Štědrý den

23. prosince 2015 v 13:09 | LadySilvi |  All
Jak u nás probíhá Štědrý den?

Ráno vstaneme, v kllidu posnídáme a koukneme na nějakou pohádku.

Až tohle všechno pomine, tak se někdo ujme dělání bramborového salátu (většinou Jirka a dělá vždycky jakoby 3. Jeden bez majolky-pro mě, ségru a mamku, jeden s majolkou-pro něj, a jednou jenom brambory-brácha se ze salátu jednou pozvracel, takže ho poslední dva roky vůbec nejíSmějící se) a někdo jde vařit oběd. Nedodržujeme žádné nejezení masa nebo tak něco, takže si prostě něco uvaříme. Jednou jsme to s bráchou testovali-hecli jsme se, ale Zlatý prase jsme stejně neviděli, takže pak jsme celou ruhle tradici přehodnotili. Ale to jsme byli malíSmějící se. Teď maso stejně moc nejím, takže je tenhle den docela fajn, nikdo mi ho "nenutí"Smějící se, kdežto brácha (s prominutím) žere, jako kdyby byl týden bez jídla - bráchové prostěSmějící se. Mamka z pravidla jí Kubu a my si musíme ukuchtit něco jiného, protože houby my neradiSmějící se.

Po obědě dáme ségru spát, zatímco my ještě něco douklidíme a pak si taky sedneme/lehneme spolu a něco děláme. Třeba hrajeme hry, přemýšlíme, co odpoledne (i když je to vždycky daný) nebo koukáme na pohádky.

Odpoledne se chodíme z pravidla projít, třeba do lesaSmějící se.

Po procházce se jdeme pomalu koupat a strojit, a Jirka zatím smaží kapra. Až to dosmaží, tak se jde taky připravovat, aby jsme byli všichni krásní a voňavíSmějící se. Já si oblíkám vždycky šatySmějící se a nechávám si rozpuštěné vlasy sepnuté jenom sponkou nebo skřipečkem. Bráchovi taky nageluju vlasy, mamce nalíčím oči, ségře pomůžu do šatiček a Jirkovi vyberu košili. Potom, co se ustrojím, jdu nachystat stůl. Hezky připravím talíře, příbory, všechno jídlo nandám na stůl. Šupiny dám pod talíř a ozdobím skleničky, do kterých pak naliju šapmaňský nebo aperitivSmějící se. Samozřejmě podle věku, takže brácha a ségra mají něco jinýhoSmějící se.

Pak se společně navečeříme s tím, že se všechno protahuje a natahuje, aby to bylo víc napínavějšíSmějící se. Uklidí se nádobí a mamka s bráchou a ségrou jdou ven, prskat prskavky. To je taková tradice už od maličkaSmějící se

My s Jirkou nanosíme dárky pod stromeček a přijdeme za nimi ven...Teda, my s Jirkou uklízíme a Ježíšek nosí dárky.

Potom společně jdeme ke stromečku a těšíme se z dárkůSmějící se.

Celý večer si pak povídáme a koukáme na pohádky, popřípadě zkoušíme nové věciSmějící se...

Letos poprvé budeme zalepovat i klembu krepákem, aby ségra měla větší napětí a víc se těšila..Aby zkrátka hned neviděla dárky a mohla si protrhnout ten papír a vlítnout k dárkům úplně natěšenáSmějící se. Ještě úplně nevíme v jakým mezičase, ale víme, že to zalepíme...uhm, ZALEPIMSmějící se.

Takže takhle nějak, vzato vzdušnou čarou, probíhá náš Štědrý denSmějící se.

Stromeček zdobíme klasicky večer 23...Tyjo..vlastně dneska užSmějící se

25. pak jezdíme k prarodičům. Dopoledne k mamky straně a odpoledne na Jirkovu stranu a to jsou o sebe cca 150km. Jo, je to fajn. Celej den na cestách, přijdete domů a jste rádi, že už pak nikam nejedeteSmějící se.

Jak je to u vás? Dodržujete nějaké tradice?

ŠŤASTNÉ A VESELÉ!

Vaše

LadySilvi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 terik terik | 23. prosince 2015 v 13:57 | Reagovat

Šťastné a veselé :-) a hodně dárků :-P

2 ladysilvi ladysilvi | E-mail | Web | 23. prosince 2015 v 15:14 | Reagovat

[1]: I tobě :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama