Stále to mám před očima

26. července 2015 v 22:10 | LadySilvi |  All
Konečně jsem se po 4 dnech "odpočinku a no stressu" dostala domů a na noťas. Byli jsme u mamky nejlepší kamarádky na Šumavě. Asi si říkáte, proč takovýhle nadpis, když na tom, co jsem napsala vlastně nic není. Věřte mi, je!

Byl čtvrtek něco okolo třetí hodiny a my jsme byli kousek za Pískem (Jižní Čechy-směr Prachatice. Zašli jsme si na oběd a prostřídali si s mamkou místo. Mamina šla místo mě doprostřed dozadu a já šla na místo spolujezdce). Celá cesta byla v pohodě, až na tu věc.

Viděli jsme, jak se začala v dálce dělat kolona a silnice byla totálně celá kompletně uzavřena. Odklonili nás na nějakou boční polní cestu, kde všechna auta objížděla uzávěrku. Mysleli jsme si, že to bude nějaká velká oprava té silnice, ale bylo nám divné, proč je všude takové množství policistů. No nic, jeli jsme dál. A najednou to přišlo. Viděla jsem něco, co asi jen tak nezapomenu. Na silnici stál zlehka nabouraný kamion a kousek od něj absolutně sešrotované osobní auto. Totálně smáčklý předek, bok i zadek auta. Vzhledem k tomu, že jsme jeli nízkou rychlostí, tak jsme měli čas si všechno prohlédnout, což nebyl vůbec dobrý nápad. Jak jsme přijížděli blíž k té nehodě (jak jsem už říkala, odklonili nás na nějakou polňačku, která vedla hned vedle silnice. Nedělily je žádné stromy nebo tak), všimla jsem si modré plachty natažené na zemi, ze kreré na konci koukali dvě nohy. Bylo to naprosto jasné. SMRŤÁK! Okamžitě mi naskočila husí kůže a moje dychtivost a zvědavost alá proč, co a jak byla čím dál tím větší. Hned jak jsem odtrhla oči od ležících nohou na zemi vedle místa spolujezdce, sjely mi oči na čtyři hasiče držící plachtu. Okamžitě mi došlo, že řidič sešrotovaného auta dopadl mnohem hůř, ale nečekala jsem, že až tolik. Z boku bylo i přes clonu vidět na řidiče, který byl zaklíněný, zakrvácený v autě. MRTVÝ. Nohy měl (zdálo se mi) stále u pedálů, ruce všelijak hozené u řídítek a levá ruka jej táhla ven. Převažovala ho. A hlavu měl položenou na volantu. Hasiči už odstranili dveře od řidiče, proto jsem ho takhle viděla a zrovna ho z auta vystříhávali. Byl to asi ten nejhorší pohled, který jsem kdy viděla-ve filmech to nic není. Jo, je to děsivý, ale takhle, když to vidíte na živo a uvědomíte, že zbytečně zemřeli dva lidé. Je to hodně emotivní-i když to byli cizí lidé. Ten večer, kdy jsem měla jít spát...no, nemohla jsem. Pořád jsem měla toho muže za volantem před očima. Vlastně celé to místo, ale nejvíce mi utkvěl řidič.

Ukázalo se-nebo spíš jsme to vydedukovali, že za nehodu mohl právě řidič osobáku, protože tam, kde musí jet osobák 50km/hod., 100% padesátkou nejel a nestačil zabrzdit, takže to plnou rychlostí napálil do kamionu, který s tím nemohl nic dělat.

Fakt nepřeju nikomu, aby tohle viděl a přeju upřímnou soustrat rodinám/rodině těch mrtvích.
Nezáleží na tom, jestli je znám nebo ne, prostě takovéhle nehody-zbytečnosti by se neměly dít.

Takže tohle je ten můj "ODPOČINEK a NO STRESS".

Vaše

LadySilvi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama