Prosinec 2015

Předsevzetí? K čemu.

31. prosince 2015 v 13:15 | LadySilvi |  Téma týdne
31.12.2015...poslední den v roce...

Jako každý rok, všichni v tento den plaší s přípravami na noc, aby bylo všeho dost. Aby bylo pití, aby bylo jídlo, aby byla zábava, aby bylo uklizeno, aby byla navařená polívka na 1.1., když se bude léčit kocovina.

Celý den lidé tráví přesně takhle a pak co? Přijde večer, lidé se nachystají. Jedí, pijí, zvracejí, baví se, spí, znova zvracejí..pár z nich odveze rychlá rovnou do nemocnice a pak přijde půlnoc.


Šáňa nachystané, petardy připravedé.
Zbývá posledních pár sekund, před půlnocí a lidé odpočítávají. Jakmile je půlnoc, lidé bouchnou šampaňský a začnou se střílet petardy. Pár z těch lidí, kteří jsou amatéři a libují si v petardách (mají pocit, že se na chvíli stanou borci a bůhví co ještě), taky odveze rychlá rovnou na pohotovost s popáleninami a otravou alkoholem. Lidé se líbají a přejí si ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK, mobily drnčí a všem všichni najednou volají a píší taková ta přáníčka a všichni se najednou milují...


V žáru noci si lidé stihnou dát i předsevzetí. Někdo si slíbí, že už nebude takový sobec...někdo zas, že si najde pořádněho partnera...někdo, že zhubne...někdo, že už nebude chlastat...někdo, že se stane výkonným ředitelem společnosti XY...a někdo si neslíbí nic. Někdo je alespoň v ten den, když ne po celý rok, realista a neslíbí si nic. Předsevzení si nedá, protože ví, že kdykoliv, v průbehu roku, si může taky slíbit cokoliv a nemusí to být zrovna na Silvestra. Joooo jasně, nebude to tak "magický", jak na Silvestra.

To je můj případ. Předsevzetí si už několik let nedávám. Vždyť je to vlastně o ničem. Člověk si může slíbit ledacos a pak to stejně nedodrží nebo tak. Jo, každej rok slibuju a říkám, že se budu víc učit apod., ale co si budem povídat, dělám to hlavně proto, že to chce slyšet mamka. Já si tohle říkám skoro každý víkend.."MUSÍM SE JÍT UČIT"..
Nevím, já to mám takhle a fakt na předsevzetí nějak nedám.

Nicméně, jednou si splním se a na Silvestra pojedu třeba do Londýna nebo do Paříže podívat se na ten jejich ohňostrojSmějící se. Mám toho tolik, že budu muset vyhrát v loterii nebo stát miliardářem z povolání, abych všechno mohla zrealizovatSmějící se.

Užijte si dnešek! Neuchlastejte se, nezapalte se a přežijte to ve zdraví.


Vaše

LadySilvi

Ask LadySilvi

31. prosince 2015 v 10:33 | LadySilvi |  All
Dneska je SILVESTR a mě se na ask.fm docela nakupily otázky, tak jsem se rozhodla vám některé z nich po dlouhé době zodpovědět.

Jak jste si všimli, tak na ně normálně neodpovídám, protože ask.fm jako takový nemám ráda. Jsem spíš proti němu, ale kvůli přehlcenému mailu to bylo potřeba. Nicméně, na mail mi píšete pořád a je to fakt strašně hezké. Jsem za vás ráda a mám z vás radostNevinný. Vy, co jste mi napsali jste si určitě všimli, že některé otázky a přání plním tak nějak průběžně. Poslední byl třeba článek "CO JSEM DOSTALA K VÁNOCŮM"Smějící se

1) Jsi skvělá!! Mám ráda tvoje články a jsem ráda, že je píšeš takhle často, protože alespoň vím, že jsi tu vždycky ty a tvůj blog, který mě tak nějak rozveselí, když mám takový blbý chvilky. Máš v sobě nějaké kouzlo, které se strašně rychle přenáší na ostatní. Působíš strašně fajnově a přesto si nemyslím, že bys byla tak vyrovnaná a úplně citově v pohodě, jak působíš...teď to neber zle, myslím to dobře :D . Máš skvělý vyjadřovací schopnosti. Jsi prostě skvělá!
Odpověď: Děkuju!! Jsi milá a jsem ráda, že tohle ti to takhle tak nějak "pomáhá". V pohodě-máš docela vlastně pravdu, ale, kdo je úplně vyrovnanej nebo v pohodě?!Smějící se....

2) Nepřemýšlíš o natáčení nějakých vlogů nebo videí na YT?
Odpověď: No, upřímně řečeno. Je pravda, že mi kolikrát tahle myšlenka přelítla přes hlavu a dokonce jsem to jednou málem i zrealizovala, ale naštěstí jsem to odpískala nebo mi do toho něco vlezlo (už nevím). Radši zůstanu jenom asi u psaní, protože videa..No, nevím. Možná někdySmějící se.

3) Teď vůbec nepíšeš o svých kamarádech. Jak to?
Odpověď: No, není o čem psát.

4) Věříš v Boha nebo jsi úplná ateistka?
Odpověď: Hmm..Já tak úplně nevím, jesti věřím v Boha nebo v tak něco. V něco věřím, ale ještě jsem nenašla úplně to něco, v co věřím. Možná jo..možná je to Bůh, jenom si to neuvědomuju (já vim, že když jsem pokřtěná, tak bych měla věřit v Boha, protože křest je vlastně přijmutí křesťanství a pochopení Boha, ale zatím to tak úplně nevidím). To je hrozně těžký popsat.

5) Jsi zadaná?
Odpověď: ŠŤASTNĚ SVOBODNÁSmějící se... Jen si namelte tlamy vy "zamilovaní", já se budu radši jenom dívat.

6) Byla jsi někdy tajně zamilovaná?
Odpověď: No jejeSmějící se! Kolikrát! Božínku, to byly stavySmějící se.

7) Proč bloguješ?
Odpověď: Baví mě to a tak nějak jsem si na to zvykla, takže je to prostě....fajnSmějící se

8) Poslouchaš metal?
Odpověď: Ani omylem. Pardon, ale na tomhle druhu hudby fakt nic moc nevidím.

9) Popiš svého vysněného kluka :D !
Odpověď: Zlato, takovej neexistujeSmějící se. Ne, kecám. Zrovna jsme se o tom bavili s kámoškou a právě jsme si říkali, že jsme hledali podle krásy apod., jenže postupem času jsme zjistili, že o tohle fakt vůbec nejde, takže prostě stačí, aby byl hodnej a rozuměli bychom si s ním. Stejně všichni hezcí kluci jsou...no...prostě nestojí to za nic a nakonec jsou všichni stejní.

10) Ahoj, je mi 14 let a chci si založit blog. Tvůj čtu skoro od začátku a fakt bych strašně chtěla svůj, ale nevím o čem mám psát. Jak jsi zjistila ty, o čem chceš psát?
Odpověď: Ahoj, já jsem to taky tak nějak úplně nevěděla a tak jsem si navolila, že budu psát denníček a, pak až se rozmyslím, tak to kdyžtak změním. No, nezměnila jsem to, protože nemám vyhraněný téma. Zkus to takhle a hlavně si sama nastav takový ty pravidla, který budeš doržovat. Třeba psaní článků...časem si zvykneš.

11) Jsi můj vzor! Tvůj blog je už jediný, který čtu, mám přihlášený odběr, takže mi nic neunikne a jsi opravdu skvělá! Hezky píšeš, baví mě to číst. Chtěla bych být jako ty!
Odpověď: No, nejsem si tak úplně jistá, že je dobrej nápad brát si mě za vzor, ale kecat ti d toho nebuduSmějící se. Jinak samozřejmě moc děkuju!!

12) Šťasný Nový rok, ať jsi stejně dobrá a ještě lepší a lepší a vydrží ti tenhle blog.
Odpověď: Děkuju, taky ŠŤASNÝ NOVÝ ROKNevinný

13) Jak jsi přišla na LadySilvi?
Odpověď: Já ani nevím...Lady asi proto, že jsem zrovna chvíli před tím, než jsem začala psát blog, se stala Avon Lady, tak asi pro to. A Silvi, protože je to moje jméno (Silvie).


14) Uvažuješ o nějaké soutěži (giveaway) nebo tak něčem, že bys udělala?
Odpověď: Ne, to se na můj blog moc nehodí a navíc, nemyslím si, že by můj blog četlo tak strašně lidí a zapojili by se do soutěže, ale nápad je to dobrý. Možná někdySmějící se.

15) Objednáváš si make upy přes net?
Odpověď: Ne. Tomu moc nevěřím a navíc, já jsem tak bílá, že se bojím,že na mě bude lecjaký make up moc tmavýSmějící se

16) Proč neodpovídáš na otázky?
Odpověď: Nemám to ráda. Radši na některé odpovím tady než na asku.

17) Kde bereš obrázky nebo, kde si je ráda prohlížíš?
Odpověď: Většinou WeHeartIt a nebo Instagram. Jinam nechodím

Tohle by bylo pro dnešní ask tak nějak všechno. Spousta otázek byla na jedno a to samé, tak jsem si vybrala jednu otázku a na ní jsem odpověděla.
Pokud byste chtěli, abych udělala něco nového na blogu nebo tak něco, tak mi určitě napište a něco vymslíme.

Vaše

LadySilvi

LET IS SNOW-recenze

29. prosince 2015 v 19:58 | LadySilvi |  Recenze
!!!VAROVÁNÍ!!! - POKUD NEMÁTE RÁDI ČTENÍ DLOUHÝCH TEXTŮ, TAK TO ANI ROZKLIKÁVEJTE!! Jistě víte, že já, když se rozepíšu, tak píšu skoro romány a tohle je jeden z nich. Takže, JESTLI NEMÁTE DOSTATEK ČASU a fakt vás nebaví číst dlouhý texty, TAK SE NA TO FAKT VYKAŠLETE!! Smějící se

Recenze na ochranu před teplem-Avon

27. prosince 2015 v 12:53 | LadySilvi |  Recenze
Slibovala jsem, že až vyzkouším tuhle teplnou ochranu na vlasy, od Avonu, tak vám dám vědět.


Upřímně...nečekala jsem od toho nějaký hory doly, protože se mi zatím nic neosvědčilo, ale...byla jsem sama příjemně překvapenáSmějící se.

Když chodím do školy nebo někam jedu, tak si prakticky skoro vždycky nějak tepelně upravuju vlasy. Většinou je žehlím, takže před každým žehlením jsem si tohle nastříkala na vlasy, chvilku jsem počkala, abych si neničila žehličku a vlasy "mokrem" a pak jsem si je normálně vyžehlila.

Musím říct, že jsem fakt spokojená. Fakt to pomáhá a navíc to hezky voní. Já jsem hroznej fetišista, takže mi voní ledacos (od benzínu, přes posekanou trávu až po aceton...Nevinný), ale tohle voní hezky příjemně a pak ta vůně na vlasech taky dlouho vydží. Ale zpátky...

Ty vlasy jsou fakt chráněné a neničí se!.

Takže vám to jenom doporučuju!.

Tohle je moje první ochrana před tepelný stylingem vlasů, která opravdu fungujeSmějící se.

PS.: Ty Vánoce ohromně rychle utekly...Člověk se na ně připravuje pomalu dva měsíce. Uběhnou tři dny a Vánoce jsou v čudu, jako by nic..A zase na novoMlčící.


Vaše

LadySilvi

Co jsem dostala k Vánocům-Haul

25. prosince 2015 v 15:00 | LadySilvi |  Haul (etc.)
Dostala jsem mraky dárků a tak se s vámi podělím o pár z nich.
Z těchle všech jsem měla asi úplně největší radostSmějící se

Asi začnu tím, jak máme nazdobený stromeček. Zdobila jsem ho s maminouSmějící se. Je pravda, že letos má takovej divnej patvar, ale jak říká můj děda "každej stromeček je hezkej, když ho dokážeš nazdobit a nezapomeň, že na každou větvičku patří alespoň jedna ozdoba". Máme takovej, pro spoustu lidí, divnej stromeček, protože na něm máme růže a motýlySmějící se, ale je to strašně hezký a letos, asi po třech letech (minimálně), máme zase na stromku čokoládový ozdobySmějící se (kvůli ségře)...


1) Ťapky...Mamka moc dobře věděla, že jsem na ně tenkrát koukala a váhla jsem, jestli si je mám koupit. Nakonec jsem si je nekoupila a našla jsem je pod stromečkem. Jsou fakt ohromně teplýSmějící se

2) Ponožky...Většina lidí nerada nachází pod stromečkem ponožky, ale mamina ví, že jsem zmrzlina a, že žádný takovýhle maxi-teplý ještě nemámSmějící se, takže jsem za ně rádaSmějící se. Aneb KONEC STUDENÝM KONČETINÁM (asi)Smějící se

3) Prostěradlo+povlečení...Mělo to být překvapení, ale balík jsem přebírala já, takže jsem se tak nějak dočula, co a pro koho to budeSmějící se. Každopádně jsem dostala červený prostěradlo a takový zajímavý povlečení na peřiny (vyfotím vám to, až to budu mít na posteli). Je to něco, co úplně nezapadá do mého pokoje. Mám ho hezky jemně udělanej (bíla a lehce fialová) a mamka přijde s takovouhle divočinouSmějící se. No uvidíme. Jestli někdo nevíte, kde kupovat povlečení nebo prostěradla, tak jedině u Matějovskýho! Má to fakt kvalitní a hlavně víte, že to bude v pohoděSmějící se.

4) Knížky...Konečně je mám v rukách a u sebeSmějící se. Už jsem říkala, že Johna Greena fakt zbožňuju a, že jsem si k Vánocům objednala tyhle tři knížky. Fakt se těším, až zažnu čístSmějící se. Hvězdy nám nepřály teda už mám za sebou a tak začnu tím SNĚŽÍ, SNĚŽÍNevinný. Původně jsem chtěla k Vánocům něco z povinné četby, třeba Annu Kareninu (kterou pořád chci) a nakonec to dopadlo takhleSmějící se

5) Pyžamo...Zbožňuju věci s nějakým vánočním nádechem. Tohle teda je jenom nápis, ale je vánoční a navíc součástí pyžama jsou dlouhé, pyžamové kalhoty (což já normálně nenosím), takže je to prostě vánočníSmějící se a je to strááášně příjemnej materiálSmějící se

6) Batoh...Konečně! Jak já jsem se těšila na Vánoce, abych ho už dostalaSmějící se. Řekla jsem si, že na kabelky do školy už kašlu!.! Nanosila jsem se jich až až, a teprve se jich ještě nanosím (do práce a tak). Prostě chci ulevit mým zádům a vyprala jsem si tuhle libovku, kterou (aby mě mamka potrápila) jsem si dokonce i sama balilaSmějící se.

7) Náušnice...S tímhle jsem byla překvapená! Dostala jsem tyhle náušnice od Swarovskiho. Jsou teda celý pošutříkovaný a nejsou zelený, jako to vypadá, ale jsou MODRÝSmějící se, hezky modrý. Takovýhle náušnice taky nenosím. Normálně nosím jenom takový ty "pecičky" Smějící se, takže to bude zase něco "nového"Smějící se. Nejsem zvyklá, že mi něco "binká" na uchu (moje vyjadřovací schopnosti dneska?!! Kloubok dolů, tleskám siSmějící seSmějící se...čím dál lepší).


8) Parfém...Tohle byl úplně libovej dárek, protože mamka pro mě měla něco objednaného a 23. jí napsali, že to bohužel do Vánoc nestihnou apod. Mamka nevěděla, co má dělat a pořád řikala, jakože to prostě nevadí, že to tak má být a, že mám dárků dost (nevím, co to mělo být). 24. ráno jsme jeli do města něco ještě dokoupit a zašli jsme do krámu, kde mamka na mě najednou "Tak, teď se ti Radka bude věnovat. Užij si to a něco si vyber. Máš to místo toho, co jsi původně měla mít. Jen jdi" apod. (Radka je majitelka, mamky kámoška). Já na mamku čuměla, o co jde? Co po mě chce? Co mám dělat?! A pak mě zavedla k parfémům a já jsem si měla vybratSmějící se. To bylo největší překvápko letošních Vánoc, pro měSmějící se. Vybrala jsem si teda tuhle 007 Smějící se. Strašně hezky voní-trošku nasládle, ale příjemně nasládle. Váhala jsem mezi touhle a BVLGARI, ale vyhrála srdeční záležitostNevinný.
V autě mi mamka všechno osvětlila...Říkala, jakože nevěděla, co mi má teda dát a ještě jeden dárek to chtělo a tak ráno volala Radce a všechno s ní na mě domluvila, aby to bylo překvapení, protože si netroufne vybrat parfém sama beze mě, protože každýmu voní něco jinýho a tak na mě narafičila tohleSmějící se.
Povedlo se jí to ale! Fakt jsem byla překvapená a zmatená a šťastná....Smějící se Dobrý to byloSmějící se

Takže tohle by tak nějak pro ukázku toho, co jsem dostala, stačiloSmějící se. Ještě jsem dostala tričko apod...ale to nechám třeba do normálního Haulu.

Vaše

LadySilvi

Štědrý den

23. prosince 2015 v 13:09 | LadySilvi |  All
Jak u nás probíhá Štědrý den?

Ráno vstaneme, v kllidu posnídáme a koukneme na nějakou pohádku.

Až tohle všechno pomine, tak se někdo ujme dělání bramborového salátu (většinou Jirka a dělá vždycky jakoby 3. Jeden bez majolky-pro mě, ségru a mamku, jeden s majolkou-pro něj, a jednou jenom brambory-brácha se ze salátu jednou pozvracel, takže ho poslední dva roky vůbec nejíSmějící se) a někdo jde vařit oběd. Nedodržujeme žádné nejezení masa nebo tak něco, takže si prostě něco uvaříme. Jednou jsme to s bráchou testovali-hecli jsme se, ale Zlatý prase jsme stejně neviděli, takže pak jsme celou ruhle tradici přehodnotili. Ale to jsme byli malíSmějící se. Teď maso stejně moc nejím, takže je tenhle den docela fajn, nikdo mi ho "nenutí"Smějící se, kdežto brácha (s prominutím) žere, jako kdyby byl týden bez jídla - bráchové prostěSmějící se. Mamka z pravidla jí Kubu a my si musíme ukuchtit něco jiného, protože houby my neradiSmějící se.

Po obědě dáme ségru spát, zatímco my ještě něco douklidíme a pak si taky sedneme/lehneme spolu a něco děláme. Třeba hrajeme hry, přemýšlíme, co odpoledne (i když je to vždycky daný) nebo koukáme na pohádky.

Odpoledne se chodíme z pravidla projít, třeba do lesaSmějící se.

Po procházce se jdeme pomalu koupat a strojit, a Jirka zatím smaží kapra. Až to dosmaží, tak se jde taky připravovat, aby jsme byli všichni krásní a voňavíSmějící se. Já si oblíkám vždycky šatySmějící se a nechávám si rozpuštěné vlasy sepnuté jenom sponkou nebo skřipečkem. Bráchovi taky nageluju vlasy, mamce nalíčím oči, ségře pomůžu do šatiček a Jirkovi vyberu košili. Potom, co se ustrojím, jdu nachystat stůl. Hezky připravím talíře, příbory, všechno jídlo nandám na stůl. Šupiny dám pod talíř a ozdobím skleničky, do kterých pak naliju šapmaňský nebo aperitivSmějící se. Samozřejmě podle věku, takže brácha a ségra mají něco jinýhoSmějící se.

Pak se společně navečeříme s tím, že se všechno protahuje a natahuje, aby to bylo víc napínavějšíSmějící se. Uklidí se nádobí a mamka s bráchou a ségrou jdou ven, prskat prskavky. To je taková tradice už od maličkaSmějící se

My s Jirkou nanosíme dárky pod stromeček a přijdeme za nimi ven...Teda, my s Jirkou uklízíme a Ježíšek nosí dárky.

Potom společně jdeme ke stromečku a těšíme se z dárkůSmějící se.

Celý večer si pak povídáme a koukáme na pohádky, popřípadě zkoušíme nové věciSmějící se...

Letos poprvé budeme zalepovat i klembu krepákem, aby ségra měla větší napětí a víc se těšila..Aby zkrátka hned neviděla dárky a mohla si protrhnout ten papír a vlítnout k dárkům úplně natěšenáSmějící se. Ještě úplně nevíme v jakým mezičase, ale víme, že to zalepíme...uhm, ZALEPIMSmějící se.

Takže takhle nějak, vzato vzdušnou čarou, probíhá náš Štědrý denSmějící se.

Stromeček zdobíme klasicky večer 23...Tyjo..vlastně dneska užSmějící se

25. pak jezdíme k prarodičům. Dopoledne k mamky straně a odpoledne na Jirkovu stranu a to jsou o sebe cca 150km. Jo, je to fajn. Celej den na cestách, přijdete domů a jste rádi, že už pak nikam nejedeteSmějící se.

Jak je to u vás? Dodržujete nějaké tradice?

ŠŤASTNÉ A VESELÉ!

Vaše

LadySilvi

Gelové nehty

21. prosince 2015 v 18:18 | LadySilvi |  Recenze
Jako všechno...má to svoje plusy i mínusySmějící se.

Říkala jsem si, že jsem je dlouho něměla, tak jsem si je ve čtvrtek nechala udělat.
Nechtěla jsem klasický hranatý nebo špičatý, tak jsem tam šla s obrázkem a řekla jsem, jak bych to chtělaSmějící se.
Mám teda podklad bílý a na něm zeleno/černo/zlatý třpytky. Není to úplně přesně ta barva, kterou jsem chtěla, ale líbí se mi to. (Ačkoliv to nevypadá, všechny třpytky, co mám na nehtech jsou jedny a ty samé. Jsou stejné na malíčku a ukazováčku, jako na ostatních prstech)

Je pravda, že pak jste téměř měsíc bez práce. Nemusíte si je lakovat, pilovat a nic s nimi dělat, ale po měsíci si je buď necháte sundat a nebo si necháte udělat další.

Zvedne vám to sebevědomí a ušetří čas, ale peněžně se vám to nevyplatí.

Koupíte si jeden lak, který vám vydrží, dejme tomu, rok... Lakujete se s ním každý týden a už vás to žádný peníze nestojí. A až lak dojde, tak si koupíte nový a jedete na novo.
Gelovky vás stojí mnohem víc peněz a víceméně zničené-oslabené nehty, ale zase je to pohodlíčko.

Takže pokud jde o peníze - NEVYPLATÍ SE TO
Pokud jde o krásu - (pokud nejste zruční a jste líní, tak) VYPLATÍ SE TO
Pokud jde o čas - VYPLATÍ SE TO (nemusíte každou chvíli trávit čas nad lakováním si nehtů a pak další dobu čekat, než vám to zaschne)
Pokud jde o sebevědomí - VYPLATÍ SE TO
Pokud jde o zdraví nehtů - NEVYPLATÍ SE TO (nějakou nemalou dobu trvá, než se vám nehty dají do pořádku a budou zase pevné jako před tím)
Pokud jdete do společnosti (plesy apod.) - VYPLATÍ SE TO (je to pak hezký k těm šatům, je pak ten outfit fakovej úplnější)

Všude jsou prostě plusy i mínusy.
Mě osobně gelovky nevadí. Řekla jsem si, že aspoň přes Vánoce chci mít hezký nehty a pak uvidím, jestli si je nechám udělat znovu nebo půjdu jenom na odtraněníSmějící se.
Každopádně teď jsem za ně ráda.

Vaše

LadySilvi

Vánoce bez pohádek?

19. prosince 2015 v 18:06 | LadySilvi |  All
NE!
Vánoce bez pohádek si fakt nedokážu představitSmějící se.
Fakt si to nedokážu představit, protože to by pak bylo o ničem. Mezi námi, já si nedokážu představit ani být přes celý rok bez pohádekSmějící se. Mám to teď dobrý, protože mám malou ségru a tu už začaly pohádky bavit, takže to u nás jede nonstopSmějící se. Nejvíc asi FrozenSmějící se.
Ale, zpátky...vypíšu vám sem pohádky, bez kterých se Vánoce neobejdou a, které jsou moje absolutně nejoblíbenějšíSmějící se.

1) POPELKA...Jednoznačně moje nejoblíbenější pohádkaSmějící se! I když už jí znám na zpaměť, stejně se na ní vždycky dívám a ráda. Mluvím teď o té ČESKÉ POPELCE.
Popelka od Disneyho je taky úžasná, ale Česká pořád vede.

Uznávám, že Disneyovská popelka má o trošku lepší šaty, než Česká, ale pořád to nejsou "šaty s vlečkou...stříbrem vyšívané..."Smějící se
Ostatně, všechny Disneyho výtvory jsou naprosto dokonalé..Mám je ráda stejně tak, jako všechno od MarvelaSmějící se.

2) Z pekla štěstí...Taky taková klasikaSmějící se.

3) Tři bratři...V poslední době jsem si jí hodně oblíbilaSmějící se

4) Ledové království (Frozen)...Jak jsem říkala, tahle pohádka u nás prostě jede, takže není divu, že se stala taky mojí oblíbenou a zařadila jsem jí do mým Vánočních pohádekSmějící se.

...Pak tu mám pohádky, který teda nejsou úplně Vánoční, ale mám je rádaSmějící se...

1) Kouzla králů...Já už nevím, co k tomu psát. Všechno je to tak nějak stejné, ale zároveňm jiné. Pořád dokolečka DOBRO-ZLO-DOBRO-ZLO...LÁSKASmějící se

2) Princezna ze mlejna...Taky jedna z mých nejoblíbenějších už od mala. Vždycky jsem chtěla bejt Popelka a pak EliškaSmějící se. Ale až časem jsem si uvědomila, že vlastně ani jedna z nich nebyla princezna a moje oblíbenkyně většinou princezny nebylySmějící se. Stejně jsem princeznou chtěla být a pracovat tak (jako malá jsem si myslela, že princezna je v podstatě stejný povolání, jako každý jiný..Jenom princezna má výhody a koně)Smějící se.

3) Ať žijí duchové...Nejlepší Smějící se

apod...

K zimě mi patří samozřejmě i
S tebou mně baví světSmějící se
(...trošku jsem odbočila od pohádek, ale tímhle to už končí...)

Trošku jsem fakt odbočila, ale takSmějící se...
Opomenula jsem víceméně kreslená pohádky, ale tyhle jsou stejně nejhlavnějšíSmějící se

Vaše

LadySilvi

Prosincový Haul

17. prosince 2015 v 18:29 | LadySilvi |  Haul (etc.)
Já vím, že ještě budou Vánoce a, že haul bych mohla/měla udělat až po nich, ale já to chci rozdělit a tak vám tady teď ukážu moje oblíbené novinky za prosince.

1) Tričko...Jelikož jsme si oblečení teď nějak nekupovala (možná tak něco pod stromeček), tak jsem si přeci jenom něco vybrala, když jsem sháněla dárky. Jak to tak bývá..vlezla jsem do obchodu za účelem koupit něco mamce a najednou se ve mě rozsvítila kontrolka a už jsem viděla tisíc věcí pro mě. Nakonec jsem se ovládla a koupila jsem si tohle tričko. Je z Gatu za něco málo přes 200,--


Pakk už tu mám jenom kosmetiku od AvonuSmějící se

2) Pěna do koupele...koupila jsem jednu z Vánoční edice a fakt naprosto dokonale voní! Celá koupelna voní po VánocíchSmějící se. Je to vůně brusinky a pomeranče. Je teda od Avonu a vyšla mě na 59,--

3) Matný, černý lak na nehty...Strašně jsem chtěla matnej lak na nehty a, když jsem viděla, že ho tam máme, tak jsem ani nezaváhala a byla to moje první věc na seznamu Smějící se. A je fakt matnej! Stál mě 59,--

4) Ochrana při tepelném stylingu vlasů...Na to napíšu recenzi, až to budu mít více ozkoušené, ale příjemně voní a taky mě vyšla na 59,--. Už mám jeden takovýhle sprej a to na narovnání vlasů a fakt fungujeSmějící se

5) Tělové spreje...Asi je to moje nová úchylkaSmějící se. Strašně jsem si na ně zvykla a nenarazila jsem zatím na žádný, který by mi nevoněl. Koupila jsem si tyhle tři za 129,--, takže taky libovkaSmějící se.
Vezmu to zleva..
ORCHIDEJ A BORŮVKA - mám ho už podruhé (ten první jsem ještě nevypotřebovala) a hezky příjemně voní. Chvilku mi trvalo, než jsem si na tu vůni zvykla, ale v pohodě.
ŠVESTKA A VANILKA - tohle byla taková sportka. Buď a neboSmějící se. Nakonec jsem byla příjemně překvapená, jak hezky voní. Je teda sladší než ORCHIDEJ A BORŮVKA, ale ne o moc a je trošku výraznější. Vanilku mám celkově ráda, takže jsem ráda, že je to tak nějak podle mých představ.
VANILKA S SANTALOVÉ DŘEVO - tahle je taková trošku Vánoční. Taky jsem vsadila na vanilku, a s kombinací santalového dřeva, to jde krásně dohromady. Patří taky k těm výraznějším. Řekla jsem si, že tenhle sprej když tak budu používat jako osvěžovač vzduchu (k čemuž tyhle spreje taky mimo jiné jsou), ale momentálně to vyměním za mojí (právě používanou) orchidej s vanilkou a budu roznášet Vánoční atmosféru a nádech VánocSmějící se.
Fakt jsem si na tyhle spreje asi vypěstovala úchylku a pomalu si dělám menší zásobyNevinný. Je pravda, že nerada střídám vůně, jakokože bych se navonila jeden den jednou a druhý den druhou. To ne, to nedělám a nemám to ráda. Prostě až jednu dopotřebuju, tak budu používat další. Teď teda udělám výjimku, kvůli Vánocům, ale jinak neSmějící se.


To by bylo pro Prosincový Haul všechno.

Vaše

LadySilvi

Co je pro mě součástí Vánoc

15. prosince 2015 v 19:36 | LadySilvi |  All
Jednoznačně...

Cukroví...Každý rok pečeme cukroví a perníčky a vánočku. Bez toho by to nebyly vánoce, i když mi už cukroví přestalo docela chutnatSmějící se.

Jmelí...Bez toho se taky naše Vánoce neobejdou. Nevím proč, ale prostě od malička jsme měli doma na Vánoce jmelíSmějící se.

Bruslení...Už jsou dávno pryč takové ty časy, kdy zamrzly rybníky a my jsme mohli každý den chodit bruslit na rybník. To mi docela chybí, ale tak nějak jsem si zvykla na zimák, takže aspoň to.

Sníh...Už dávno jsou pryč časy, kdy napadla hromada sněhu a každý den jsme museli odhrnovat sníh, abychom vůbec mohli normálně chodit po chodnícíh. Stavěli jsme sněhuláky, koulovali jsme se, bobovali jsme, skákali jsme do sněhu, lízali jsme rampouchy apod.-to není jako ta břečka, co poslední roky je. Když jsem byla malá, tak jsme s tátou stavěli iglů a polévali jsme ho na noc vodou, aby pořádně drželo a ještě jsme si z toho iglů udělali i klouzačku. To byla paráda. Poslední roky mi ten sníh docela chybí. Přeci jenom jsem ráda, že jsem ještě zažila sníh o Vánocích a na Štědrý den.

Koledy...O koledách jsem už mluvila v minulém článkuSmějící se.

Světýlka...Já tomu prostě říkám svítíčka a i ty jsou pro mě nedílnou součástí Vánoc. Prostě bez svítíček se neobejdu. Úplně miluju, když jdu po tmě venkem a všude svítí svítíčka všech barev a problikávají a prostě...je to fajnSmějící se...

Kapr...Od malička máme při Štědrovečerní večeři obalovanýho kapra s bramborovým salátem a přijde mi strašně divný, když některé rodiny kapra nemají a mají místo toho třeba řízky. Já vím, že každý to má jinak, ale i kapr patří k Vánocům.

Šupiny...Vždycky pod talířem při Štědrovečerní večeři máme šupinu, kterou si pak dáváme do peněženky. Ono je to stejně tak nějak asi k ničemu, ale je to taková tradiceSmějící se.

Stromeček...Jsem ráda, že každý rok máme obrovskej a živej stromeček. Máma ráda zdobení stromečku, ale ještě se mi nepodařilo mu nasadit špičku-NIKDY. Prej, že to je práce chlapů a má to dělat vždycky chlap. Tůdle, stejně jí tam jednou dám!Smějící se

Dárky...Ty do toho snad už počítat ani nemůžu. Je to fajn, mít pod stromečkem dárky, ale už dávno to není to hlavní, co na Vánoce chciSmějící se.

Prskavky...Další věc z dětství. Vždycky, když jsme se navečeřeli, tak jsme šli s bráchou a mamkou ven a táta mezi tím nosil dárky pod stromeček (vždycky tvrdil, že myje nádobí přitom nebylo nikdy umytýSmějící se) a my, v tomhle mezičase, jsme si venku zapalovali prskavky. Pár let jsme vynechali a teď, když máme ještě malou ségru, tak to zase začneme opakovatSmějící se.
Pohádky...Bez nich se taky neobejduSmějící se

....
Apod.

Je toho ještě strašně moc, ale to by bylo strašně dlouhéSmějící se.

Vaše

LadySilvi