Na Letišti jsme se sešli se zbytkem lidí, kteří také letěli a šli jsme se odbavit a všechno okoloSmějící se. Přes hodinu a půl jsme čekali než nás pustí do letadla a pak už to šlo rychle.

Let byl v pohodě, chvilkami byly trošku turbulence, ale nic hroznéhoSmějící se. Let trval přes hodinu a půl, ale i přes to jsme přiletěli o 20 minut dřív, než bylo v plánu.

Pak jsme asi půl hodiny čekali, než pro nás přijede ten někdo z ADC, kdo nás doveze k ADC a tam si nás vyzvednou náhradní rodiny. Hned jako první, na co jsme si nemohli zvyknout a stále nemůžeme je to, že jezdí po druhé straně a mají volant také na druhé straněSmějící se. To je pro nás ještě takový nepochopitelnýSmějící se. A o našem řidiči nemluvim, Pohy ho pojmenoval Spíťa, my jsme si to vysvětlili tak, že on opravdu vypadal jak po nějaké kalbě a řídil taky docela jako frajerSmějící se.

Přijeli jsme tedy k ADC a tam už si většinu lidí rodiny rozebrali (většina rodin měla dost libový autaSmějící se) a my s Kačkou jsme zůstali mezi posledními, pro koho si má rodina přijet.

Přijela si pro nás sympatická paní/slečna (nevimSmějící se) a odvezla nás k ní domů. Má fakt malej domeček se strašně malými místnostni a asi bydlí sama. My jsme si toho s ní moc nenapovídali, protože ona byla po párty a my jsme šli v podstatě hned do města se podívat a ještě jsme nevečeřeli, takže si pokecáme asi až pakSmějící se. Víme jenom, že je to učitelkaSmějící se.

Po nějaké té aklimatizaci jsme se šli s Kačkou podívat do města. Koukli jsme se, kde bude pracovat (do mojí práce jsme nemohli, protože ta je dost daleko), prošli jsme si obchoďáky a dali si konečně kafeSmějící se. V jednom obchoďáku jsme si koupili každá i tuhle mňamku,

kterou jsme si vzali (společně s kafem) do úžasného parku a tam jsme to do sebe ládovaliSmějící se. Já už jsem to teda snědla, protože je to fakt strašně dobrýSmějící se. Takže kafe a Aero jsou první věci, které jsme si koupili v LondýněSmějící se. Pak jsme šli ještě do lepšího parku, kde jsme to zakempili fakt na dlouho, protože jsme byli (a jsme) strašně unavený a teď už jsme jenom doma a odpočíváme. Zítra nás čeká docela náročný den, takže jsme se na něj připravovali, ale stejněSmějící se

Sledujte můj instagram, kam budu stále přidávat fotkySmějící se

Vaše

LadySilvi

Poslední balení

6. května 2016 v 20:07 | LadySilvi |  Londýn
Dneska píšu poslední článek z domovaSmějící se.

Už mám skoro všechno sbalené v kufru, poslední věci dodám zítra nebo spíš v neděli ve dvě v noci tak asiSmějící se.

Řeknu vám, že už se fakt těším až budu sedět v letadle, protože budu vědět, že už nás nic nečeká nebo, že všechno bude prostě v pohodě a žádné informace, které nás zmatou ohledně cesty nebo čehokoliv jiného už neuslyšímSmějící se.

Informace, které se podávají u nás na škole jsou naprosto k ničemu. Nebo ony by byly dobré, kdyby nám je nepodávalo víc učitelek, ale jenom jedna. Nebo spíš by byly dobré, kdyby nám je nepodávala jedna naše učitelka, ale ty zbývající klidněKřičící. Prostě ještě jsme v tom dneska měli takový zmatek do doby, než nás informatikářka, která všechno ohledně nás řeší, uklidnila a řekla jak to je a budeSmějící se.

Až nandám poslední věci do kufru a zavřu ho, tak se budu nazývat králem vesmíru, protože to bude nadlidskej výkon. Snažila jsem se ho zavřít teď a měla jsem to tip ťop a plus ještě třeba kosmetika, to bude ještě zajímavéSmějící se.

Jinak tedy určitě sledujte během těch 14ti následujících dní můj instagram, kam určitě budu přidávat fotky a na blogu se také budou objevovat nové články, protože jak už jsem říkala, tak si s sebou beru notebook Smějící se.

Už se fakt těším a jsem zvědavá, jak to všechno bude probíhat a jak to tam chodí, protože do Anglie jedu poprvéPřekvapenýSmějící se.

Mám přivézt asi pro tisíc lidí dárky a už si snad ani nepamatuju, komu všemu mám co přivézt, takže jetli to právě čtete a říkali jste mi o tom něco, tak mi radši ještě napište Smějící se.

Mám v plánu spoustu věcí, které se týkají blogu a pobyt v Londýně, ale uvidím, jak to všechno vyjdeSmějící se

Vaše

LadySilviMaturity

4. května 2016 v 19:43 | LadySilvi |  All
Ani čtvrťákům na naší škole se nezdál didaktický test a řeknu Vám, je to docela srandaSmějící se.

Letošní didakťák z češtiny jsem ještě neviděla, ale docela se na něj těšímSmějící se. Poslední dobou, každej rok něco studenti najdou, co prostě nevědí a najde se takových studentů spousta a začne z toho být velký boooomSmějící se.

Loni to byl Jidáš a letos? Pokud se vám to nějakým způsobem vyhnulo a nemáte ponětí a čem tady teď mluvím, tak letošní slova jsou: EZOP a EPIZEUXIS Smějící se. Přesně tahle dvě slova dala maturantům zabratSmějící se.

Vznikla spousta vtipů a videí na tohle téma a nejvíc mě zaujalo tohle video, který je prostě nepřekonatelnýSmějící se. Už ho vidím asi po čtvrtý a neustále se tomu směju a připadá mi to vipnější než, když jsem to viděla poprvý, což se moc často nestáváSmějící se.

Slyšela jsem, že i témata na slohovku stála za nic, takže ti, co předpokládali, že čeština bude lehká, tak byli celí takoví vystrašeníSmějící se. Dneska jsem se akorát bavila s jednou čtvťačkou a ta mi tohle všechno jenom potvrdilaSmějící se.

Já jenom doufám, že se taky nesetkáme s ničim takovým, jako byl Jidáš a nebo budeme připravený třeba na Ezopa a EpizeuxisSmějící seSmějící se.

Ale zase někdo řikal, že ho to vůbec nepřekvapilo, protože to bylo v těch maturitních otázkách, jak dostávají na přípravu, ale víc lidí to překvapiloSmějící se.

Každopádně to video je fakt legendární, takže se na to fakt koukněteSmějící se.

Jinak mám další nabouchanej den za sebou a teď už jenom zbývá přežít čtvrtek a pátek a pak už praxeSmějící se.
! K-O-N-E-Č-N-Ě !
Samozřejmě jsem s balením se nijak nepohnula, protože prostě nemám, co dávat do kufruPřekvapenýSmějící se.

Vaše

LadySilvi