Uprchlíci

18. září 2015 v 20:21 | LadySilvi |  All
Tohle téma je hodně sporné, protože spousta lidí s tím souhlasí a spousta ne.


Já s tím osobně NESOUHLASÍM.

Proč vlastně začali lidé z, pro nás, vzdálených zemí zrovna teď migrovat, takhle najednou, takhle hromadně? Proč zrovna teď, když je, v jejich zemích, válka už spoustu let, tak proč najednou proudí davy lidí do Evropy? Proč chodí přes Česko, proč chodí do Německa? Protože jim v Německu nabídnou dobrou a výhodnou péči, lepší, než v jiných zemích? Možná....

Nesouhlasím s tím, aby chodili přes Česko nebo tu zůstávali, protože, to pro nás nevěstí nic dobrého. Mohou sem přitáhnout bůhví, jaké nemoci a ani si neumím pomyslet, co dalšího nebo horšího by, spolu s nimi, mohlo přijít.

Česká vláda prohlásila, že se o ně postará, že se postará o ty tzv. uprchlíky, že jim poskytne azyl a všechno potřebné, ale.. Proč se nejdřív nepostará o lidi v Česku, o lidi, kteří mají špatné životní podmínky, kteří nemají, kde bydlet, kteří nemají práci. Proč se má starat o cizince, zatímco češi na tom budou pomalu hůř, než ti uprchlíci!?

Není to vůči nám, českým vlastencům, lidem, kteří se zde narodili, nefér?! Já si myslím, že ano, jen se to lidé bojí říct nahlas, protože by to bylo, jak jinak, než špatně! Ale proč?

Co, když najednou přijde někdo shora (někdo z vlády) a řekne "HELE, TY MÁŠ BARÁK, TAK TY TU UBYTUJEŠ DVA UPRCHLÍKY. POSTARÁŠ SE O NĚ A BUDOU TU S VÁMI ŽÍT". My se můžeme jen modlit, aby se tohle nestalo, protože si to nedokážu živě představit. Říkáte si, že je to NEMOŽNÝ nebo dokonce ABSURDNÍ? Ne, není to nemožné ani absurdní, je to zcela možné a zcela uskutečnitelné....

Já vím, že bychom si měli navzájem pomáhat, ale otázkou zůstává...POMOHL BY NĚKDO NÁM, KDYBY NĚCO TAKOVÉHO NASTALO V ČESKU?

Ti lidé, co prchají ze svých zemí, nejsou chudí. Ani nemohou, protože jen ta cesta do Evropy je vyjde na "X" tisíc a pak ještě po Evropě, aby se dostali třeba právě do Německa. Jediné, čeho je mi líto, tak těch malých dětí.....

Je tu spousta otázek, spousta názorů, spousta nevyjasněných věcí a myslím si, že by to už mělo skončit nebo by se o tom mělo více jasněji mluvit, více otevřeněji...

Je to můj osobní názor na věc.

PS.: Dovedete si představit, že by nastala 3. světová válka? To by byl absolutní konec všeho. Byla by to taková rychlost. Jeden stát by šel po druhém, třetí po prvním a obrovskou rychlostí by se přidala další spousta států. S dnešní technikou a s dnešními vymoženostmi by šlo celé lidstvo k zemi. Vlastně všechno by šlo k zemi, nic by tu nebylo. Nebylo by z čeho žít, nebylo by nic. Nedokážu si to vůbec představit. Absolutní konec všeho. Třetí a taky poslední válka, která spatří svět. Doufám, že se tohle nikdy nestane, ale stejně tu ta myšlenka stále je.

PSS.: Proč si vlastně český národ stěžuje na to, že není dost práce, že nejsou pracovní místa a je spousta nezaměstnaných, když vídám denodenně lidi např. Romy, kteří jezdí, jako řidiči MHD, kteří dělají Asistenty, kteří pracují na stavbách. A my češi si stěžujeme, že není práce, jen kvůi tomu, že bychom měli "jenom" 12.000,- Kč měsíčně? Pořád lepší, než podpora, která je něco okolo 2.000,-Kč měsíčně, nebo snad ne? Ano, já vím, že s 12.000,-Kč měsíčně si nevystačí běžná 4 členná rodina o dvou malých dětech, ale pořád se dá lépe vyžít než s podporou. Možná se na to budu dívat jinak, za pár let, ale teď se na to dívám takhle.

Vaše

LadySilvi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama