Svět není továrna na splněná přání

17. listopadu 2015 v 20:30 | LadySilvi |  Téma týdne
Další téma týdne..s tímhle článkem zase spojím mojí fakt oblíbenou knížku, o které jsem psala minule...

Každý si přejeme, aby se občas stal nějaký zázrak, aby jsme uměli čarovat. Myslíme si, že by to bylo super. Mohli bychom mít to, co chceme...úplně všechno, co chceme. Jenže žádná kouzla nejsou a my si nemůžeme vyčarovat super bejvák, luxusní oblečení, chytrost, krásu nebo dokonce zdraví...

"SVĚT NENÍ TOVÁRNA NA SPLNĚNÁ PŘÁNÍ"

To si musíme uvědomit.... Ať je nám, co je nám. Ať jsme na smrt nemocní, ať jsme hloupí nebo chudí. Nikdy nepřijde nikdo, kdo by vzal kouzelnou hůlku a řekl "ABRAKA DABRA" a všechno, co chceme bysme měli na stole. To se nikdy nestane.
Musíme si všechno vydřít sami. Musíme si vydělat na nový dům, auto...na super oblečení. Musíme se učit, proto abychom byli chytří..Nepřijde to samo...Nic nepřijde samo od sebe (vyjma třeba lásky, ale to je zase jiná kapitola...trochu poetickýNevinný.)....

Něco jiného je s nemocí. Pokud je člověk opravdu hodně nemocný, tak nesmí ztrácet hlavu (vím, že se mi to lehko říká...) a nesmí promarnit čas sebelítostí, protože nás všechny čeká stejný osud. Všichni najednou dojdeme na konec. Buďto dřív, nebo později...ale dojdeme tam všichni. Nepřijde víla a nemávne hůlkou a všechny nemoci budou pryč. Nepřijde a nevyčaruje nám nesmrtelnost (ovšem, kdo by chtěl být nesmrtelný?!...). Vím, že je to strašná smůla, když je někdo tak moc nemocný a bezmocný a nejde s tím prostě nic dělat a tak se modlí, za každý den, kdy je prostě tady, kdy je na živu...Vím to, protože jedná část mojí rodiny na nějakou určitou nemoc trpí a nebudu vám lhát...bojím se, že se nevyhne ani mě nebo někomu z mé úzké rodiny. Ale ta nemoc se ještě u nikoho z nás neprojevila (a doufám, že nikdy neprojeví) a tak není nač si lámat hlavu a prostě je potřeba jenom žít. A i když už zbývá posledních pár měsíců, tak vězte, že i za pár měsíců se dá prožít malá věčnost a některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna. A věřte mi, že tohle neříkám jen kvůli tomu, že jsem četla tu knihu....

Nikdy nepřijde žádný hrdina jako je třeba Superman nebo (můj nejoblíbenější) Iron man a nezachrání lidstvo, protože "opravdoví hrdinové nejsou lidé, kteří něco dělají...opravdoví hrdinové jsou ti, kdo si věcí všímají, kdo jim věnují pozornost". Takže vlastně "ten, kdo vymyslela vakcínu proti neštovicím, v podstatě nevynalezl vůbec nic. Jen si všiml. že lidé, co měli plané neštovice, ty pravé nedostanou". Statečnost netkví jen v záchraně lidstva.

Asi teď odbočím od tématu, ale každý z nás chce zanechat nějakou stopu. Třeba Hitler za sebou zanechal opravdu ošklivou stopu, o které se bude mluvit ještě po staletí. Skoro každý chce, aby s na něj ještě dlouho po jeho smrti pamatovalo. Jenže se z toho stane buď další šrám, další ošklivá stopa a nebo si postavíte mrakodrap, ze kterého se stane jen další přihlouplý mrakodrap. Důležité je to, že si nás budou pamatovat lidé, kteří nás měli rádi. To je ta největší-nejcenější stopa, kterou můžeme zanechat.

Zkrátka, všechno je to jen na nás. Je na nás, jak si zorganizujme život a jestli promarníme tuhle nebo tamtu šanci. Buď chytneme příležitosti, která nám život hodí před nohy nebo se na ně vykašleme a pak si to budeme vyčítat.

Nechápu, co se to děje teď se světem. Ano, mluvím o té aféře v Paříži...
To, že se teď na chvíli zvýší ochrana na hranicích nebo kdekoliv jinde je úplně k ničemu. Tohle..ta slavná zvýšená ochrana..měla být už dávno. Teď už to nijak zvlášť nepomůže. Nechápu, proč to ti lidé dělají. Vlastně..to nemohou vůbec být ani lidé, to jsou netvoři. Všichni museli vědět, že s příchodem uprchlíků přijdou i problémy (teď narážím na informaci, že s uprchlíky přišli i tito teroristi).
PRAY FOR PARIS
Ano, vím, že tím heslem "PRAY FOR PARIS" nic nezmůžeme, zrovna tak, jako tím, že si dáváme na profilové fotky vlajku Francie nebo sdílíme různé obrázky s Eiffelovkou..Jenže, když už s tím nemůžeme nic dělat, tak alespoň těmito zlomky vyjadřujeme to, že nám současná situace není lhostejná.

Vaše

LadySilvi


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 The Silent Brother The Silent Brother | E-mail | Web | 17. listopadu 2015 v 21:29 | Reagovat

Dobrý článek - a pray for paris -> je to určitá soucitnost a ta není nikdy na škodu. :-)

2 ladysilvi ladysilvi | E-mail | Web | 17. listopadu 2015 v 21:44 | Reagovat

[1]:Děkuju :-)

3 karmilkalove karmilkalove | Web | 18. listopadu 2015 v 15:37 | Reagovat

Pěkný článek.

4 ladysilvi ladysilvi | E-mail | Web | 18. listopadu 2015 v 19:14 | Reagovat

[3]: Děkuju moc :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama