(Ne)schopnost lišit se

9. října 2015 v 20:00 | LadySilvi |  Téma týdne
Často se zapomíná, že každý z nás je originál. Nikdy nebude existovat někdo absolutně stejný, jako je naše osoba.
Jenže, problém je v tom, že přišla určitá doba, kdy chceme být něčí kopie. Ta chce vypadat, jako Rita Ora..Ten chce být zase, jako Johny Depp... Ztrácíme tím tu svoji originalitu, tu svoji jedinečnou osobnost.
Myslím si, že hodně velkou roli v tom hrají média. Hrnou se na nás ohromné vlny, které nás masírují do té doby, než skutečně jdeme do toho obchodu a koupíme si tu zubní pastu za 350,--Kč, která nám zřejmě stejně nepomůže, ale protože to "říkali v televizi", tak by to mělo být dobré. V médiích nám předkládají jednom naše chyby, naše nedokonalosti a s tím samozřejmě inovativní způsoby, jak tyto nedokonalosti odstranit.

Jenže, dokonalost sama o sobě NEEXISTUJE. Ale, my tu dokonalost vyžadujeme, protože už jsme tak zblbí těmi masami médií, že chceme mít krásné-dokonalé vlasy, chceme mít dokonale upravené nehty, chceme mít dlouhé řasy, chceme mít dokonalý 6pack (svaly), apod., abychom byli, co nejvíce dokonalí, abychom byli stejný, jako ostatní.

Jenže, kdo chce být stejný, jako ostatní a nechce vyčnívat z řady? Asi nikdo. Někdo si to vyventyluje tím, že si obarví vlasy na modro...někdo zase tím, že si dá do nosu pearsing...jen, aby nebyli stejní a mohli se odlišit od všech ostatních, kteří stojí, jako stádo ovcí po dvojici za sebou. Ovšem, mohou sklidit hromadu kritiky a posměšků, protože jsou "jiní", ale oni nejsou jiní, jsou "výjmeční"... Každý si tu svoji "výjmečnost" vyventylovává po svém.

Jenže, většinou se ta naše vlastní originalita a výjimečnost skrývá za strachem z šikany, z posměšků, ze strachu z kritiky...

A tak se ptám, kolik z nás má tu "SCHOPNOST LIŠIT SE"?Každý jsme originál, každý máme své chyby, své nedokonalosti a právě to nás odlišuje od ostatních a dělá nás tím, čím jsme...tím, kým jsme.

Vaše

LadySilvi

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ctenarskydenikk ctenarskydenikk | 9. října 2015 v 20:52 | Reagovat

Krásný článek. Bohužel v dnešní době je opravdu mnoho lidí co se bojí posměšku, jen proto, že jsou jiní. A taky je to tak,  že ovečky se posmivaji. Respekt u mě mají lidi, co dokáží být odlišní a na názory ostatních kašlou. Každý by si měl zkusit jaké to je být sám sebou.  :)

2 ladysilvi ladysilvi | Web | 9. října 2015 v 22:25 | Reagovat

[1]: Děkuju. Do nedávna jsem byla taky mezi těmi, kteří se bojí posměšků, ale našla jsem si způsob, jak být "jiná" a opravdu jsem se v tom našla a jsem za to strašlivě ráda :-)

3 terik terik | 10. října 2015 v 20:12 | Reagovat

Je to pravda a taky  škoda :-( myslím si že kdy by byl každý sám sebou svět by byl něco málo hezčí :-) nikdo by nemusel nic předstírát a nenosit svoje "masky" někdo se přes to dokáže přenést a nikdo tu svobodu nikdy nepozná :-( zajímalo by mě jak jsi se změnila ty když jsem se s tebou dřív neznala (když mi to nebuď chtít říct zlobit se nebudu :-) ) :-) :-D ;-)

4 ladysilvi ladysilvi | Web | 10. října 2015 v 20:16 | Reagovat

[3]: Já nevim, jestli se to do toho počítá, ale obrovským překonáním (pro mě) bylo si celkově obarvit vlasy a našla jsem se ve výrazných rtěnkách. Je to můj způsob "vyventylování se" :-D Takže se to do toho počítá.. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama