LET IS SNOW-recenze

29. prosince 2015 v 19:58 | LadySilvi |  Recenze
!!!VAROVÁNÍ!!! - POKUD NEMÁTE RÁDI ČTENÍ DLOUHÝCH TEXTŮ, TAK TO ANI ROZKLIKÁVEJTE!! Jistě víte, že já, když se rozepíšu, tak píšu skoro romány a tohle je jeden z nich. Takže, JESTLI NEMÁTE DOSTATEK ČASU a fakt vás nebaví číst dlouhý texty, TAK SE NA TO FAKT VYKAŠLETE!! Smějící se


Dneska bych vám chtěla napsat o knížce SNĚŽÍ SNĚŽÍ, tři sváteční romance. Je to naprosto úžasná knížka, která se (podle mě) nedá číst v létě, ale právě takhle o svátcích v ziměSmějící se.

Knihu napsali: Maureen Johnsonová (1. romace), John Green (2. romance) a Lauren Maracleová (3. romance)

Myslela jsem si, že to budou tři odlišné (povídky) romace, ale nejsou! Samozřejmě, dalo by se z každé jedné romance udělat samostaná, která nijak nesouvisí na druhé, ale to by to muselo být rozdělené do třech knih. Sama jsem byla překvapená, jak to na sebe navazuje a dokonce, jakmile jsem začala číst druhou romanci, tak hned nebylo znát, že by to na sebe mělo nějak navazovat, ale pak tomu všechno nasvědčovaloSmějící se. Tenhle článek bude asi dlouhej Smějící se

1.romance - ZASNĚŽENÝ EXPRES
Je o Jubilee, které na Vánoce zavřou do basy rodiče, kteří byli nakupovat jeden domek do jejich sbírky Santovy vesničky Flobie. Jubilee chodí s Noahem, který společně se svou rodinou(každoročně) pořádá smorgasbord (velká sešlost s kupou jídla) a i přes rok na ní moc nemá čas, protož je velmi vlivný, hezký, aktivní a velmi časově vytížený. Večer za Jubilee přijdee rodinný právník (vlastně je to jejich soused) a sdělí jí, že má rodiče v base a ona pojede vlakem za babičkou a dědou na Floridu, aby tam strávila svátky. Jubilee nakonec přistoupí na to, co má udělat,i když by raději byla s Noahem. Nasedne do vlaku a jede. Blíží se k nim největší sněhová bouře za 50. let. Jubilee se jde občerstvit do bufetu ve vlaku a potká tam Jeba, povídají si a najednou k nim do vlaku nastoupí (na jedné zastávce) 14 roztleskávaček. Jubilee nemá ráda roztleskávačky. Jeb si potřebuje zavolat své přítelkyni a tak mu Jubilee půjčí svůj mobil. Po chvíli se ozvala najednou obrovská rána a vlak zastavil. Roztleskávačky ječely a nikdo nevěděl, co se děje. Po chvíli přišel průvodčí a sdělil jim, že vlak naboural do obrovské sněhové závěje a, že se dneska už rozhodně nikam nepojede. Ještě před tím si Jubilee povídala s Jebem, který vypadal trošku jako indián, ale byl hrozně sympatický. Jubilee se pokoušela volat Noahovi, aby mu řekla, co se stalo, ale buď na ní neměl čas a nebo nevzal telefon.
Jubilee se po chvíli rozhnodne jít se podívat do nedalekého Wafle house, kde se ještě svítili. Byli vlakem nedaleko Gracetownu. Po chvíli, co tam Jubilee sedí tam přiběhnou i roztleskávačky a Jeb. Najednou se ve Wafle house objevil Stuart, po chvilce povídání si a sledování roztleskávaček Stuart trošku přemluvil Jubilee, aby s ním šla domů, že je to nedaleko a tak se v té obrovské sněhové vánici vydali na cestu ke Stuartovi domů. Šli zkratkou. Skoro nakonec celé té cesty se pod Jubilee a Stuartem propadl led a oba skončili v potůčku. Sotva se vyškrábali nahoru hned utíkali domů. Tam s omrzlinami vletěli pod horké sprchy (každý do jiné). Jubilee se seznámila se Stuartovou mamkou Debie a další den ráno i se Stuartovou malou sestrou. Debie zjistila, že Jubileeiny rodiče patří mezi Pětku z Flobie a je celá unešená, protože taky Santovu vesničku tak trošku taky sbírá.
Nakonec Jubilee zjistí, co bylo se Stuartovou holkou a ona sama se rozejde (na popud Stuarta) s Noahem, protože se jí vůbec nevěnoval. Začnou se líbat se Stuartem a po chvíli, když Stuart odběhne pomáhat jedné staré paní ven, tak Jubilee zdrhne zadním vchodem. Chodí dlouho, ale pořád dokola. Po chvíli jí Stuart doběhne a přemlouvá jí, aby nechodila a pak zavolá Noah. Jubilee to nevezme a místo toho mobil zahodí do velké sněhové hromady a prohlásí "ztratila jsem mobil". Políbí Stuarta a jdou spolu ke Stuartovi domů.

2. romance - VÁNOČNÍ ZÁZRAK
Je o třech kamarádech. Je o Tobinovi, Vévodovi (čistě vzato je Vévoda holka, jmenuje se Angie..Vévoda se jí říká proto, že v nonstopu Vévoda a Védovkyně ji jednou obsluha řekla Vévodo a tak nějak jí to už zůstalo..Přeci jenom holka, která má nejlepší přátele dva kluky není tak úplně holka jako třeba roztleskávačky) a JP (korejec..myslim). Když večer před Štědrým dnem koukali spolu u Tobina doma na bonovky, tak Tobinovi zavolala máma, že s tátou uvízli někde v jiném městě a nestihnou to do Vánoc zpátky domů. Za chvíli zavolal jednomu z nich Keun (obsluha ve Wafle house), že jsou tam rozleskávačky a ať vezmou Twister, pohnou prdelí a stihnou to dřív než dvojčata Timmy a Tommy (suroví idioti) a dřív než vysokoškoláci. Sebrali se, vzali auto Tobinových rodičů a vyrazili do Wafle house. Vzhledem k tomu, že silnice nebyly prohnrnuté a autu se moc nechtělo jet nakonec dojeli kousek od Wafle house a tam nabourali do obrovské sněhové závěje. Po chvíli zjistili, že autu chybí jedno kolo, takže bylo vymlováno. Viděli, že se dvojčata už blíží a tak utíkali, co jim nohy stačili, aby se jim vyhli. Dvojčata nakonec taky bourala a tak trojice kamarádů utíkala dál. Když doběhli do bezpečna od dvojčat, tak jim volal Keun a ptal se na ten Twister. Vévoda, Tobin a JP zjistili, že Twister mají v kufru auta a, že ho nevzali s sebou. Museli se tedy vrátit zpátky oklikou, aby nepotkali dvojčata. Keun jim řekl, že pustí do Wafle house jen toho, kdo bude mít Twister. Po delší době s Twisterem zase utíkali k Wafle house (Angee-Vévoda z toho nebyla zrovna dvakrát odvařená, protože roztleskávačky nesnáší, ale dělala to kvůli jejím oblíbeným bramboráčkům, které dělají jenom ve Wafle house), málem je dvojčata předběhla, ale JP, který Twister nesl to stihl před nimi (předcházela tomu spousta událostí, ale to si musíte přečíst).
Když byli všichni tři ve Wafle house, Vévoda si sedla a dala si své bramboráčky. Přišel k ní Billy Talos (s ním měla jít na ples, ale kvůli tomu, že si jí Tobin pořád dobíral za to, že s ním jde se jí tam vůbec nechtělo) a ona si s ním povídala. Tobin se snažil navázat konverzaci s jednou z rostleskávaček, ale marně. Vévoda pak vyběhla ven z Wafle house a sedla si na obrubník. Po chvíli za ní přišel Tobin. Povídali si proč a co, a pak najednou zjistili, že k sobě vlastně něco opravdu cítí (JP se na to už dřív Tobina ptal) a začali se líbat. Přiběhl ven JP a nestačil se divit....

3. romance - ARCHANDĚL PRASÁTEK
Je o třech kamarádkách Addie, Dorrie, Tegan a o Jebovi. Addie se rozešla s Jebem, protože se na jednom večírku líbala s Charliem a měla pocit, že Jeba podvedla a tak se s ním prostě rozešla. Po nějaké době mu psala mail, že se můžou sejít ve Starbucks v Grecetownu a, že se omlouvá apod. Jeb nepřišel. Čekala na něj strašně dlouho a pak, když už čekání vzdala zašla si do kadeřnictví a nechala se ostříhat a nabarvit na růžovo. Potřebovala změnu. Přišli k ní na návštěvu Tegan a Dorrie a všechno jim to vysvětlila. Tegan miluje prasátka, když byla malá, tak chtěla svoje vlastní prasátko (celý pokoj je taková velká prasečinaSmějící se) a tak jí Dorrie s Addie a s Teganinými rodiči zařídili koupi miniprasátka (vejde se i do hrnečku).
Addie byla z roschodu s Jebem tak zdrcená a holky jí řekli, že přád mluví jen o sobě a nic jiného jí nezajímá...Addie řekla, že to miniprase vyzvedne ráno. Uvolní se z práce (pracuje ve Starbucks) a vyzvedne ho. Addie se stalo na směně takových věcí, že se na prase dostala až skoro v době oběda a ve finále zjistila, že tam to prase není, že ho koupil někdo jiný. Po všelijakých sháňkách a všem okolo nakonec prasátko získala zpátky, vrátila se do práce i s prasátkem a po chvíli přišli Tegan s Dorrii a vyzvedli, aby si vyzvedli čuníka.
Ještě před tím ale přišel do Starbucks Tobin s Angie, kteří byli tak milí a ještě se při každém vzájemném dotyku červenali a pak přišel i Stuart s Jubilee. Stuart byl poměrně populární, protože chodil se školní roztleskávačkou, která ho podvedla (Stuart ji při tom načapal) a pak mu dala kopačky. Stuart, Tobin, Angee, Adiie, Dorrie, Tegan, Jeb a JP byli z jedné školy, takže se tak nějak všichni navzájem znali. Všechno to nasvědčovalo happy endu, ale jenom Adiie byla nešťastná, protože ona neměla svého Jeba.
Jak přišli do Starbucks holky Dorrie a Tegan, tak řekli Addie, že je venku Jeb. Vzápětí přišel Jeb do Starbucks...Addie se rozsvítili oči a byla v cukuletu štěstím bez sebe.
Nakonec všechno dopadlo dobřeSmějící se

Takže, abych to shrnula...Všechno tohle se odehrávalo v podstatě souběžně a během dvou dnů. V malém městečku Gracetown.
Stuart to dal dohromady s Jubilee - Stuartovi dala kopačky holka, kterou miloval a Jubilee dala kopačky klukovi, kterého taky milovala, ale nebylo by dobrý, kdyby zůstali spolu.
Dva nejlepší přátelé Tobin a Angie to taky dali dohromady - Aneb důkaz toho, že spolu kluk s holkou prostě nemůže být jenom kamarád. Vždycky tam něco je a objeví se to dřív nebo později.
A nakonec i Addie a Jeb se vrátili k sobě - Jeb se nestavil ve Starbucks ne proto, že by chtěl, ale nedostal se tam včas a, když volal Addie z Jubileeinýho mobilu, tak mu to nevzala (tenkrát ve vlaku). Pak Addie volala na to číslo zpátky, ale vzaly to malé holky, kterým bylo tak osm a řekli, že ten mobil našli, protože ho tam hodila nějaká holka, která se pak cicmala s nějakým klukem...To byli Stuart a Jubilee. Addie se dovolala na Jubileein mobil, který zahodila do sněhové závěje. To ještě ale Addie nevěděla, že ti dva, co se cicmali, byli Stuart s Jubilee. Nakonec se všichni sešli ve Starbucks (úplně náhodou), kde Addie pracovala a přišel tam i Jeb. Všechno dopadlo úžasně. V tu dobu tam už rostleskávačky nebyly.

Prostě a jednoduše si to musíte přečíst, protože je to hezká knížka, ačkoli teď se to zdá nepochopitelný a zamotaný, ale není to takový, jak to vypadáSmějící se.... Je to lepší.

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nelepšími plány - a když k tomu připočtete čtrnáct roztleskávačeek, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla!
Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...

Vaše

LadySilvi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama