Začátek svařákového období

1. prosince 2015 v 20:10 | LadySilvi |  All
...aneb ZPÁTKY NA ZÁKLADKU.

Každým rokem (od začátku střední) otevírám takový můj osobní začátek svařákového období na základce, kterou jsem navštěvovala.

Dneska měl brácha na základce adventní trhy (brácha chodí na tu samou základku, co já), kde se prodává všechno, co žáci, od prvních až do devátých tříd, vyrobí-nakoupí-seženou.

Dneska jsme se tam jeli podívat s mamkou a ségrou a já jsem začala být nesvá, protože všude hromada malých dětí (ne, že bych je neměla ráda, ale takový hromady děcek a jejich rodičů a babiček a dědečků...nic moc) a do toho mojí bývalí učitelé. Moc se mi tam teda nechtělo, protože, když jsem si vzpomněla na rozhovory s učiteli alá:

"Tak co Silvi, co ve škole?"...."No, nic moc"...."Tak hlavně, aby jsi udělala maturitu"
nebo
"Co matika Silvo?"..."Ani se neptejte paní učitelko. Ta mi dělá problém už od druháku"..."Ono to jde někdy pomalu, viď!"..."Řekla bych, že to jde čím dál tím pomalejš!" (tenhle rozhovor jsem vedla dneska s mojí bývalou matikářkou)

...tak se mi tam nechtělo ještě o dost víc. Nakonec to bylo tak nějak v pohodě, až na ty klasický kecy učitelů. A to jsem si schválně vzala čepici, že mě v ní nikdo nepozná...byl to pěknej omyl. Byla jsem jak magnet na učitele. Asi je to taky tím, že jsme si docela podobní s bráchou (teda...všichni to říkají) a na tu samou základku chodil i táta, taže táta nasadil laťku...já jsem jí zvýšila a brácha mi tam teď kazí reputaciSmějící se. S mamkou se ségrou jsme si to teda všechno prošli, něco jsme nakoupili, donesli do auta a přišel čas na svařááákSmějící se.


Šla jsem si ho koupit k mému bývalému zeměpisáři a jednomu tělocvikáři...zkrátka k učitelům, kteří sídlili (a řekla bych, že do teď sídlí) v zakouřeném kabinetě v tělocvičně. Oba dva byli vysmátí a pak jsem přišla na řadu já a zeměpisář si zas dělal šoufky, že mi ho nedáSmějící se. Na klasiku prostě. Byl to vlastně taky jedinej učitel, kterej neměl debilní otázky ohledně školy, protože byl zabranej do svařáku a očima hypnotizoval rum, kterej stál na stoleSmějící se. Mamka si ho se mnou nemohla dát, páč řídila, ale podotkla, že příští rok ho třeba nebudu už pít já, ale ona....Jo, i mě čeká řidičákSmějící se. Tím by se zahejbalo samozřejmě s mým začátkem svařákového obdobíKřičící.

Nakonec byl asi dvouminutovej ohňostroj, při kterém ségra začala bláznit, protože se bála. Chudák byla úplně vystreslá a myslela si, že jdou čerti a pořád říkala, že je hodná a, že se bojí. Ani přes vysvětlování, že jsou nahoře krásný světýlka, se nedala přemluvit a tak jsme šli pomalu k autu (mezi tím...ohňostroj skončil).

Vlastně, ségra ještě nezažila čerty. Poprvé jí to čeká teď v sobotu, tak jsem zvědavá na její reakciSmějící se.

Vždycky, když slyším slovo svařák, tak nemůžu dostat z hlavy tuhle písničkuSmějící se. Mám jí rádaSmějící seSmějící se


Vaše

LadySilvi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama