Bojovník

25. září 2015 v 23:18 | LadySilvi |  Recenze
Vzhledem k tomu, že jsem marod, tak jsem se konečně koukla na film BOJOVNÍK (Southpaw) a musim říct, že jsem docela ráda, že jsme na něj tenkrát nešli do kina...

Ten film je naprostá pecka! Dokonalost...ale dejme tomu od času (cca) 35:00 jsem buď brečela, jak malá nebo jsem měla oči plné slz...po celou dobu.

Je to o boxerovi jménem Billy Hope (Jake Gyllenhaal) ,
který je na vrcholu své kariéry. Je bohatý, má nádherný dům, auta a milující rodinu. Manželku Maureen (Rachel McAdams)
a dcerku Leilu (Oona Laurence).

Maureen ho prosí, aby už přestal boxovat, i navzdory jeho úspěšné kariéře, že je toho na něj už moc a chce, aby se věnoval tomu, co mají..Aby se věnoval ji, aby se věnoval Leile.. Billy opravdu svůj odchod do "důchodu" oznámí na jednom večírku, ale, když z něj odchází, dochází ke konfliktu a...jeho ženu neúmyslně někdo postřelí.
Billy neví, co má dělat...Vypukla panika...Křičí, ať někdo zavolá pomoc...Pláče...drží v náručí svoji...tolik milovanou ženu, která mu vždy stála při boku, se kterou vyrostl v sirotčinci, která ho zná ze všech nejlíp... Maureen chce domů...Chce za Leilou...Ale...Pomoci se ji včas nedostává a Maureen umírá...Vnáručí svého manžela...

Billy je zoufalý, neví, jak dál pokračovat a nedokáže se sebrat. Padá až na úplné dno.. Soud rozhodl, že Leilu umístí do ústavu a on, že pokud ji chce vídat, tak musí splňovat určité podmínky. Billy nemá peníze, nemá dům, nemá svou kariéru, nemá manželku a teď už ani dceru. Propadl alkoholu a drogám. Pokusil se zabít. Je vyřízený.

Po nějakém čase se Billy Hope, (v tu dobu už) bývalý šampion ve střední váze, pokouší konečně zvednout na nohy. Pokouší se dostat zpátky k boxu a chce získat zpátky Leilu, a tak zašel do tělocvičny Tita Willse (Forest Whitaker)..

Leila odmítá mluvit s jejím otcem, protože se ještě nevyrovnala se matčinou smrtí. Billy je z toho nešťastný, ale za pomoci trenéra Tita Willse se naučí dodržovat pravidla, naučí se být zase normálním člověkem, získá zpět svou dceru do péče a vrátí se do ringu.
Všemu předcházela těžká dřina, hodiny v strávené v tělocvičně, hodiny posedávání v baru o vodě, hodiny snažení se o získání své dcery zpět.
A konečně nastal ten okamžik..Okamžik oficiálního vrácení se na velkou scénu...Billy vyhrál zápas...dokázal obrovský comeback a stal se novým šampionem ve střední váze.
Vrátil se tam, kam patří..Získal zpátky svou dceru! Dokázal to!

Nechtěla jsem to vypisovat úplně všechno, protože je toho tam vážně strašně moc, ale je to naprosto dokonalej film..fakt!! Některý části jsem si pouštěla víckrát (po tom, co jsem shlédla ten film celý). Určitě si na to udělejte čas a pusťte si to, porotože jsem neřekla miliardu důležitých věcí!
Fakt jsem ráda, že jsme na tom tenkrát nebyli v kině, protože by mi asi nestačily kapesníčky. Jak řikám, bulet jsem začala u toho, jak Maureen umřela a od tý doby jsem měla "skleněný" oči a sem tam slzička..U toho posledního boje to byla taky tutovka...

Fakt dokonalý...moc doporučujuRozpačitý

Link: http://stream-a-ams1xx2sfcdnvideo5269.cz/okno.php?film=ODc3OTY=&new_way=yes

Dále hrají: Miguel Gomez, Curtis "50 Cent" Jackson, Naomie Harris, Victor Ortiz, Beau Knapp, Rita Ora, Clare Foley, Jimmy Lennon Jr., Lim Lampley, Roy Jones Jr., Mark Falvo, Eric Ramussen...

PS.: Musím ale uznat, že je to v podstatě taková nová napodobenina Rockyho... Klasika - ztráta kariéry, spadnutí na dno a pak velký comeback. Je to v podstatě taková menší napodobenina s tím, že tohle hrálo víc na city. Nebo možná ne..nevim, protože Rockyho jsem viděla spoustakrát a tak možná..Možná už to beru jinak..Ale je si to hodně podobné.

Vaše

LadySilvi

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama