Co je pro mě součástí Vánoc

15. prosince 2015 v 19:36 | LadySilvi |  All
Jednoznačně...

Cukroví...Každý rok pečeme cukroví a perníčky a vánočku. Bez toho by to nebyly vánoce, i když mi už cukroví přestalo docela chutnatSmějící se.

Jmelí...Bez toho se taky naše Vánoce neobejdou. Nevím proč, ale prostě od malička jsme měli doma na Vánoce jmelíSmějící se.

Bruslení...Už jsou dávno pryč takové ty časy, kdy zamrzly rybníky a my jsme mohli každý den chodit bruslit na rybník. To mi docela chybí, ale tak nějak jsem si zvykla na zimák, takže aspoň to.

Sníh...Už dávno jsou pryč časy, kdy napadla hromada sněhu a každý den jsme museli odhrnovat sníh, abychom vůbec mohli normálně chodit po chodnícíh. Stavěli jsme sněhuláky, koulovali jsme se, bobovali jsme, skákali jsme do sněhu, lízali jsme rampouchy apod.-to není jako ta břečka, co poslední roky je. Když jsem byla malá, tak jsme s tátou stavěli iglů a polévali jsme ho na noc vodou, aby pořádně drželo a ještě jsme si z toho iglů udělali i klouzačku. To byla paráda. Poslední roky mi ten sníh docela chybí. Přeci jenom jsem ráda, že jsem ještě zažila sníh o Vánocích a na Štědrý den.

Koledy...O koledách jsem už mluvila v minulém článkuSmějící se.

Světýlka...Já tomu prostě říkám svítíčka a i ty jsou pro mě nedílnou součástí Vánoc. Prostě bez svítíček se neobejdu. Úplně miluju, když jdu po tmě venkem a všude svítí svítíčka všech barev a problikávají a prostě...je to fajnSmějící se...

Kapr...Od malička máme při Štědrovečerní večeři obalovanýho kapra s bramborovým salátem a přijde mi strašně divný, když některé rodiny kapra nemají a mají místo toho třeba řízky. Já vím, že každý to má jinak, ale i kapr patří k Vánocům.

Šupiny...Vždycky pod talířem při Štědrovečerní večeři máme šupinu, kterou si pak dáváme do peněženky. Ono je to stejně tak nějak asi k ničemu, ale je to taková tradiceSmějící se.

Stromeček...Jsem ráda, že každý rok máme obrovskej a živej stromeček. Máma ráda zdobení stromečku, ale ještě se mi nepodařilo mu nasadit špičku-NIKDY. Prej, že to je práce chlapů a má to dělat vždycky chlap. Tůdle, stejně jí tam jednou dám!Smějící se

Dárky...Ty do toho snad už počítat ani nemůžu. Je to fajn, mít pod stromečkem dárky, ale už dávno to není to hlavní, co na Vánoce chciSmějící se.

Prskavky...Další věc z dětství. Vždycky, když jsme se navečeřeli, tak jsme šli s bráchou a mamkou ven a táta mezi tím nosil dárky pod stromeček (vždycky tvrdil, že myje nádobí přitom nebylo nikdy umytýSmějící se) a my, v tomhle mezičase, jsme si venku zapalovali prskavky. Pár let jsme vynechali a teď, když máme ještě malou ségru, tak to zase začneme opakovatSmějící se.
Pohádky...Bez nich se taky neobejduSmějící se

....
Apod.

Je toho ještě strašně moc, ale to by bylo strašně dlouhéSmějící se.

Vaše

LadySilvi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama