Březen 2016

Slepota

31. března 2016 v 22:12 | LadySilvi |  Téma týdne
Myslím si, že "slepotu" můžeme přirovnat k čemukoliv.

Můžeme být zaslepeni: bohatsvím, chtíčem, pýchou nebo třeba láskou - jistě většina z nás moc dobře zná ty tzv. růžové brýle, které nám při všem vadí (až teda po době, kdy si trošku uvědomíme, že je máme)...
Můžeme "slepě" pomáhat - rozdávat se pro všechny, všem dávat ze sebe 100%, jenže pak si pěkně můžeme namlít kokos...
Můžeme "slepě" milovat - vzášet se v oblacích, být až po uši zamilovaní a zahledění, jenže stejně z těch oblak spadneme jednou na zem...
apod.

Všechny "slepoty", které se netýkají našich očí (o slepotě jako takové se tady nechci teď bavit), ale něčeho, co se týká nás, a víme o tom moc dobře, nás zraní. Ublíží nám. Co si budeme povídat, je to tak pokaždý. Dřív nebo později. Ale nemusí ublížit jenom nám, může ublížit i našim blízkým a to taky dost.

Víte, co je na tom nejhorší? Nejhorší na tom je fakt, že my vlastně slepí být chceme! Naprosto vědomě se do toho pouštíme, i když většinou víme jak to dopadne. My se chceme vznášet v oblacích láskou, i když víme, že spadneme. My chceme všem pomáhat (nebo aspoň někteří), i když ví, že až nám bude nejhůř, tak tu nikdo nebude (je jasné, že nechceme, aby se tohle stalo, ale říká se tomu taky zákon schválnosti a nebo je na to taky dobré pořekadlo "Pro dobrotu, na žebrotu" a to platí - nebo, alespoň u mě určitě). A takhle bych mohla pokračovat do nekonečna.

Zkrátka, my jako lidé, jsme slepí. Ať na to koukám z té a nebo z té strany.

Už od malinka nás učí, jak být slepí a tak to tak máme. Už od malinka do nás cpou, že si máme vzájemně pomáhat. Když vidíme někoho, kdo má nějaké problémy, tak mu máme pomoci, ale nebudeme si tady kecat...Myslím, že všichni jsme nechali někoho, ať se v tom vykoupe sám a nepomohli jsme mu. Byť to byla jenom třeba nějaká babička, která nesla těžký nákup nebo jsme postaršího člověka nepustili si sednout v autobuse...Napadá mě spousta případů, kdy se projevuje, že jsme fakt slepí.

Ono, musela bych tady být ještě hodně dlouho, než bych vyjmenovala, co všechno je špatně, protože bych jmenovala skoro všechno!

Závěrem vám akorát můžu říct jednu větu, kterou tady melu pořád a to, že JSME SLEPÍ, PROTOŽE SAMI CHCEME. Dá se s tím něco dělat, ale to se nám zase až tak moc nechce.

PS.: Jak jste si mohli všimnout, tak jsem se poslední dobou dala do recenzováníSmějící se, takže tohle je po delší době nějakej normální článekSmějící se. To recenzování je strašně fajn, ale všechno má i svoje mínusy.

PSS.: Vím, že jsem měla vydat článek včera, ale vymlouvat se nemá cenuSmějící se. Regulerně jsem na to naprosto úplně zapomělaKřičící. Je pravda, že jsem toho na dnešek měla dostMlčící.

PSSS.: Kdo podlehl jako já? Smějící se

PSSSS.: Zítra jdeme s holkama na takovou "dámskou jízdu" (docela zastaralej pojem nebo takovej, co používají možná babičky nebo mamky...já vimSmějící se), tak jsem zvědavá, jaký to budeSmějící se. Joo, je fakt, že jsem ještě nikdy na takovýhle dámský akci nebyla, vždycky se to nějak vymklo, nebo..no prostě jsem ještě nikdy takhle nikdy jenom s holkama nebyla. Těším se, protože Teri říkala, že půjde taky (jenom, abych to ujasnila, tak Teri s námi ještě nikdy nikde nebyla..jakože na nějakém místě, kde se prostě pije a takSmějící se), takže jsme s Kačkou nadšenýSmějící se. Konečně, skoro po 3 letech, jsme někam vytáhli Teri..wohoouSmějící se.

Vaše

LadySilvi

Velikonoce

28. března 2016 v 20:06 | LadySilvi |  All
Jak asi všichni víte, tak letos chodily s pomlázkou ženský.

Neříkám vám to proto, ale spíš jsem se chtěla pochlubit, že letos chodila poprvé i moje ségra (3 roky) Smějící se

Brácha vyšel hned ráno pro koledu. My s mamkou a ségrou jsme vycházeli až pozdějc, protože vypakovat a vypravit ségru je prostě na dlouho a ještě, když stávkujeSmějící se. Vy, co máte malé sourozence mě 100% pochopíteSmějící se.

Jako první jsme šli k sousedům a Domča celou dobu mluvila o tom, že chce kinder vajíčko, tak jsme jí s mamkou řikali, že spíš bude dostávat normální vajíčka. Malovaný. No, nicméně...Šli jsme teda k těm sousedům a hned na první šťouch Domča dostala to svoje vysněné kinder vajíčkoSmějící se. To bylo tak hezký, vidět ji radost v očíchSmějící se

Obcházeli jsme spoustu domů, hlavně teda známé a ani jednou Domča neřekla tu básničkuSmějící se. Všechno za ni musela odříkat mamkaSmějící se. Domča si jenom nosila košíček a ukazovala na baráky, kde chce zazvonitSmějící se. Diktátor.
Když už jsme se vraceli cestou domů, tak jsme narazili na jeden barák, kde Domča poprvé a naposledy vzala do ruky pomlázku a řekla tu básničku. Fakt to řekla poprvý, celou dobu si hýčkala jenom tek košíček se sladkostmi a vajíčky, ale teď se teda překonalaSmějící se.

Od té doby už chtěla jít domů, takže jsme se vrátili Smějící se.

Jelikož jsme v téhle vesnici poprvé zažili rok, kdy chodí hodovat ženský, tak jsme docela koukali, kolik jich fakt chodili a kolik jsme jich potkávali. A vůbec...letos chodilo docela dost lidíSmějící se.

Myslim, že letos se pomlázka určitě vydařila a byla jsem ráda, že už chodila i DomčaSmějící se.

A zítra zase do školyyKřičící. Vůbec, ale vůbec se mi tam nechce. Ty prázdniny byly tak pěknýSmějící se.

Doufám, že jste si je užili tak, jako já.


Vaše

LadySilvi

Narozeninové překvapení

26. března 2016 v 19:35 | LadySilvi |  All
Tohle nemůže být připsáno nikomu jinýmu, než těm mým klukům.

Včera přijeli na návštěvu Ondra s Dominikem a fakt mě překvapiliNevinný.

Dostala jsem od nich tenhle krásnej řetízek se srdíčkem a pět rudých růžíNevinný


Nemá cenu o tom asi víc řikat, nebo tady psát nějaké srdceryvné sloháče, protože tohle je všechno prostě takový "to moje"Smějící se a ani nevím, co bych měla řikat, protože..já nevimSmějící se.
Nebudu řikat, že jsem se nechtěla pochlubit, protože bych kecala, ale prostě jsem se s vámi o to chtěla podělit, protože mám radostSmějící se.
Myslim si, že já můžu s klidem říct, že mám skvělý kamarády, všechnySmějící se.

Je pravda, že, s Odrou a Dominikem, se vidíme strašně málokdy, protože si vždycky vyberou den, kdy já nemůžuSmějící se, ale člověk si postupem času nějak "zvykne". Štve mě to, protože bych s nimi chtěla být víc, ale moc to nevychází a to se známe už 11 let. Každopádně, mám fakt strašnou radostNevinný.

Je taky pravda, že každou chvíli, když jdu do pokoje nebo mi tam padne oko, na ty růže, tak si k nim jdu čichnout, protože mám prostě radostSmějící se.Vaše

LadySilvi

Aliance part 1 - recenze - film

25. března 2016 v 13:30 | LadySilvi |  Recenze
Konečně jsem viděla zfilmovanou první část Aliance a takhle zklamaná jsem z něčeho ještě nebyla (50 Shades of.. se do toho moc nepočítají, to bylo taky hrozně zfilmovaný, ale to je věc jiná).

Řeknu vám, že v 98% filmu jsem nevěděla o co jde. Takže jsem na to koukala a řikala jsem si, kde to sakra vzali?!

Pokusim se to vzít chronologicky a ne tak naštvaně...

Ve filmu není žádná (a když, tak absolutně miniaturní) zmínka o tom, jak vznikla Aliance (to jsou lidi, kteří stojí proti Evelyn), kdo v ní je a co mají v plánu. Prostě ani popel o tom.

Knížka: Když utíkalo pár lidí z Aliance (Tris, Čtyřka, Tori..apod.), tak byla noc. Dopravili se k hradbám z větší části vlakem a pak chvíli šli pěšky. Tori zabili ještě před tím, než stihli na hradby vylézt a protože byla tma, tak nevěděli, která bije.
Film: Utíkali ve dne (chápete to?! Jak mohli utíkat ve dne, tak naivní by nebyli aby nevěděli, že po nich půjdou tím spíš). Ke zdi se dostali nějakým autem, jako největší frajeři. Vylezli na hradby a až tam Tori Evelyny stoupenci zastřelili.

Knížka: Pár chvil utíkají a najednou se prostě ocitnou někde, kde je zaskočí Amar a řekne, že jsou ve bezpečí a v pohodě. Čtyřka je strašně překvapený, jak to, že žije, že si myslel, že ho zabili apod. Tris dostane fotografii, na který je její matka atd...
Film: Utíkají pěkně dlouhou dobu, než narazí na nějako starou budovu, kde se schovají. Strašně prší. Pak, když (asi) dalšího dne vylezou z toho baráku, aby šli dál, tak tam přijede několik aut lidí, kteří je chtěji zabít a pak až se před nimi otevře nějaká pomyslná brána, která je vtáhne do města, kde je Úřad. Přijde k nim Amar a řekne, že jsou v bezpečí. Čtyřka se jenom na sebe s Tris usmějou a dál to nerozebíraj (dobře, je to akčnější, ale zbytečně moc. A kde je fotka?! Kde je ten vagon, který tam stojí už zatraceně dlouhou dobu?). Prapodivnym způsobem se dostanou do Úřadu ještě prapodivnějšíma vznášedlama (to nemá cenu víc rozebírat, protože jsem to prostě nepobrala).

Knížka: Začnou si zvykat na prostředí, všichni z Aliance jsou v jedné místnosti a pomalu je se vším seznamují. Objeví se tam už i Nita. Po nějaké době se seznámí s Davidem. Všechno jim vysvětlují, dozvídají se, že je Chicago jenom experiment...
Film: Když přijedou k úřadu, musí projít nějakou očistou (nebo nevim, jak to nazvat) při níž jim dají i nějaký tetování s kodem, osprchujou je a dají jim nový oblečení. Bydlí všichni se všema v nějakých drátěných kojích nebo, co to je. Hed se seznámí s Davidem a Nita se tam ukáže na chvíli, aby Tobiase naučila střílet nebo prostě, aby se naučil s novou technologií.

Knížka: Tris se dostane do rukou tablet, ve kterém jsou složky její matky.
Film: Tris od Davida dostane nějaká udělátka, která, když si dá na spánek, tak vidí to, co viděla její matka, když byla malá.

Knížka: Matthew si pozve Tris i Čtyřku k sobě, kvůli genům a tam se zjistí, že Tris je divergentní a Čtyřka, že je porušený,
Film: Tobias na žádný takovýhle testy nešel.

Knížka: Nebyla tam ani zmínka o tom, že by Evelyn dala Marcusovi, nadechnout se toho pamětového séra. V knížce to bylo naprosto, ale naprosto jinak.
Film: Evelyn dala přístroj s paměťovým sérem Marcusovi a Marcus si pak skutečně nic nepamatoval (kravina všech kravin)

Knížka: Nita začne zatahovat Tobiase do svého plánu, díky kterému se rozhádá s Tris.
Film: Spousta lidí, včetně Tobiase, Nity a Christiny jedou někam kamsi, kde berou malé děti a vymazávají jim paměť (zajímalo by mě, kde tohle vzali). Čtyřce se to nelíbí a, když přijedou, tak se snaží něco říct Tris, která mu nevěří nebo se tváří tak, že prostě musí být s Davidem, protože znal její matku.

Knížka: Tady už to pokračuje každý naprosto jinak než ve filmu.
Film: Nějakej šašek, kterej si myslí bůhví co, nakrágluje do letadla Matthewa, Čtyřku a spoustu dalších a něco jim řekne, že letí prostě někam (nepamatuju si jméno toho šaška ani místo, kam údajně letí). Matthew řekne Čtyřce, že neletí tam, kam jim řekl ten šašek a tak Čtyřka všechny přepere, pomlátí a zabije. Letadlo spadne na zem. Přežije samozřejmě jenom Čtyřka a Matthew. Matthew dá Čtyřce svůj čip, kterej ho dostane zpátky do experimentálního města (Matthew se vrátí do Úřadu a řekne o tom Tris..). Čtyřka jde za matkou, aby přestala dělat to, co dělá, ale nějak, ještě před tím, než se k ní dostane, ho zmlátí a dostane se do vězení. Tohle už ale vidí Tris s Calebem, protože jsou v nějaký mini místnosti, kde mohou sledovat, co se děje v experimentu a tak se Tris sebere, vezme Caleba a Christinu a letí tam. David mezi tím zase něco přikázal Peterovi, ten je v experimentu taky a ukazuje Evelyn, jak použít ten plyn, aby všichni všechno zapoměli. Tris s Christinou vysvobodí Čtyřku a rychle utíkají k Evelyn. Ta mezi tím už plyn začala vypouštět. Peter se na to s radostí dívá. Když se Evelyn snaží něco udělat (myslim, že to bylo otevření dveří Čtyřce, Tris a Christině), tak ji Peter postřelí. Nakonec po nějakém přemlouvání, dostane Peter rozum (ono je to taky kvůli tomu, že ten sytě červený plyn uniká i do místnosti, kde je on s Evelyn) a pustí je dovnitř. Caleb je v nějakém tom vznášedle a snaží se pomoct Tris, aby mohla vypnout ten plyn. David ale odstřihne jejich komunikaci a tím se to značně zkomplikuje. Tris pak vleze do nějaké podzemní chodby a tam se ji promítne David a začne ji řikat, že vidí všechno a takovýhle kraviny. Tris se nakonec podaří ten plyn vypnout.
Končí to tak, že jsou v tom experimentálním městě (prostě doma)..zatím docela v pohodě.

O Nitě pak už nebyla žádná zmínka..Ve zfilmované podobě není snad vůbec, ale vůbec nic stejně, jako v knížce. Byla jsem z toho zklamaná, protože jsem tomu ani prostě nerozuměla. Je to jako, kdybych četla libovou knížku a pak jsem viděla na tu knížku fakt nepovedenou parodii. Přesně tak, jak je to ve filmu to v knížce vůbec není. Vůbec bych se nedivila, kdyby ve filmu nechali Tris žít, nebo kdyby ji nechali nějakým naprosto jinym způsobem zemřít. Protože fakt není nic podle toho.

Matthew vypadá jako úchylák. V knížce je právě takovej úplně jinej. Nebo ty vznášedla? Co to je?! Kde v tom filmu je zmínka o Uriahovi nebo o Nitině plánu? Nikde, Uriah se tam objeví až ke konci a Nita tam má asi tak 10 minut. Z Davida se vyklube hajz hned takhle v první části? No, to jsou mi novinky teda. A Caleb vycházi s Tris docela v pohodě? To jako vážně?

Řekla bych, že ten film je hovadina. Jediný, co na tom bylo ucházejícího byl Čtyřka ve spršeNevinný, ale to je tak to jediný.


Tady schválně máte recenzi na tu Alianci v knižní podobě (jsou to spoilery, takže bacha na to)Když jsem to právě holkám převypravovala (tu knížku), tak kolikrát vůbec nevěděli, která bije a já nechápala, jak to nemůžou vědět. No, teď se už vůbec nedivim, protože v tom filmu 98% věcí není nebo jsou tak zmotaný dohromady, že to vypadá, jako naprosto zbytečná informace. Fakt mě to strašně zklamalo, čekala jsem od toho víc. Už chápu, proč i řikali, že tenhle film už je slabej, že je o ničem. Knížka byla fakt hrozně dobrá, ale tohle?

Vaše

LadySilvi

100% plnoletá

23. března 2016 v 19:07 | LadySilvi |  All
Včera, 22.3. 2016, mi oficiálně odzvonilo 18 letSmějící se

Je to docela neskutečný, protože si jako "dospělá" nepřipadám a taky nejsem, teda...jenom věkem možná tak, ale pocitově určitě neSmějící se.

Doma si přejeme vždycky den dopředu, protože mamka zastává ten názor, že chce přát prostě jako první. Je podle ní blbý (a to dává logiku), že oslavenec celej jeho narozeninovej den (když je v práci nebo, jako jsem byla já, ve škole) a pak až jako poslední, rodina. Takže prostě...U nás se přeje den dopředu.

V pondělí (den před narozeninami) jsem přijela v půl pátý domů (byla jsem strašně unavená a na nějaký akce hrr nebo tak, jsem fakt neměla náladu) a mamka na mě hned ve dveřích ať si hodim věci do pokoje a rychle přijdu do kuchyně (máme propojenou kuchyň, jídelnu a obývák), tak jsem to udělala, protože jsem neměla šajna o co jde (jako vždyckySmějící se). Řikali jsme, že nic řešit nebudeme, tak mi to nebylo nijak divný. Přišla jsem do kuchyně..Tam 18 balonků (nevěděla jsem, že jich je 18, to mi pak až řekla mamka, takže..fakt jsem je nepočítalaSmějící se), které ségra na mě začala házet, všude takový ty papírový konfety a takový to..No to je jedno, nevim, jak se tomu nadává a prskavky.... Naši mi popřáli. Dali mi kytku apod. k tomu jsem dostala ještě dort (ten jsem před nakrojením nestihla vyfotit) a autoškolu, respektive to, že mi zaplatí autoškolu (tu budu dělat o prázdninách), takhle jsem to myslelaSmějící se + ještě jednu věc, ke který se postupně dopracuju. Byla jsem rádaSmějící se.

Přišla jsem do školy a Kačka s Teri mi dali k narozeninám poukaz na normální masáž a na čokoládovou masáž. Nikdy jsem ještě na masáži, jako takové (natož na čokoládové) nebyla, takže jsem byla taky strašně ráda. Měli skvělej nápad a děkuju jim ještě jednouLíbající.

Pak je tady jedna taková věc, kterou jsem vám tak trochu zatajilaSmějící se. To, jak se v menu odpočítavaly dny do mých narozenin nebylo jenom kvůli tomuSmějící se. Určitě jsem vám říkala o mých snech. Mezi nimi bylo i TETOVÁNÍ. Tak přesně tenhle sen si už můžu odškrtnoutSmějící se. Jo, je to tak... MÁM TETOVÁNÍ Nevinný. Nechala jsem si ho udělat v den svých narozenin, je to pro mě takový symbolickýSmějící se a jsem za to strašně rádaSmějící se. To tetování jsem si chtěla zaplatit sama, ale nakonec jsem ho dostala od mamky k narozeninám. Tak nějak plánuju udělat o tom samostatný článek, v budoucnu. Jako o významu, o tom, co mám a takSmějící se

Takže takhle bych asi zhodnotila moje 18. narozeninySmějící se


Já jsem tak ráda, že zítra už nejdem do školySmějící se. Ty prázdniny byly fakt už zapotřebíSmějící se. Plánuju shlédnout nějaké filmy. Rozkoukala jsem začátek Hunger games: Síla vzdoru 1. část, ale nějak mě to nechytlo, protože jsem na to koukala hned po Divergenci, takže mi to přišlo takový nudnější a slabší. Ale to bylo jenom tim podle měSmějící se. Takže, jestli máte nějaké nápady, tak sem s nimaSmějící se

Vaše

LadySilvi
Čtyřka - Divergentní povídky - Recenze

21. března 2016 v 19:00 | LadySilvi |  Recenze
Dneska jsem dočetla tuhle knížku a jsem z ní tak nějak nadšená i zklamaná. Nebo spíš nevím, co si o tom mám mysletSmějící se.

Všechno začně v simulační místnosti, ve které je Tobias s Tori. Tobias patří do frakce Odevzdaných a je to v podstatě stejné, jako v Divergenci u Tris. Je to ta zkouška, která má pomoct při rozhodování, do jaké z frakcí se mají mladí lidé zařadit (Jak jsou tam ta zrcadla, pes apod.). Tobias Tori neřekne, že byl celou zkoušku při vědomí, ale Tori ví, že něco není až tak v pořádku.
Když přijde Tobias domů, čeká tam na něj otec. Jeho otec je velmi vysoce postavený člověk ve vedení Odevzdaných (myslim, že je to vůdce..ale nejsem si 100% jistáSmějící se), takže má velký vliv, i přes to je ale velký sadista a svého syna neustále bije.
Přikáže tedy Tobiasovi, ať se posadí a čeká od něj nějaké výsledky a něco, co by mu naznačilo, že je něco víc (podle mě). Tobias mu nic neřekne. Otec ho pošle do pokoje s tím, že mu má přijít návštěva, tak ať se tam neukazuje. Jako první zahlédne Tobias Andrewa Priora. Jo, přesně tak. Je to otec Tris a Caleba (to jsem docela čučela, že se tam objevil zrovna někdo z Trisiiny rodiny. Sice už v jednom z dílu ze série Divergence bylo řečeno, že se oba vídali - Tris s Tobiasem - ale nevěděli o sobě).
Otec Tobiase se totiž s celou jejich rodinou zná (Trisiin otec je taky ve vedení Odevzdaných). Tris a Caleb jsou o dva roky mladší než je Tobias.........
Ještě ten večer Tobiase otec zbije.
V den obřadu volby si Tobias uvědomuje, že musí od něj pryč. Jeho matka mu zemřela (v Rezistenci se samozřejmě dovídáme, že stále žije, že to bylo jenom fingovaný, ale teď je prostě mrtvá...). Celou dobu v hale přemýšlí, kam může jít. Vyřadí všechny frakce a jeho poslední volbou, kterou zpečetí krví se stala frakce Neohrožených. Jeho otec je značně vyveden z míry. Všichni spekulují proč syn vůdce přestoupil do jiné frakce a ještě ke všemu k takovýmhle "rebelům". Začne se spekulovat, že Marcus (otec Tobiase) ho bije, ale to Marcus popírá, takže to jsou v podstatě fakt jenom spekulace. Ale my pravdu víme.

Jak je zvykem Neohrožených, tak hned po Obřadu volby vybíhají jako první z haly a utíkají, aby stihli vlak. Když překoná všechny překážky, které mu prorazí cestu do základny Neohrožených (úplně to samé musela podstoupit i Tris), tak jako první ho čeká poznání své krajiny strachu. Jelikož skočil k Neohroženým, jako poslední, tak jako poslední jde i podstoupit tohle. Na tohle dohlíží Amar (když poznávala svou krajinu strachu Tris, dohlížel Tobias). Ostatní před ním mají spoustu strachů. Tobias má ale jenom čtyři.

Ze začátku ho nikdo moc nemusí, protože patří ke Škrobům (tak se říká Odevzdaným..s tímhle pojmem se dost často můžete setkat třeba v Divergenci a v Rezistenci), ale pak si najde kamaráda Zeka a kamarádku Shaunu.
Prochází těžkým a drsným výcvikem.
Postupně šplhá na vyšší a vyšší pozice, až se dostane na nejvyšší. Za všechno může to, že má jenom čtyři strachy. Nikdo nemá takhle málo stachů. Nevím, jestli jsem je zmiňovala, ale
1. Strach z výšek
2. Strach ze stísněných prostor
3. Strach z toho, že musí zabít nevinného člověka. Někdy příkazy vedení prostě nejsou dobrý a on nedokáže zabít nevinného člověka (dívku), anižby se na ní díval. Musí se dívat jinam nebo mít zavřené oči.
4. Strach z otce. Poslední strach je ten největší a protože jeho otec ho od malinka bil, i jeho matku, tak z něj má největší strach.

Amar mu díky nim dá přesdívku Čtyřka, která se s ním táhne až do Aliance (ona ho Tris dává teda v průběhu celé série do kupy a dělá z něj zpátky člověka, ale Čtyřka mu zůstává).

Se svým jménem se nechtěl chlubit už od začátku. Chtěl mít všechno nové a právě i jméno. Nepotřeboval, aby někdo věděl, že je jeho otec Marcus Eaton. Když jeli tím vlakem, kdy měli poprvé skočit do základny Neohrožených, tak s ním ve vagonu, kromě Tori, jel i Amar, který se stal jeho učitelem a právě on mu takhle začal říkat.
Jenomže o tom, jak se jmenuje a kdo je jeho otcem, ví jeho největší konkurent Eric (kterýho potom v Rezistenci zabije naštěstí). Tobias Erica samozřejmě porazil v souboji, což znamenalo, že je lepší. Jenže Eric si ho umí držet tam, kde chce, protože jeho tajemství zná a ví, že nechce, aby ho někdo věděl.
Tobias teda vycouvá z výcviku na vůdce. Vůdcem je zvolen Eric, jak jinak.

Celé to končí tím, že pomáhá ze sítě prvnímu nováčkovi - prvnímu skokanovi. Tris. Nebo-li člověku, který ze Čtyřky dokáže zpátky udělat Tobiase.


Nevím, jestli jsem od toho čekala víc, ale ten začátek byl fakt divnej. Myslela jsem si, že to bude probíhat trošku jinak než u Tris, ale tam je všechno naprosto stejné. Volba, vlak, skok do základny Neohrožených, posměch apod. Jinak si myslím, že to byla fajn knížkaSmějící se.

Docela mi to i pomohlo k tomu, pochopit Tobiase.

Jenže, tahle knížka měla vyjít dřív než série Divergence, to by pak všechno hned bylo jasnější a srozumitelnější. Ale, čert to vem. Tady šlo o to, abysme Tobiase víc pochopili a viděli jeho stranu pohledu a to, co si prožil on. Takže, knížka se mi líbila. Jenom mi dělalo problém trochu, představit si toho drsného, sexy, tvrdého apod..Čtyřku, jako malého kluka, který je týraný svým otcem.

Pokud jste nečetli recenze na tuto sérii, tak odkaz na ně máte zde:


Musím říct, že s odstupem času chápu, proč se Tris v Alianci rozhodla udělat to, co udělala a proč to takhle dopadlo. Trvalo mi, než jsem si k tomu našla cestu a došla jsem k "uvědomění", ale myslim si, že už to chápu.
Viděla jsem rozhovor s Veronicou Roth (autorkou série) a tam se ji ptali, proč nenechala Čtyřku, aby takhle dopadl a ona odpověděla, že není blázen. Přece se nenechá ukamenovat od dívek/žen. Což teda docela chápuSmějící se. To by nebylo moc příjemný, a ještě k tomu, když je to zfilmovaný a většina z nás ví, jak Tobias vypadá...To by nebylo dobrý. Jenže zase..No, má to svoje + i - Smějící se

Našla jsem jeden skvělý interview, kde je Tris (Shailene Woodley), Čtyřka (Theo James) a Peter (Miles Teller) a to video je strašně "funny", protože tam mají zajímavý otázky a odpovědi na ně jsou ještě lepšíSmějící se


Vaše

LadySilvi

Chytlo mě to na tolik...

19. března 2016 v 18:29 | LadySilvi |  All
Série Divergence mě chytla na tolik, že nad tím pořád přemýšlím a říkám si, co mi tam nesedíSmějící se.

Je pravda, že v Alianci se stal Tobias strašně velkým romantikem a citlivým člověkem. To je přesně to, co bych od něj nečekala. Od něj bych čekala právě jenom tu "sexy kamennou" tvář, odvahu, sílu a ne tohle. To mě na tom asi nejvíc zarazilo, když to beru zpětně. A taky to, jak to celé skončilo, ale všechno jsem vám to vylíčila v předchozích článcích, takže teď už nemá cenu to nějak sáhodlouze rozebíratSmějící se To samozřejmě nemění nic na tom, že se mi celá série líbila, to zůstává pořád stejnýSmějící se.

No, ale abych se vrátila zpátky, tak ta série mě chytla na tolik, že teď jsem začala číst
Čtyřka: Divergentní povídky.

Tohle napsala/rozepsala Veronica Roth ještě před tím, než vydala Divergenci. Prý začala psát nejdřív příběh z pohledu Tobiase, ale skončila strašně brzy, protože už nebylo o čem psát. Po několika letech začala psát příběh o slečně, která vyrostla ve stejné frakci, jako Tobias. Je to tak, mluvím teď o Tris. Tobias se odtamtud ale nevytratil. Představila ho v Divergenci, jako Čtyřku.

Tahle knížka by měla být o tom, co bylo před tím, než se z Tobiase stala Čtyřka.

Jsem na to docela zvědaváSmějící se.

Vaše

LadySilvi

Aliance - recenze part 2- SPOILER - kniha

17. března 2016 v 14:06 | LadySilvi |  Recenze

POZOR!! Pokud jste tento díl nečetli nebo jste viděli jen první zfilmovanou část a nechcete vědět, jak to bude dál...Prosím odejděte z tohoto článku.

2. část článku


Aliance - recenze part 1- SPOILER - kniha

17. března 2016 v 13:56 | LadySilvi |  Recenze

POZOR!! Pokud jste tento díl nečetli nebo jste viděli jen první zfilmovanou část a nechcete vědět, jak to bude dál...Prosím odejděte z tohoto článku.

1. část článku


Tolik vůní?

16. března 2016 v 18:52 | LadySilvi |  Haul (etc.)
Ono to teda není tak moje známá, jako mamky, ale až včera jsem pocítila, jaké to je mít někoho v drogeriiSmějící se.

Co mi výhoda přinesla? VůněSmějící se a hodně jichSmějící se. Mamka už nějako dobu zkuhrala, že nemá žádnou voňavku už a chodila na můj parfém, což jsem jí pořád zakazovala, protože se k ní prostě vůbec nehodil a tohle jí 100% vytrhlo trn z patySmějící se.
Jelikož jsou to všechno v podstatě testery, tak to nemá víčka, ale čert to vemSmějící se.
Mamka přinesla domů dvě takový středně velký igelitky a v jedné byly pánské voňavky a ve druhé dámské. Tak jsme si ty dámské s mamkou rozděliliSmějící se. Na fotce vidíte to, co jsem si vybrala jáSmějící se. Měla jsem ale vyfotit ty igelitky nejdřívSmějící se. Moc vám toho o těch vůních neřeknu, protože jsem je ještě všechny od včerejška nevyzkoušelaSmějící se

1) Naomi Campbell - Cat deluxe - With kiss
Složení vůně:
Hlava: bergamot, jablko, lesní plody, červený rybíz
Srdce: jasmín, pivoňka, růže
Základ: ambra, vanilka, fazole tonka
Je to roztomilá květinová kombinaceSmějící se

2) Naomi Campbell - Cat deluxe - At night
Složení vůně:
Hlava: Černý rybíz, sladká broskev, exotické ovoce
Srdce: Svěží květy, brambořík, pivoňka
Základ: Maliny, květ bavlníku, vzácná dřeva, smyslná ambra

3) La rive - For Amore
Složení vůně:
Hlava: Zelená mandarinka, růžový pepř, černý rybíz, bobkový list, pomeranč
Srdce: Kosatec, magnólie, pivoňka, konvalinka
Základ: ambra, pižmo, vanilka, santalové dřevo, cedrové dřevo

4) La rive
Složení vůně:

Hlava: Cassis


Srdce: Rrůže, frézie

Základ: Vanilka, pačuli, dřevo, ambroxan
Tahle vůně je strašně výrazná a aromatická, což mě docela štveSmějící se

5) Avril Lavigne
K týhle vůni toho radši psát moc nebudu, protože si nejsem tak úplně jistá, která to je Smějící se. Strašně mi připomíná moje patnáctiny, kdy jsem vůni Avril dostala a byla jsem z ní úplně hotová, strašně mi vonělaSmějící seTohle je teda trošk jiná, ale voní mi tak nějak stejněSmějící se

6) Playboy generation for her
Složní vůně:
Hlava: Třešeň, růžový pepř, mandarinka
Srdce: Malina, jasmín, fialka
Základ: Cedr, pižmo, santalové dřevo
Na takovýhle voňavkách jsem taky ujížděla, jako mladšíSmějící se Mojí nejoblíbenější byla VIP, ale vyzkoušela jsem je asi všechny, až teda na tuhle vůniSmějící se

Všechny vůně voní samozřejmě hezky, ale já jsem zamilovaná do mojí 007 a teď jí neplánuju vyměnitSmějící seNevinný

Vaše

LadySilvi